Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: regedit »

Jestem ciekaw w jaki sposób inni forumowicze wykorzystują bezprzewodowy internet i ile średnio dziennie "zżera" wam z karty?

Otóż ja z takiego rozwiązania korzystam tylko na wyjazdach (czyli np. teraz :P). Strony przeglądam normalnie - z obrazkami, jak trzeba to ściągam załączniki do pół góra 1MB (mój rekord to ~5MB - instalka gg). Nigdy natomiast nie odpalałem na simdacie eMula / uTorrenta ;) Dziennie za (ok 2-3 godziny) siedzenia Plus odlicza mi z konta ok 5zł czyli całkiem nie dużo ale mam tylko telefon z gprs także zanim załaduje mi się jakakolwiek strona to trochę czasu minie :lol: Pewnie przy edge szybciej wypstrykałbym dostępne na koncie środki, nie mówiąc już o hsdpa ;)
Zawsze też mam włączone okno "Stan połączenia" żeby na bieżąco kontrolować czy nie za szybko lecą te kilobajty ;)

Strasznie dobija i irytuje mnie ta zawrotna prędkość gprsu ale cieszę się, że chociaż łącze się przez BT a nie irdę :P Pocieszam się, że niedługo będę miał wymianę aparatu i wezmę jakiś tel z edgem/3g ;) Szkoda, że na allegro modemy na Express Card są takie drogie, gdyby kosztowały tyle co na PCMCIA to pewnie bym się skusił. No i zawsze lepszy net via gprs niż żaden! :)

Aha... i zawsze trzymam w torbie od lapka oprócz telefonu i ładowarki zdrapkę za 10zł "na czarną godzinę" :lol:
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

jak ja wykorzystuje hmmm
no normalnie najpierw upijam a pozniej to juz sam sie pcha w ramiona :)

a tak serio ja swoj wykorzystuje z przymusu...
odkad zamieszkalem ze swoim "pochlaniaczem pieniedzy" czyt dziewczyna wynajmuje mieszkanie i niestety mozliwosc w nim netu stalego jest mala...poza tym teraz zmieniam punkt ww ktorym bede pracowal i znow sie bede przeprowadzal pewnie wiec net taki przenosny mi sie bardzo sprawdza...
kiedys sciagalem po 30-40 gb w domu bo tam lacze 2 mb wiec mozna bylo poszalec...
a teraz krucho :) 1 gb i nie ma bata ze boli choc nie wykorzystuje tego :)
sciagam u rodzicow (kupilem dysk 80 gb przenosny :) )
poczte sciagam na pendrive w pracy
a w domu gg forum jakis tlen jakas pogoda itd...

do tego co ja potrzebuje mi wystarcza :)

a pytasz o sciaganie msc...
ok 600-700 mb przynajmniej w tym msc...ale no coz lukasz chytry to w ostatnim dni rozliczenia sciagam na sile ;)


no a jesli chodzi o net na karte to zawsze mam w portfelu 2 simdaty a wrzucam je w telefon 6630 i opera mini i sio :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: Fanta »

@wlodus Ty opisałeś jak rozplanowujesz iPlusa 60 abonament, a koledze @regedit chodziło jeśli się nie mylę o karty (pre-paid).
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

oj tam jeden pędzel :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: Fanta »

Oj nie do końca, kto jak kto, ale Ty @wlodus chyba wiesz jaka jest różnica... ;)

Może niech @regedit się wypowie czego dokładnie oczekuje w tym temacie.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: regedit »

chodziło mi głównie o pre-paid <- tak jak napisane w temacie
ale abonament nie wiele się od pre-paida różni, ale jest jednak ta presja finansowa, że każdy MB kosztuje. W abo tego nie ma, bo abonament jest stały.

