Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: zDaleKi »

No to Panie i Panowie czas na małe wspomnienia. :D
W tym wątku opisujemy nasz pierwszy telefon GSM i następne. Oraz to z jakiego telefonu pierwszy raz zrobiliśmy "modem" i w jakiej technologii.

Mój pierwszy telefon GSM, to Alcatel (modelu już nie pamiętam) kosztował po przeliczeniu na obecne 780zł, trzymał na czuwaniu 18 godzin (przy rozmowach odpowiednio mniej) i nie miał nawet opcji wysyłania SMSów :lol: :lol: :lol: a było to chyba w 96 roku ;)

Potem były (o ile mnie pamięć nie zawodzi) Dancall (modelu też już nie pamiętam 2270?), Philips Fizz, Nokia 5110, Siemens ME45 (chyba taki), Nokia 6110, N6210, N6310i (obecnie, bo jak dla mnie ma wszystko to, co powinien mieć telefon - no może brakuje jedynie EDGE albo lepiej HSDPA :D ).

Co do korzystania z internetu. Pierwszy telefonem na którym konfigurowałem połączenie z internetem była Nokia 5110, oczywiście nie był to GPRS, bo wtedy o tym nikt nie słyszał ;) Było to zwyczajne CSD - 9,6 kb/s :lol:

A jak to było u Was?
Ostatnio zmieniony 2007-08-21, 07:15 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

...Pamiętam: model z serii One Touch czy coś takiego... To były czasy... Koniec lat 80-tych to w moich okolicach bum na telefonię analogową Centertela. Wszyscy zamozniejsi mający jakieś prywatne firmy zakładali stacjonarne centralki z wysokim masztem antenowym. Telefonem była Nokia wielkości kanistra 5-cio litrowego... Zawodnik jadąc "w teren" z dumą wrzucał takie cudo techniki na tylne siedzenie. A żeby pogadać zatrzymywał się na poboczu drogi żeby wyciągnąć "komórkę". Później weszła miniaturyzacja zmniejszając komórkę do wielkości dobrego telefonu ogrodowego koniecznie z wyciąganą antenką... No i żeby zadzwonić w pociągu musiał ją wystawić na zewnątrz przedziału... Uwzględniając fakt że tory kolejowe nie wszędzie były spawane rozmowa niekoniecznie była komunikatywna...

...Mój pierwszy telefon to Nokia 5110 - telefon legenda, ciągle na "chodzie" od '96 roku, zakupiony za 622 zł w SuperPromocji. Cena połączenia głosowego w szczycie to 3,6 zł/min...

...Widzę że Kolega BliSki jednak skłonił się do wspomnień mimo wcześniejszych obiekcji :?: :lol:
Ostatnio zmieniony 2007-08-31, 12:54 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...Mój pierwszy telefon to Nokia 5110 - telefon legenda, ciągle na "chodzie" od '97 roku
Nokia 5110 była moim chyba 4 telefonem i faktycznie to legenda :) bo dział do dziś też od 97 czy 98 roku.
mar_kow pisze:...Widzę że Kolega BliSki jednak skłonił się do wspomnień mimo wcześniejszych obiekcji :?: :lol:
Obiekcji? :D nie pamiętam :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Jaco »

Moim pierwszym fonem był Philips Fisio a tak wyglądał :Obrazek

Ile kosztował już nie pamiętam ale kupiłem go w Tak Taku i numer mam do dziś tyle że przeszedłem z nim na abonament.

Później była Nokia 3310, 3510i,6100,7200, i w końcu obecna 6230. :lol:
Ostatnio zmieniony 2007-08-19, 09:54 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:Obiekcji? :D nie pamiętam :D
...Sorki, to chyba Kolega Fanta nie był skłonny wspominać...

...No i nie twierdzę że jestem aż takim weteranem komórkowym... Zakup był wymuszony przez moich przełożonych w pracy jako "gorąca linia" do szybkiego ściągnięcia mnie do pracy. Nie mogłem założyć telefonu w wynajętym mieszkaniu więc skazany zostałem na komórkę... W pracy krążyła wtedy anegdota o jednokomórkowcach... :lol:

...Później oczywiście też Nokia: 3310, 6310i, 6610i, 5140 no i aktualnie 6280. W międzyczasie przewinął się na krótko jakiś Ericson i Motorolla co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu do Nokii...
...Przygodę z transmisją danych rozpocząłem od Nokii 5140 jako modemu...
Ostatnio zmieniony 2007-08-18, 23:07 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

a ja się broniłem przed komórka jak przed ogniem...

