Orange FreeNet. Kilka pytań.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lolapaloza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-28, 11:06
Lokalizacja: lubuskie

Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: lolapaloza »

Cześć.

Kończy mi się umowa na orange freedom pro i chciałbym migrować do Free Net. Niestety mieszkam w lesie i nie jestem pewien, czy dam radę odebrać sygnał. Dlatego mam kilka pytań.

1. Na jakiej częstotliwości działa Free Net? Na 900, czy 2100?
2. Jaką najlepszą antenę polecacie (na dachu budynku łapię 3G - w telefonie, ale czasami sygnał zanika. Czyli domyślam się, że jestem na granicy zasięgu. Czy antena znacząco poprawi sytuację?
3. Jeśli wszystko wypali, będę brał najwyższy plan taryfowy (tak jak teraz w CDMA), czyli ten za 89zł. Czy na infolinii jest możliwość, by wynegocjować dla siebie nieco lepsze warunki, niż te na stronie?

Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: matek451 »

Bez podania dokładnej lokalizacji nie uzyskasz pomocy. Orange korzysta zarówno z UMTS2100 jak i UMTS900( ostatnio uruchamia je wraz z T-Mobile w ramach NetWorks). Jeśli chcesz dalej korzystać z Orange to wypowiadaj umowę. to jedyny skuteczny sposób na wynegocjowanie lepszych warunków. DUK daje rabaty na abonament , nawet do 50%. Trzeba tylko twardo negocjować. Chcesz umowę ze sprzętem czy bez? Podaj lokalizację, konieczna do doboru anteny.
lolapaloza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-28, 11:06
Lokalizacja: lubuskie

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: lolapaloza »

Mam dwa kilometry, w linii prostej, do tego nadajnika:
Obrazek

Nadajnik stoi w Trzcielu.

Umowę chcę z ruterem Huawei 5776.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: Throu »

Weź kartę dualną SIM 3G/R-UIM, potestuj U2100 czy U900 a jeśli zasięg nie będzie zadowalający to zawsze będziesz mógł zostać przy CDMA. Miałem podobną sytuację jak Twoja, kończyła mi się umowa z OFP, przeszedłem na Orange Free (teraz Freenet) z kartą dualną, podziałałem z nią kilka miesięcy na CDMA, a na dniach robię przesiadkę na U2100 i HSPA+ DC :) Lokalizację również mam dosyć trudną (7 km do nadajnika + lasy), choć zasięg U2100 łapę w telefonie bez problemu stojąc przy oknie i raczej on nie zanika (101-110 dBm), także z anteną myślę, że sygnał w okolicach 85 dBm może wyciągnę. Pytanie tylko jak to będzie wyglądać w praktyce, jaki transfer, jaki ping. Jeśli nie będzie cudów to wracam do CDMA. Coby nie mówić to jednak na trudne, lesiste tereny jest to najlepsza opcja.
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: piotrek2308 »

Witam,
Orientujecie się czy kartę cdma aktywują w weekendy czy tylko w dni robocze?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: zurek »

piotrek2308 pisze:Witam,
Orientujecie się czy kartę cdma aktywują w weekendy czy tylko w dni robocze?
Z tego co wiem to BOK działa 24h na dobę 7 dni w tygodniu...
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: Mikele »

Byłem dzisiaj pod BTS Orange w Trzcielu (300-400m) :hyhy:

Obrazek

Oczywiście w trybie UMTS2100 z kartą SIM Business Everywhere
i to przy sile sygnału -87dBm :szok:
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
ifrit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-18, 10:30
Lokalizacja: tarnowa

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: ifrit »

Taka mała uwaga z mojej strony, bo sam chciałem przesiąść się z OFP na FreeNet.
Jeśli masz umowę w OFP to nie uda Ci się jej zamienić na FreeNet bo ja tak próbowałem.
Jak chcesz się przesiąść to musisz wypowiedzieć umowę w OFP i potem podpisać nawą na FreeNet, ale wtedy jesteś traktowany jak nowy klient.
Przedłużając umowę w OFP jesteś w stanie dostać więcej GB, darmowe szczęśliwe godziny i umowę na 12 miesięcy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange FreeNet. Kilka pytań.

Post autor: ja.michal »

Fakt. Chciałem przedłużyć umowę z Day by Day na Free Net i niestety... numer nieuprawniony. :(
ODPOWIEDZ