Po prostu byłem ciekaw czy inni simdatowcy oglądają strony bez obrazków i oszczędzają czy wolą "rozrzutnie" korzystać z tego dobrodziejstwa i mn. czy z takiego rozwiązania korzystają na codzień.

wlodus pisze:a pytasz o sciaganie msc...
ok 600-700 mb przynajmniej w tym msc...ale no coz lukasz chytry to w ostatnim dni rozliczenia sciagam na sile Wink
oj znam to... :D to samo robiłem na neo kiedy były limity. Po ich zniesieniu ściągałem non-stop z 2 miesiące co popadnie :P ale już mi przeszło i teraz ściągam tylko to co potrzebuje ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

Fanta pisze:Oj nie do końca, kto jak kto, ale Ty @wlodus chyba wiesz jaka jest różnica... ;)

Może niech @regedit się wypowie czego dokładnie oczekuje w tym temacie.
tak serio to faktycznie na poczatku dobrze nei doczytalem i oczywiscie roznice znam...

dobra sprawa by bylo zeby ludziki sie wypowiedzili nie co robia...ale CO OCZEKUJĄ od takiego netu...
pozniej zbiorowa ankieta i wysylamy do nich :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:dobra sprawa by bylo zeby ludziki sie wypowiedzili nie co robia...ale CO OCZEKUJĄ od takiego netu...
To ja napiszę co oczekuję np od takiej SimDaty.
1) żeby były karty doładowujące (jak też doładowania elektroniczne-czyli przez bank) np. po 5zł na 1 dzień i np. po 10zł na 7 dni. Te ostatnie kiedyś niby były, ale doładowując ostatnio elektronicznie miałem minimum 30zł. Była opcja 10zł ale ta nie przedłużała ważności konta. :(
2) żeby ważność karty (środków) była zapewniona przez rok bez doładowania :)
3) żeby ważność konta się kumulowała jak w tak-tku -> doładowuję 30zł a za 2 dni drugie 30, to mam 2 miesiące a nie jak teraz 1mieciąc+2 dni (obrazowo to ujmując).
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:To ja napiszę co oczekuję np od takiej SimDaty.
1) żeby były karty doładowujące (jak też doładowania elektroniczne-czyli przez bank) np. po 5zł na 1 dzień i np. po 10zł na 7 dni. ...
2) żeby ...
3) żeby ...
...Żeby gotowała, sprzątała, no i ciągle się... (była gotowa) :lol:

...W moim wydaniu to wygląda tak: jestem na urlopie, wyjeżdżając 8.08.07 miałem na simdacie 210 zł. Teraz mam 57 zł więc niedługo muszę wracać... Korzystam normalnie, oczywiście nic nie ściągając. O ile odpędzę żonę od laptopa... :lol: No i pewnie stracę więcej pisząc posty na Forum bo mi Kolega BliSki nie wybaczy riposty... :wink: (choć do doskonałości "simce" brakuje - to fakt)
Ostatnio zmieniony 2007-08-18, 22:58 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

BliSki pisze: To ja napiszę co oczekuję np od takiej SimDaty.
1) żeby były karty doładowujące (jak też doładowania elektroniczne-czyli przez bank) np. po 5zł na 1 dzień i np. po 10zł na 7 dni. Te ostatnie kiedyś niby były, ale doładowując ostatnio elektronicznie miałem minimum 30zł. Była opcja 10zł ale ta nie przedłużała ważności konta. :(
2) żeby ważność karty (środków) była zapewniona przez rok bez doładowania :)
3) żeby ważność konta się kumulowała jak w tak-tku -> doładowuję 30zł a za 2 dni drugie 30, to mam 2 miesiące a nie jak teraz 1mieciąc+2 dni (obrazowo to ujmując).

- 1) takie coś hmmm to bardziej od banków zależy niż od operatora...może kiedyś

- 2) co do ważności konta wszędzie będzie coraz gorzej ale no niestety trzeba milczeć

- 3) co do kumulowania to by było ok

ale powiedz to jest tylko to co oczekujesz od simdaty??
aż tak ważna jest kumulacja środków na koncie??

