Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafix89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-14, 14:37

Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: rafix89 »

Witam posiadam modem dualny Anydata ADU-890W do sieci UMTS loguje sie bez problemów po przełączeniu w aplikacji na siec CDMA podłączeniu anteny sygnał skacze jak głupi z full na jedna kreskę albo brak zasięgu oczywiście brak możliwości połączenia się z siecią dzwoniłem do bok orange powiedzieli mi ze jest wszystko aktywne próbuje sie połączyć na danych cdma@orange hasło orange numer #777 jakieś pomysły ? pozdrawiam
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: bdkacz »

Mi to wygląda na nieaktywny profil CDMA na karcie - podobne cyrki dzieją się z routerem Axesstell w OFP jak karta jeszcze nie jest aktywna.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: trybun »

rafix89 pisze:Witam posiadam modem dualny Anydata ADU-890W do sieci UMTS loguje sie bez problemów po przełączeniu w aplikacji na siec CDMA podłączeniu anteny sygnał skacze jak głupi z full na jedna kreskę albo brak zasięgu oczywiście brak możliwości połączenia się z siecią dzwoniłem do bok orange powiedzieli mi ze jest wszystko aktywne próbuje sie połączyć na danych cdma@orange hasło orange numer #777 jakieś pomysły ? pozdrawiam
Na 90% chodzi o nieaktywne CDMA. Telefon do BOKu i prośba o odświeżenie usług, o ile konto na pewno masz już aktywne, tzn. korzystałeś już wcześniej z CDMA na tym numerze. Bądź prośba o za aktywowanie usługi, Jeżeli jest to nowy numer.
rafix89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-14, 14:37

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: rafix89 »

dzwoniłem do BOK z tej karty na numer *800 i powiedzieli ze wszystko aktywne tak jest to nowy numer zadzwonie jeszcze raz do nich ze by podziałali coś dziex :)
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: trybun »

rafix89 pisze:dzwoniłem do BOK z tej karty na numer *800 i powiedzieli ze wszystko aktywne tak jest to nowy numer zadzwonie jeszcze raz do nich ze by podziałali coś dziex :)
To jest karta dualna, i że zniej się połączyłeś z BOKiem to nie znaczy jeszcze że masz profil CDMA aktywny, zresztą z tego profilu i tak byś się nie dodzwonił bo on służy tylko do transferu danych. a nie rozmów.
rafix89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-14, 14:37

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: rafix89 »

Domyślam sie ze CDMA nie posiada usług głosowych dzwoniłem do bok poraz kolejny pan powiedział ze uruchomi mi profil CDMA na karcie dzwoniłem wczoraj i jak niema internetu CDMA do dziś tak niema widzę ze z Orange trzeba powalczyć aby dostać usługę za która się płaci ...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: krystianb »

A jaką masz kartę sim? Bo może zwykła i nie ma na czym cdma aktywować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: trybun »

rafix89 pisze:Domyślam sie ze CDMA nie posiada usług głosowych dzwoniłem do bok poraz kolejny pan powiedział ze uruchomi mi profil CDMA na karcie dzwoniłem wczoraj i jak niema internetu CDMA do dziś tak niema widzę ze z Orange trzeba powalczyć aby dostać usługę za która się płaci ...
Tak, czasem trzeba powalczyć.. Gdy 2 lata temu przechodziłem na CDMA to także kilkakrotnie musiałem dzwinić do BOKu. Zapweniano mnie że karta jest już aktywna, a dopiero trzeci czy czwarty telefon sprawił że faktycznie stała się ona aktywna.

[ Dodano: 2012-12-18, 12:24 ]
krystianb.
W takim wypadku wcale nie pokazałby się sygnał CDMA (EVDO)
rafix89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-14, 14:37

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: rafix89 »

wreszcie aktywowali mi po którymś z kolej telefonie da sie połączyć ale zawiodłem sie ping prawie 300 prędkość 50 kbps dowloand 20 upload zasięg skacze 1-4 kreski hmm czy to normalne siec tak zapchana ? niby jak brałem ten internet jako dodatkowy pani uprzedzała ze w miastach nie dziła dobrze CDMA ale aż tak kiepsko nie da sie odpalić żadnej stronki :(? widziałem jak dziła po za miastem ten internet i to jeszcze na REV A to jak burza chyba cos tu nie tak z moim modemem albo z nadajnikiem w Ciechanowie hmm ?
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: gacu007 »

rafix89 pisze: pani uprzedzała ze w miastach nie dziła dobrze CDMA
No bo CDMA nie działa dobrze w miastach.Nic dziwnego że nie wczytuje stron.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: jarek999 »

gacu007 pisze: No bo CDMA nie działa dobrze w miastach.
Ależ herezje siejesz-o takiej prędkości jak uzyskiwałem w Łodzi podczas testów Nordiska to poza miastem 1/2 trudno jest dobić (download 2-2,5Mbps). ;)
jareq
rafix89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-14, 14:37