było masę okazji żeby ja zdobyć ale ona się nie pojawiała...
jakieś przeczucia, że coś będzie nie tak i w 2002/2003 pojawiła się ona
piękna niezawodna Nokia...3310 :)
zawsze była ona a nawet dalej ona żyje...
ale korzysta z niej pewna pani odkad pamiętam nazywana mama :)
chodziła ona w era tak tak...
i pochodziła może pare msc szybciutko zmieniłem na plusa i tak do tej pory...

w międzyczasie było kilka innych modeli
n 3100, n 6230i, n 3330, n 70, al one touch viev (chyba viev naprawde nie pamietam), siemens c25, c35...i jeszcze pare innych :)
ale to takie jedno chwilowe przeboje...
ogólnie mój pierwszy telefon wspominam bardzo dobrze nawet w kiedys pod koniec liceum wygrałem przez niego browara - konkurs kto dalej rzuci telefonem...no niezniszczalna choinka :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez wlodus, łącznie zmieniany 1 raz.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: NewWalk »

Mój pierwszy telefon to była Nokia 3210 (foto).

Następnie: Motorola V50 , Panasonic G600, Ericsson T68, Nokia 7650, Nokia 6230, Motorola V3, Nokia 6600, Nokia 6310i, BLACKBERRY 7230... Pewnie coś udało mi się pominąć :)

A obecnie co mam to widać :)
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Fanta »

A moja pierwsza cegła to chyba jakiś Trium, niebawem później Siemens C30, aż w końcu 3210 (wtedy to był luksus).
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

jezeli chodzi o ten tzw luksus to mi sie on najbardziej kojarzy z nokia 6510
bodajze plus i orange go puscili w baaaaaaaardzo smiesznych cenach u siebie w abonamentach i ludzie brali masowo te telefony i sprzedawali...pamietam ze na jednym bylo ok 600 zl zysku...
telefon tez byl fajny choc niestety sam go nie posiadalem..
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: zDaleKi »

Ponieważ temat rozwija się nie tylko do pierwszego ale także do kolejny i ostatniego telefonu, to zmieniam tytuł i od teraz możemy pisać także o kolejnych i obecnych ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: przewaks »

Moim pierwszym telefonem był Sagem, modelu niestety nie pamiętam. Później, w krótkim okresie czasu była Motorola CD 160 a zaraz po niej Nokia 5110. I ten też telefon służył mi najdłużej.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: regedit »

U mnie sytuacja miała się następująco:

1.) Nokia 6110 - bardzo którko (druga połowa 2001) - tak tak
2.) Nokia 3330 - przez ponad rok (~2002) - tak tak
3.) Nokia 3510i - od marca 2003 do marca 2005 - abonament era
4.) Nokia 6310i - od marca 2005 do grudnia 2005 (tak tak) i do teraz od wiosny 2007 jako modem GPRS do simdaty
5.) Obecny - Siemens S65 - od grudnia 2005 do max listopad-grudzień 2007 - abonament era
6.) koniec 2007 do 200? - Jakiś telefon z szybką transmisją danych do normalnego użytku i okazyjnie jako modem do simdaty - na oku mam samsunga z720 lub samsung i600 (hsdpa), SE k800i lub m600i (3g bez edge) - najbliżej jestem wyboru z720 ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: NewWalk »

ooo :)
właśnie sobie przypomniałem ze 3510i też kiedyś miałem :)
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

3510 to jest telefon :)
nawet mysle czy nei kupic go sobie jako sluzbowki...
swietna bateria ;)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Tom'ash
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-08-13, 20:19
Lokalizacja: si? bior? dzieci?

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Tom'ash »

Alcatel one touch
Nokia 3210
Nokia 6510
Siemens C75 :wink:
Słyszałem o siemensach bardzo dużo złych opinii, ale muszę przyznać, że od kiedy mam ten telefon (3 miechy) ani razu nie miałem z nim problemów.
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: asiek120 »

a umnie sytuacja wygląda następująco:
1997: Panasonic (modelu nie pamiętam), który miał bardzo bogate menu aż 6 pozycji (abonament ERA)
1999: Philips (w jego reklamie koleś mówił "idiot" i dzwonił do szefa) miałem go niecały tydzień ponieważ okazał się zbyt delikatny
1999: Mitsubishi Trium Aria (Idea POP) Telefon nie do zajechania (do dziś mam)
2000: Nokia 5510 (abonament IDEA)
2001: Nokia 6310 (super telefon, do dziś opłakuje, że go zgubiłem)
2003: Nokia 3410 (służbowa)
2004: Nokia 3310 i 5110 i ERYK T20s (5110 mam do dziś sprawne)
2005: Nokia 6510, 6100, 6310i (6610 oddałem mamie, 6510 leży gdzieś a 6310i kupiłem ponieważ nie mogłem się pogodzić ze stratą 6310 najlepszy telefon nie zamierzam zamienić na nic innego)
2006: HTC Wizard kilka razy dzwonilem z tego ale lepiej spisuje sie jako palm niż telefon.
Mam jeszcze LG C3310 ale z niego nie korzystałem, kupiłem go bo znajomy wyprzedawał za grosze.
Do dziś mam sprawne mitsubishi, LG, 6510, 5110, 6100, 6310i wizarda a T20s dałem do zabawy dziecku ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