ja osobiście oczekuje od takiego netu, hmmm
może inaczej, że jak pojadę do lasu i zachce mi się kupę to jak będę kucał przy dębie będę mógł sobie onet.pl na HSDPA poogladać przez telefon :)

dla mnie ważny jest zasięg najbardziej...ceny i inne takie tam bzdury mimo wszystko są znośne...nie wiem jak to jest na świecie...mogę sobie znależć to tu na forum...ale po co mam się wściekać
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:- 1) takie coś hmmm to bardziej od banków zależy niż od operatora...może kiedyś
Jesteś pewien, ze nie zależy to od operatora i umowy z bankiem?
Bo co Bank ma w tym za interes? że za 10Zł jest przedłużana ważność konta czy nie?
wlodus pisze:- 2) co do ważności konta wszędzie będzie coraz gorzej ale no niestety trzeba milczeć
Nie strasz.
wlodus pisze:- 3) co do kumulowania to by było ok
Ja cały czas czekam na na wersję SimDaty w "Tak-Taku". Może w końcu Era się zlituje i zacznie na mnie zarabiać, zamiast dawać kase Plusowi :lol:
wlodus pisze:ale powiedz to jest tylko to co oczekujesz od simdaty??
aż tak ważna jest kumulacja środków na koncie??
To jest bardzo ważne, bo czasami jest tak, ze trzeba doładować więcej. Ale końcówki kwoty się nie wykorzysta. Po miesiącu używasz znowu kartę, jest tam jakieś saldo ale okazuje sie, ze nie można już tego użyć. Trzeba znowu doładować za 30zł i tak koło się zamyka.
wlodus pisze:ja osobiście oczekuje od takiego netu, hmmm
może inaczej, że jak pojadę do lasu i zachce mi się kupę to jak będę kucał przy dębie będę mógł sobie onet.pl na HSDPA poogladać przez telefon :)
Ale to już nie od samej SimDaty ale ogólnie od netu "komórkowego".
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: Fanta »

Panowie z tego co widzę to jest wątek: Jak wykorzystujecie internet na kartę? a wy skupiliście się na temacie: Czego oczekiwać od SimDaty, a temat o SimDacie jest tutaj --> Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela i chyba najlepiej tam dyskutować na jej temat, prawda? ;)
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: zDaleKi »

W sumie Fanta masz rację, jak już będzie taka możliwość, to się te posty scali :) Obecnie niech te, które już są niech zostaną jak jest.
Zresztą jesteśmy w Hyde-Parku więc możemy tez o tym rozmawiać :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 2007-08-19, 10:04 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

ale powiedz mi jedno...
skoro korzystasz na tyle "malo" z simdaty ze nie wykorzystujesz tej karty to po co doladowywac??

przeciez doladowanie na msc to 30 zl a nowa simdata 20 zl??
:)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:skoro korzystasz na tyle "malo" z simdaty ze nie wykorzystujesz tej karty to po co doladowywac??

przeciez doladowanie na msc to 30 zl a nowa simdata 20 zl??
:)
Po to, że:
1) szkoda kasy która tam jest, czasami się jeszcze przyda i czasami w końcu uda się to kiedyś wykorzystać,
2) w niektórych miejscach w kraju ze świecą możesz szukać starterów SimDaty,
3) czasami nawet zdrapek kupić nie można i pozostaje tylko połączenie z bankiem (poprzez normalną kartę) i elektroniczne doładowanie SimDaty. A wtedy taka własna SimData jest jak znalazł :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

no to w takim razie coś ci pokaże:

jest w plusie taka usluga jak teleprzelew, polega ona na tym ze raz w msc kwota max 20 zl moze zostac przelana na jakies konto simplusa lub simdaty (ze simdaty nie jest tam nigdzie opisane ale mozna bo sam to robilem jak maumusce zostaly jakis srodki na koncie)

http://www.simplus.pl/images/regulamin/ ... rzelew.pdf

wiec jezeli jakies pieniadze by ci zostaly to pod koniec waznosci konta przelewasz pieniadze i wio :)
<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> mozna choc troche oszczedzic... ;)

a co do przelewow to mimo wszystko mysle ze to wina bankow, oni (operatorzy) staraja sie robic co moga zeby bylo to jak najlatwiejsze bo zyski z samych kart zasilajacych typu zdrapki sa bardzo malo, troche wieksze z zasilen elektronicznych ale dziala to w identyczny sposob jak w bankach...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:jest w plusie taka usluga jak teleprzelew [..] wiec jezeli jakies pieniadze by ci zostaly to pod koniec waznosci konta przelewasz pieniadze i wio :)
Znam te usługę, jet tylko jedne mały problem, poza SimDatą nie mam żadnego innego numeru w Plusie ani też moja rodzina, wiec nie mam na co przelewać :D :lol: a na TikTak tego nie przeleję ;)
wlodus pisze:a co do przelewow to mimo wszystko mysle ze to wina bankow
Jak się upewnię (chyba że Ty to wiesz teraz i mi odpowiesz), czy jest na 100% zdrapka za 10zł, która przedłuża okres ważności SimDaty o 7 dni?? Jeżeli tak, to napisze do banku i zapytam dlaczego u nich tak nie ma.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

