TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cineo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-05, 05:24
Lokalizacja: Kielce

TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: cineo »

Witajcie - pierwszy post i od razu Houston ma problem.

Router TL-MR3420 (potraktowany gargoyle) - modem ADU890-W, karta sim dualna z orange. Stworzyłem bez problemu sieć do której włączony jest laptop, telefon, telewizor i router. Niestety w żaden sposób nie hula interne - działa gdy jest bezpośrednio podłączony pod lapka. Gmerałem na 100 sposobów ustawienia protokołu TCP/Ipv4.
Nie potrafię sobie poradzić i przyznam szczerze, że w chwili obecnej zgłupiałem. Tymbardziej, że zakupiłem router skonfigurowany i niby gotowy do pracy pod orange http://allegro.pl/show_item.php?item=3337089633 . Wcześniej sieć z netem hulała na cerberusie P6367 z modemem e173 od playa.

Mam nadzieję, że w miarę jasno zapodałem sens problemu i , że ktoś mi pomoże.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: piori »

cineo, przy podłączeniu bezpośrednio do laptopa działa CDMA czy tylko 3G? Może na karcie sim masz nieaktywny profil CDMA (w moim przypadku defaultowo był wyłączony i musiałem dzwonić do BOK)?
cineo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-05, 05:24
Lokalizacja: Kielce

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: cineo »

piori pisze:cineo, przy podłączeniu bezpośrednio do laptopa działa CDMA czy tylko 3G? Może na karcie sim masz nieaktywny profil CDMA (w moim przypadku defaultowo był wyłączony i musiałem dzwonić do BOK)?
Dzięki za odpowiedź piori - z tego co widzę, to nie mam problemów z logowaniem się tak do 3G jaki i CDMA. Dodatkowo podam jeszcze, że router z lapkiem i telefonem po wi-fi idzie, z telewizornią po kablu.
Z komunikatów windowsowskich napindala mi " że mam problema z DNS-ami" Puszczam pingi na onet etc... bezskutecznie do netu - natomiast router po pingach prawidłowo odpowiada.
Próbowałem, kombinowałem, resetowałem - nawet ip i dns z palca poszły i lipa jest :(
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: piori »

Jeśli problem byłby tylko z DNS-ami, to powinny odpowiadać pingi bezpośrednio na adres IP. Spróbuj "pingnąć" np. adres 8.8.8.8
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: HariMata »

Czy zmieniłeś PIN kart sim na jeden z tych jakie podają na allegro? Trzeba do tego przełożyć kartę do telefonu. Poza tym, ale tego nie jestem do końca pewny trzeba, gdy modem jest podpięty bezpośrednio, ustawić tryb pracy (cdma/gsm)a taki w jakim będzie działał razem z ruterem. Poczytaj na stronie http://eko.one.pl/ Tam jest także najnowsze oprogramowanie dla Ruterów a autor strony i oprogramowana po polsku Cezary bardzo chętnie udziela pomocy.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: ryba825 »

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=4242 Cały wątek o ADU890-W na Gargoyle.
viikinq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-24, 13:32
Lokalizacja: mazowsze

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: viikinq »

Odświeżam temat, bo mam podobny problem. Modem działa (jest internet) na laptopie w CDMA i 3G.
Na MR3420 działa tylko 3G. CDMA nie dział przy różnych konfiguracja.
Co trzeba sprawdzić? Proszę o pomoc.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: HariMata »

Przypuszczam, że masz zainstalowany w routerze najnowszy Gargoyle PL i zmieniony pin na odpowiedni, np. 1111. Piszesz, że sprawdziłeś w rożnych konfiguracjach, ale nie podałeś w jakich, więc może się powtórzę. U mnie modem nie chciał "zaskoczyć" jeżeli w momencie włączenie routera był do niego podpięty. Trzeba było po rozruchu wyjąc go na chwilę i po włożeniu odczekać dosyć długo. Wcześnie przełącz modem w tryb CDMA za pomocą oprogramowania dostarczonego z modemem, po podłączeniu bezpośrednio do komputera. Jeżeli to nie pomoże, szukaj pomocy na http://eko.one.pl/forum/ , tylko dokładniej opisz problem i zapoznaj się z wątkiem o adresie podanym wyżej przez ryba825.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: ryba825 »

Niestety, ale nie udało się nam wyciągnąć, jak modem zmienia tryby, przez co nie można tego nigdzie zaimplementować, a AnyData nie chce nic powiedzieć. Jeśli chcemy używać Adu890W na 3G, to na Windowsie w aplikacji od modemu trzeba ustawić na 3G, jeśli CDMA to ustawić CDMA. Innej możliwości nie ma.
W konfiguracji Gargoyle trzeba ustawić EVDO, podłączyć modem, wybrać port (przycisk "skanuj" lub "szukaj" - nie pamiętam, nie mam teraz dostępu), wybrać operatora (Orange CDMA), wpisać PIN.
viikinq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-24, 13:32
Lokalizacja: mazowsze

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: viikinq »

Tak, też robie i np. modem huawei e3131, działa prawidłowo. 3G z modemem ADU działa prawidłowo. Ale jak ustawiam modem EVDO, skanuje, następnie CDMA i zapisz.
Modem w trybie CDMA nie chce działać. W konfiguracji modemu ustawione na sztywno CDMA.
I tutaj tkwi problem, czemu modem nie działa w trybie CDMA ?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: ryba825 »

Pod Windowsem pokazuje, że łapiesz zasięg CDMA?
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: TL-MR3420/ADU890-W/ORANGE CDMA - sieć działa - internet nie

Post autor: HariMata »

Co rozumiesz, że masz na sztywno ustawione cdma? Za pomocą ikonki w postaci takiego jakby poziomego x ze strzałkami na końcu ( w prawym dolnym rogu) przełączamyy modem na sieć CDMA (CDMA i WCDMA to zupełnie coś innego). W gónym lewym rogu przed ikonką z antenką powinna wyświetlić się literka C, a za moc sygnału. Teraz możemy zamknąć aplikację a modem przenieść do właczonego routera. Ja mam takie ustawienia
Połączony przez: Modem 3G/LTE
Technologia:CDMA/EV-DO
Urządzenie:/dev/ttyACM0
Kod PIN: 1111 (na taki zmienieniłem wkładając kartę do innego telefonu)
Operator:Polska Orange CDMA
Nazwa użytkownika: cdmaA@orange (samoistnie po wyborze opeatora)
Hasło: orange (samoistnie po wyborze operatora)
Po chwili modem powinien się połączyć. jeżeli oczywiście przygotowałeś router tak jak pdano na stronie Eko_One.Ja ma starszą wersję oprogramowania (działa mi dobrze więc nie chce mi się aktualizować) routera, gdzie ręcznie trzeba było zmieniać niektóre rzeczy aby dostosować go do AnyData, w najnowszej modem ten już jest chyba zaimplementowany i nic nie trzeba poprawiać.
ODPOWIEDZ