Czy opłaca się kupić antene?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jeremi93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-19, 11:27
Lokalizacja: Słupsk

Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: jeremi93 »

Mam internet Play Online 15GB, modem huawei E3131. Mieszkam w bloku, na zasięgu widnieje 5 kresek, jakieś 94% sygnału. Tylko nie pokoi mnie to, że mam słaby upload. Kiedy rozmawiam na skype w dzień potrafi rozłączyć rozmowę nawet po kilku sekundach, po północy to samo. Domyślam się, że super prędkości z tego nie będzie, ale wcześniej dało się rozmawiać przez skype bez komunikatu "słabe połączenie internetowe" czy coś w tym stylu.
Ktoś może mi doradzić czy antena coś pomoże czy już się nic z tym nie da zrobić? Tak, jestem w tym trochę ciemny, wybaczcie.

Obrazek
dexter18

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: dexter18 »

Witaj, antena może poprawić sygnał. Widzę, że też ping jest dość wysoki. Wiec podaj nam swoją lokalizację. Może też poprawić prędkość.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: matek451 »

Nie sugeruj się tymi kreskami w Mobile Partnerze. Do pomiaru sygnału możesz użyć programu TNI z tego forum. Masz limit do 4Mbps. Mieszkasz w Słupsku? ile BTS-ów i na jakiej częstotliwości ma Play w pobliżu? Podaj dokładną lokalizację to sprawdzimy. Te parametry połączenia mogą wynikać z obciążenia BTS-a , z którym się łączysz. Być może z innym będzie lepiej. Do tego potrzebna jest antena kierunkowa na określone pasmo. Z jej pomocą można wymusić połączenie z tym "lepszym" BTS-em.
jeremi93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-19, 11:27
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: jeremi93 »

Słupsk, Szczecińska 89.
dexter18

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: dexter18 »

Więc tak, w okolicy masz nadajniki:
Słupsk, Romera 1 U2100
Słupsk, Szczecińska 69 U2100
Słupsk, Tuwima 12 U2100


Jedyna antena to panelowa np. Cybertech

http://www.cybertech.com.pl/p76,antena- ... fme-z.html

Zawsze w top_netinfo możesz wymusić konkretną nośną nadajnika i sprawdzić gdzie masz najlepszy ping, oraz prędkość.

Te stacje są chyba jeszcze nie zweryfikowane nie widzę CID oraz LAC w bazie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: matek451 »

W okolicy jest kilka BTS-ów UMTS2100 Playa. Prawdopodobnie łączysz sie z tym przy Szczecińskiej69. odległość ok.200m, pozostałe dalej( 1-2km) i na różnych kierunkach. Zobacz na mapie http://mapa.btsearch.pl/ ich rozkład. Możesz udać się w ich pobliże i sprawdzić parametry połączenia. Następnym krokiem będzie zakup anteny kierunkowej na 2100MHz.
jeremi93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-19, 11:27
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: jeremi93 »

Nic w tym programie nie przestawiałem i daję screena:

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: matek451 »

Problemem jest fakt, że BTS-y Playa w słupsku są niezweryfikowane. Trudno stwierdzić jaki adres ma ten o CID:4102. Najprawdopodobniej to ten najbliższy- wnioskuję po sektorze 1 N-NE, czyli kierunku , na którym ty mieszkasz.Moc sygnału -85dBm nie powala, oczywiście modem wewnątrz. Sprawdź te pozostałe BTS-y w pobliżu. Koszt anteny to ok.120zł. Na pewno poprawi moc sygnału ale czy osiągi, to można stwierdzić po testach.
jeremi93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-19, 11:27
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czy opłaca się kupić antene?

Post autor: jeremi93 »

Kupiłem sobie antenke gsm na wypróbowanie, postawiłem na parapet za oknem i wyłapuje teraz 64,70, a czasem nawet 74% sygnału. Jakieś -69dBm.
Tylko mieszkam na parterze i mam baaardzo nisko okna i trochę się obawiam, że ktoś mi zwinie tę antenkę albo zrobi coś z kablem, ale mam nadzieję, że tak się nie stanie.
Taki test:
Obrazek
ODPOWIEDZ