Jakość internetu Freedom Pro

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Łukasz13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-14, 18:50
Lokalizacja: Łodzkie

Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: Łukasz13 »

Witam, zwracam się z prośba a szczególnie interesuje mnie wypowiedz ekspertów z orange, mieszkam w miejscowości wąglin woj. łodzkie przedłużyłem kolejny raz umowe na internet z modemem mv610 niestety predkośc prawie wcale nie poprawiła się szczególnie uciążliwe to jest w godzinach popołudniowych i wieczornych: http://www.speedtest.net/my-result/3033268219

Mam antene ustawiona na nadajnik w Ręcznie sygnał -73 dbm czy cos da sę zrobić z tym netem czy jestem skazany na kolejne dwa lata męki? Czy będa jakieś kolejne nadajniki czy musze wstawac o 5 rano żeby skorzystac z internetu. pzdr.
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 17:30 przez Łukasz13, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: Kamil444 »

i u mnie ostatnio jest tragedia są lagi ,utraty pakietów, orange jest przekreślone na całej linii
koniec bajki nie bedzie przedłużenia umowy w zeszłą zime było to samo od wiosny lepjej do koncowki lata
a teraz od nowa, a to jest winna obciążnych nadajników dzięki inteligencji orange coraz więcej użytkowników a nadajniki te same oby tak dalej
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: krystianb »

Łukasz13 pisze: przedłużyłem kolejny raz umowe na internet
Gratulujemy pomysłowości.
Jeśli znalazłem dobrą miejscowość to jesteś w zasięgu plus i play oba umts900.

Spróbuj zmienić kierunek anteny na radomsko, jest sporo bliżej. http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/51.16169 ... 01562/z/11
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Łukasz13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-14, 18:50
Lokalizacja: Łodzkie

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: Łukasz13 »

Tak tak wiem juz miałem złożona rezygnacje ale miła pani skusiła mnie nowym routerem za 1 zł z nadzieją że porawi sie działanie netu, niestety obawiam się ze nadajnik w radomsku jest tak samo obciązony a nie chce przenosic anteny na druga strone domu żeby się tylko wku... no nic pewnie nie ma rozwiązania tego tematu do czasu rozwiązania umowy.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: krystianb »

Jeśli zawarłeś umowę na odległość to masz 10 dni na jej rozwiązanie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Po co Ci nowy router jak sieć nie działa poprawnie? Dla mnie niepojęte. Orange nie inwestuje już w CDMA więc musisz czekać na modernizację NetWorks. Teraz zamów sobie darmowy net z Aero2. Kup E-3131 i będziesz miał za darmo lepsze parametry niż to CDMA.
Łukasz13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-14, 18:50
Lokalizacja: Łodzkie

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: Łukasz13 »

Umowe podpisalem miesiac temu, myslalem ze jak orange sprzedaje jakąs usługe to zapewni jakąś minimalną funkcjonalnosc tej usługi ale niestety jak zawsze jest inaczej jak to w Polsce.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Miałeś już wcześniej doświadczenie z CDMA Orange w swojej lokalizacji. Jeśli wyniki były słabe to na czym opierałeś nadzieję, że ulegną poprawie, chyba nie na zapewnieniach panienki, która ma sprzedawać za wszelką cenę i obieca wszystko. Jej wiedza techniczna jest zerowa. Trzeba było grzecznie podziękować , złożyć wymówienie i przetestowac inne sieci ( Play, Plus(CP)). Tak jak pisałem internet CDMA jest już nierozwijany zarówno przez Orange i Plus( Sferię).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: ja.michal »

matek451 pisze:Tak jak pisałem internet CDMA jest już nierozwijany zarówno przez Orange i Plus( Sferię).
Orange i Plusa - w praktyce Sferię i Nordisk jako Plus.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Ta oferta CDMA Plusa jest już tak marginalna , że zapomniałem o Nordisk. Sferia miała świadczyć CDMA na 850 MHz ale z powodu braku częstotliwości to za bardzo nie wyszło.To kolejny dowód na to, że CDMA odchodzi do lamusa.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: krystianb »

matek451 pisze:Sferia miała świadczyć CDMA na 850 MHz ale z powodu braku częstotliwości
Co Ty tu rzeźbisz, wiesz że dzwonią tylko nie masz pojęcia gdzie. Problem był z zakłóceniami w sąsiednich pasmach, dlatego nie dostali pozwoleń na świadczenie usług w całej polsce. Po długich zmaganiach dostali w zamian częstotliwość 5MHz z bloku LTE800, dlatego muszą zlikwidować CDMA850, 420 jest nie do ruszenia, tam gdzie będzie marginalne zapotrzebowanie na neta coś pobudują, tam gdzie będzie większe będą robić na wyższych częstotliwościach.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Nie po długich zmaganiach tylko jako rekompensatę w zamian za niemożliwość uruchomienia tego CDMA850. Nie chciałem wchodzić w szczegóły. Ty wyjaśniłeś do końca. Nie zmienia to postaci rzeczy, że CDMA w Polsce nie ma przyszłości.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: HariMata »

A o tej 5 rano jaką prędkość osiągasz? W Twojej sytuacji popróbowałbym jednak, tak jak kolega wyżej sugerował, przestawić antenę w drugą stronę, na Radomsko - Strobecko. Odległość o kilka km mniejsza, może obciążenie BTS będzie niższe. Jeżeli nie chce Ci się przestawiać anteny, przestaw może sam modem na drugą stronę domu, z tej odległości powinien chyba się połączyć. Jeżeli nie pomoże, a okres rezygnacji już minął trzeba reklamować , ale tylko na piśmie (może być mailem) dosyć skuteczne jest napisanie maila do rzecznika prasowego Orange zamiast do szeregowych pracowników.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: ja.michal »

matek451, ale w CDMA 850 wszystko działało i usługi były świadczone. Chyba nawet nadal są. Chodziło o zmianę koncesji z CDMA na UMTS, a potem na LTE.

Sam miałem na próbę internet mobilny ze Sferii.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość internetu Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Oto cały problem z CDMA850 Sferii http://www.telepolis.pl/wiadomosci/sfer ... 28709.html
ODPOWIEDZ