Router + AP

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
electro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-08-14, 14:56
Lokalizacja: Joanin

Router + AP

Post autor: electro »

Witam jestem tu nowy i zielony w tych sprawach. A więc tak mam router ZTE W3000 z Orange, gniazdo WAN(RJ11) gniazdo LAN(RJ45), i jak wiadomo router ma słaby zasięg, a ja mam duży dom. Router stoi na drugim końcu domu, a ja chce mieć internet w moim pokoju. Z pokoju w którym jest router jest 15-17 metrów i 5 ścian przez które sygnał musi się przebić. Mam pytanie jaki router mam kupić żeby był tam internet (może być router i Acces Point)
Mam laptopa Acer E1-571G Karty sieciowe to:Atheros AR5B125 Wireless Network Adapter i Broadcom Virtual wireless adapter
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router + AP

Post autor: wojteks »

electro pisze:jaki router mam kupić żeby był tam internet
Położyć kabel ethernet (Powerline ethernet) od W300 do dodatkowego AP umieszczonego w pobliżu Twojego pokoju, inna możliwość to przenieść W300 w inne miejsce przedłużając kabel telefoniczny.
Nie pomagam na PW!
electro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-08-14, 14:56
Lokalizacja: Joanin

Re: Router + AP

Post autor: electro »

Położyć kabel ethernet (Powerline ethernet) od W300 do dodatkowego AP umieszczonego w pobliżu Twojego pokoju, inna możliwość to przenieść W300 w inne miejsce przedłużając kabel telefoniczny.
Kabel Telefoniczny jest już przydłużony z parteru na 1 piętro.
Pytanie jaki mam kupić AP?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router + AP

Post autor: wojteks »

electro pisze:Pytanie jaki mam kupić AP?
Prawie dowolny, jakiś Tp-Link, Ovislink czy co tam będzie ale żeby to nie był router, ma być sam AP.
electro pisze: jest już przydłużony z parteru na 1 piętro
Jeżeli tam gdzie stoi W300 nic nie jest kablem do niego podłączone to spokojnie możesz ten kabel przedłużyć.
Nie pomagam na PW!
electro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-08-14, 14:56
Lokalizacja: Joanin

Re: Router + AP

Post autor: electro »

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router + AP

Post autor: wojteks »

electro pisze:być taki AP
Nie dał bym za AP tyle kasy, co najwyżej taki http://allegro.pl/nowy-tp-link-access-p ... 61024.html ale i to drogo.

Kabel ethernet to kupuje się z metra i po położeniu na miejscu zakłada wtyczki chyba że będziesz duże otwory w razie czego wiercił.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