Pierwszy telefon miałam w Plusie w abonamencie w którym miałam gigantyczną liczbę darmowych minut (czyli 10). A telefon Nokia 3210. Sprzedałam go żeby mieć na koncert Placebo.
Siemens c35i - tymczasowo bo zapomniałam niby kodu zabezpieczającego od Nokii...
Sony j70 (?) - też tymczasowy. Tata dostał jako służbowy i mi oddał. Miał krótką karierę ponieważ spadł mi z dużej wysokości i od tego momentu miał lekkie odskoki od rzeczywistości więc po drugiej wizycie w serwisie zabrali ten i dali nowy.
Potem była Nokia 3510i w abonamencie w Erze (40 minut za 56 złotych). Służył długo, wiernie mnie i mamie do momentu kiedy mama na własną ręke nie zaczęła naprawiać klawiatury.
Nokia 3200 - moje marzenie. Działa do dziś. Służyła wiernie mi, mamie a teraz kumpela ją męczy.
SE k300i - pierwszy modem, Idea Mix i pakiety które ciężko było aktywować. Jeden z gorszych telefonów, które miałam. Ale chyba tez najbardziej wytrzymały.
Siemens s55 - kupiony od kumpla za śmieszną cenę, potrzebowałam telefonu żeby mieć smsy po groszu. Na początku był wadliwy (prawie w ogóle nie łapał zasięgu po zdjęciu simlocka) ale jak mu sie odwidziało było ok. Nie ma klawisza 3 i tylnej klapki. Mój drugi i najdłużej używany modem.
Siemens sl55 - kupiony bo mi się podobał. Po prostu.
Sony Ericsson j220i - znaleziony i naprawiony. Testowałam dla kumpla go. Całkiem fajny, prosty telefon.
Nokia 3220 - kupiona jako modem i do niedawna używana. Teraz używam Samsunga e250 (przedłużałam umowę i dostałam chwilowego zaćmienia umysłu i go <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>). Ale na modem i na empetrójka się zdaje.
W międzyczasie przewinęły sie jakieś 3410, 3330, 3210 (kolejna) a na chwile obecną mam 3200, s55 (dwa), sl55, 3220 i e250.
A od dłuższego czasu przymierzam się do kupna 6230/6230i.
robinio
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-28, 22:49
Lokalizacja: Gliwice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: robinio »

Ja zaczynałem w 98 r. od super cegły motoroli C170. W Popie kosztowała mnie prawie 400 zł!! Za minutę płaciłem 1,75 zł
Dobrze się spisywała, więc przez 9 lat korzystałem z motoroli kolejno:
1. Motorola c170
2. Motorola cd160
3. Motorola T2288
4. Motorola T205
5. Motorola c550
6. Motorola c650 x2
7. Nokia 2610

Przez tyle lat związny byłem z motorolą, ale w końcu ostatnie trzy sztuki się popsuły. No i tak zakończyła się pierwsza komórkowa miłość. Zdradziłem motorolę na rzecz małobajeranckiej, ale solidnej finki :)
Awatar użytkownika
Boguszek
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2007-06-04, 13:57
Lokalizacja: Mońki

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Boguszek »

Mój pierwszy to był Sagem jaki model nie pamiętam już bo było to dawno temu kupiłem go w simplusie gdzie minuta rozmowy kosztowała 2,70zł :lol: a sms 50 gr .
Iplus
Merlin XU870
HP-Pavilion dv6000
2007.r
-----------------------
Orange free
Huawei E1752
Asus K55A
2013.r
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: pluskwa_skarzysko »

pierwsza byla Nokia....w 96...chyba 1611...co ciekawe dzialala jeszcze rok temu (dzialala ;] incydent z mlotkiem...) i bateria trzymala okolo 5 dni :D ale gdy go kupilem zasieg Ery byl tak tragiczny ze trzeba bylo dokupic antene zewnetrza...podobna do tych co dzis uzywane sa do CB radii...ogolnie nie narzekalem nigdy na ten telefon...z tamtych czasow najlepsze byly tzw. 5-sekundówki :D
nastepnie Alcatel OT Club
Alcatel OT Club db (taki smieszny :d w ksztalcie osemki..)
Ericsson S868...z matalowa obejma ....sluzyl mi pozniej do przybijania gwozdzi ktore wylazily z biurka :D
Nokia 5110..
Motorola M3888..zlom!
Bosch 909...bardzo fajny telefon
Nokia 3310...
Nokia 6680
Motorola c350...
Sagem my400x pierwszy modem :d GPRS
Siemens c60
Sagem my-5
Sony Ericsson W810i
i obecnie Nokia 6234..