nie zrozumiales mnie...chodzi mi o to ze przelewasz ze starej simdaty na nowa :)
a zdrapka za 10 zl <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> przedluza simdate na 7 dni


maly dopisek
u mnie w banku moge przelac od 5 zl do 150 zl ale nigdy nie zastanawialem sie czy u nich to przedluza...ogolnie jest taka zasada:
5 PLN z VAT 2 dni
10 PLN z VAT 7 dni
30 PLN z VAT 30 dni
50 PLN z VAT 90 dni
100 zł z VAT (o wartości 115 zł z VAT) 180 dni
150 zł z VAT (o wartości 180 zł z VAT) 180 dni

ale w niektorych miejsach np bankomaty to wyglada tak
od 10 do 29
od 30 do 49 itd itd...

jeszcze jeden dopisek
dokladnie zobaczylem na stronie mojego banku jak to jest
Możesz doładować telefon dowolną kwotą (tylko pełne złote).

* Simplus (5zł - 150zł)
* Tak Tak (5zł - 500zł)
* Heyah (5zł - 500zł)
* Sami Swoi (10zł - 160zł)
* POP (5zł, 25zł, 50zł, 100zł, 150zł)
* ORANGE (5zł, 25zł, 50zł, 100zł, 150zł)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:... bo czasami jest tak, ze trzeba doładować więcej. Ale końcówki kwoty się nie wykorzysta...
...Dlatego na urlopie można "wyczyścić" konto simdaty z "nadwyżkowych" pieniędzy... Bo w zasadzie jestem abonentem Plusa i mógłbym włączyć usługę iPlusa za 60 zł. Wersja bardziej ekonomiczna.
...Dla testów zakupiłem zestaw startowy simplusa żeby wykupywać pakiety 50 MB na transmisję. Wychodzi po 2 gr/100kB - czyli taniej niż w simdacie. No i można kwoty nie zużyte "wydzwonić" na ogólnych zasadach, całkiem ekonomicznych w nowej taryfie Simplus. Muszę tylko "wykończyć" "simkę"...
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

testuj i opisuj
:) ja kiedys kupilem simdate dla numeru
xxx212141 :) i tak sobie lezy w portfelu ;)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:nie zrozumiales mnie...chodzi mi o to ze przelewasz ze starej simdaty na nowa :)
Ale po co takie kombinacje? Przecież pisałem, że czasami nie ma czasu ani miejsca żeby kupić inną... gdyż teoretycznie jechaliśmy tam, gdzie miał być Hot-spot, a on nie działa. itd. itp. Wtedy wyciąga się telefon i Sim i działa ;)
wlodus pisze:u mnie w banku moge przelac od 5 zl do 150 zl ale nigdy nie zastanawialem sie czy u nich to przedluza...ogolnie jest taka zasada:
U mnie też są takie kwoty dowolne już od 5zł co 1zł.
Ale wyraźnie jest napisane, że dopiero ta za 30zł przedłuża ważność konta.
wlodus pisze:5 PLN z VAT 2 dni
10 PLN z VAT 7 dni
30 PLN z VAT 30 dni
To rozumiem piszesz o zdrapkach?
wlodus pisze:dokladnie zobaczylem na stronie mojego banku jak to jest
Możesz doładować telefon dowolną kwotą (tylko pełne złote).

* Simplus (5zł - 150zł)
No to jasne, że mozesz ;) chodzi tylko o to od jakiej kwoty przedłuża konto i na ile.
Bo u mnie kwoty są takie same ;) Ale przy wybraniu odpowiedniej automat podaje na ile ważność się przedłuży.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wykorzystujecie internet na kartę?

Post autor: wlodus »

tak chodziło mi o zdrapki a na resztę już odpowiem po urlopie..bo będe w banku :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
ODPOWIEDZ