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: rafix89 »

Ależ herezje siejesz-o takiej prędkości jak uzyskiwałem w Łodzi podczas testów Nordiska to poza miastem 1/2 trudno jest dobić (download 2-2,5Mbps).
2.30 spac nie moge :P prosze bardzo

Obrazek
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: trybun »

rafix89 pisze:2.30 spac nie moge :P prosze bardzo

Obrazek
To wygląda na EDGE a nie CDMA. Może spróbój zrestartować modem... A może już wyczerapłeś limit? Dwa lata korzystałem z CDMA, i choć z pingiem było różnie, to jednak na stabilność (moc sygnału i prędkkość transferu) na dobrym poziomie, po pewnym czasie nawet zrezygnowałem z anteny zewnętrznej. U Ciebie widać że coś jest nie tak..
rafix89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-14, 14:37

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: rafix89 »

według konta orange mam 14298,63 MB wiec limitu nie wyczerpałem w aplikacji do łączenia sie z internetem pokazuje literkę C czyli CDMA łącze się danymi do sieci CDMA cdma@orange hasło orange numer #777 zrobiłem nowe połączenie w Windows i tez to nic nie daje pozostaje chyba zgłosić znów się do Orange ...
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: Orange Ekspert »

rafix89 pisze:według konta orange mam 14298,63 MB wiec limitu nie wyczerpałem w aplikacji do łączenia sie z internetem pokazuje literkę C czyli CDMA łącze się danymi do sieci CDMA cdma@orange hasło orange numer #777 zrobiłem nowe połączenie w Windows i tez to nic nie daje pozostaje chyba zgłosić znów się do Orange ...

Proszę o kontakt w tej sprawie, poprzez PW. Sprawdzę nadajniki w Twoim rejonie pod kątem siły zasięgu, awarii oraz przeciążeń. Poza tym warto sprawdzić poprawność usług na Twoim koncie w systemie co również będę mógł uczynić po podaniu niezbędnych informacji.


Pozdrawiam,
Patryk.
Orange Ekspert.
rafix89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-14, 14:37

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: rafix89 »

Orange Ekspert pisze: Cytat przycięty przez Moderatora ->ja.michal - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!


Proszę o kontakt w tej sprawie, poprzez PW. Sprawdzę nadajniki w Twoim rejonie pod kątem siły zasięgu, awarii oraz przeciążeń. Poza tym warto sprawdzić poprawność usług na Twoim koncie w systemie co również będę mógł uczynić po podaniu niezbędnych informacji.


Pozdrawiam,
Patryk.
Orange Ekspert.
Witam pisałem do pana na maila i zero odzewu pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 18:21 przez rafix89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: Orange Ekspert »

rafix89 pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->ja.michal - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

Witam pisałem do pana na maila i zero odzewu pozdrawiam


Witam,

Przepraszam za dłuższy czas nieaktywności, przebywałem na urlopie.
Przesłałem do Ciebie na adres mailowy prośbę o uzupełnienie danych.
Sprawdź pocztę i prześlij do mnie niezbędne informacje.

Pozdrawiam,
Patryk.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2013-01-08, 14:38 ]
Proszę stosować się do regulaminu i nie cytować cytatów.
Ostatnio zmieniony 2013-01-08, 14:36 przez Orange Ekspert, łącznie zmieniany 1 raz.
socrates
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-24, 21:32
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: socrates »

A możesz też sprawdzić, jak się ma sprawa z zasięgiem CDMA w Kościerzynie? Od 3 dni mam modem adu-890w, ale jak tylko przejdę na CDMA, to wyskakuje poza zasięgiem... :cry: A przecież nadajnik jest na miejscu... :zdziwko: Może to brak aktywacji usługi dla numeru?? Kartę mam dualną-świeżo co przyszła!
Dzięki!
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free dom pro problem z zalogowaniem do sieci CDMA

Post autor: Orange Ekspert »

@socrates, Oczywiście sprawdzę to dla Ciebie. Dla potwierdzenia lokalizacji podaj kod pocztowy miejscowości, w której się znajdujesz.
ODPOWIEDZ