podłączenie routera z AP

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adzik511
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-13, 21:15
Lokalizacja: polska

podłączenie routera z AP

Post autor: adzik511 »

mam router edimaxa z AP chce kupić jakiś Ap by zwiększyć zasięg .Mam pytanie czy router z Ap należy podłączyć przewodowo ? czy można bez kabla ?
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: podłączenie routera z AP

Post autor: bdkacz »

Można bez kabla (tryb repeater),ale wówczas tracisz połowę przepustowości repeater'a na łączność AP<>repeater, chyba,że będzie to urządzenie z 2 radiami np. Ovislink/Airlive G.Duo,ale chyba nie ma sensu inwestować w coś z 802.11g, IMHO lepiej kupić coś z 'n' do 300 Mb/s (lub więcej) i nawet po odjęciu połowy zostaje nam 150 Mb/s czyli 3x tyle co 'g.

Ps. najlepiej kupić coś, do czego się da wgrać np. dd-wrt, wówczas nie jesteśmy skazani na to,czy producent przewidizał tryb repeater'a.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: podłączenie routera z AP

Post autor: Jo_gurt »

bdkacz pisze:IMHO lepiej kupić coś z 'n' do 300 Mb/s (lub więcej) i nawet po odjęciu połowy zostaje nam 150 Mb/s czyli 3x tyle co 'g.
No tak, w laboratorium i w założeniu, że istniejący router też działa w pełnym N może by to tak wyglądało.
A w rzeczywistości będzie to jakieś 10-20Mbps.
adzik511 pisze:Mam pytanie czy router z Ap należy podłączyć przewodowo ? czy można bez kabla ?
Także jak masz możliwości, to zdecydowanie kabel.
adzik511
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-13, 21:15
Lokalizacja: polska

Re: podłączenie routera z AP

Post autor: adzik511 »

i jakim kablem połączyć AP z Routerem ? oby dwa ustawić w tryb client ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: podłączenie routera z AP

Post autor: matek451 »

W trybie Client AP łączy się z routerem po WiFi. do dyspozycji pozostają LAN, nie sieje dalej po WiFi. Przy podłączeniu LAN-LAN skrętką masz do dyspozycji WiFi I LAN. Kabel UTP 5E z RJ45, zwykły.
ODPOWIEDZ