wiele modeli pominalem...ale nie pamietam juz jakie to byly i nie mam czasu by sie nad tym zastanawiac..i je sobie przypominac..
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: zDaleKi »

pluskwa_skarzysko pisze:gdy go kupilem zasieg Ery byl tak tragiczny ze trzeba bylo dokupic antene zewnetrza...podobna do tych co dzis uzywane sa do CB radii...
To tak samo jak u mnie. Nawet w jednym z dużych miast, gdzie kiedyś mieszkałem zasię Ery był tylko w centrum. Żeby skorzystać z telefonu troszkę dalej potrzebna była antena zewnętrzna na balkonie :)

Swoją drogą przydała się potem za parę lat na wsi i wszyscy sięteż dziwili, że jest zasięg ;) i dopytywali jak to zrobiłem.
pluskwa_skarzysko pisze:ogolnie nie narzekalem nigdy na ten telefon...z tamtych czasow najlepsze byly tzw. 5-sekundówki :D
Tak, to na tamte czasy to byłą rewelacja :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:...Tak, to na tamte czasy to byłą rewelacja :)
...Ci którzy tamtych czasów nie zaznali potrafią teraz tylko narzekać że to im nie pasuje, za drogo, limity... :lol: Gdybym miał wtedy możliwość kupienia powiedzmy takiej simdaty to bym poszedł po nią na piechotę nawet do Częstochowy... :lol:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

mar_kow pisze:
BliSki pisze:...Tak, to na tamte czasy to byłą rewelacja :)
...Ci którzy tamtych czasów nie zaznali....:
Wspominacie jak stare dziadki;)

A tak na marginesie to nie były 3-sekundówki? Ja pamiętam moje 10 minut darmowych i naliczanie minutowe i brak tych darmowych sekund. Raz poczta złapała i minuta szła się... A u mnie to było częste (wieś której nawet na mapie nie ma), zresztą jak kupowałam telefon to u mnie o zasięgu Orange można było pomarzyć, Era jako tako dawała radę.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...Wspominacie jak stare dziadki;)...
...Fajnie jest czasami powspominać... Człowiek był młody i piękny - teraz to tylko "piękny". Jak jechało się na urlop na wieś (różnica tylko taka że widnieje na mapie...), u pasa "cegiełka" N 5110 - sensacja XX wieku. Udział w programie Wołoszańskiego - te sprawy... :lol: :lol: :lol:
...Choć aż tak stary to nie jestem... :wink:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

Fajnie jest powspominać tylko te wasze wypowiedzi tak zabrzmiały.
Kiedyś jak się miało 3210 to był szpan. Dwa własne dzwonki, logo... no wypas. A teraz? Chyba ostatnią rzeczą którą ma robić telefon to dzwonić. rozpuszczona ta dzisiejsza młodzież;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...A teraz? Chyba ostatnią rzeczą którą ma robić telefon to dzwonić...
...Nokię 5110 kupiłem w superpromocji za 622 zł - a miesiąc wcześniej kosztowała ponad 10 mln zł... ale obniżka nie :?: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

widzac po tym co klienci wymagaja od telefonu to zeby byl aparat i mp3...
to jakos jest dla nich "najwazniejsze" no moze oczywiscie nie dla wszystkich ale to sie slyszy najczesciej
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

mar_kow pisze: ...Nokię 5110 kupiłem w superpromocji za 622 zł - a miesiąc wcześniej kosztowała ponad 10 mln zł... ale obniżka nie :?: :lol: :lol: :lol:
A teraz kupisz go za 5 dych na Allegro, przepłaciłeś po prostu, trzeba było poczekać a nie rzucać się na nowości;)
wlodus pisze:widzac po tym co klienci wymagaja od telefonu to zeby byl aparat i mp3...
to jakos jest dla nich "najwazniejsze" no moze oczywiscie nie dla wszystkich ale to sie slyszy najczesciej
Np. mój Tata. Nie wie co to mp3 ale jego nowy telefon koniecznie musi to mieć.
Ostatnio zmieniony 2007-09-03, 14:28 przez Sundance_kid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...przepłaciłeś po prostu, trzeba było poczekać a nie rzucać się na nowości;)
... :lol: :lol: :lol: ...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

Znalazłam na jakieś stronie opinie, że Nokia 1600 to jest nic nie mająca cegła. Ciekawe co by powiedzieli o 5110 - nie dość, że wielkie, jedynym urozmaiceniem jest Snake i na dodatek ma antenkę.
ODPOWIEDZ