Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Z czego korzystałeś przed przeczytaniem tego posta:

Abonament
3
27%
mbank mobile
0
Brak głosów
Play Karta
0
Brak głosów
Nowe Orange Go
2
18%
Sami Swoi
1
9%
Heyah
0
Brak głosów
Simplus
1
9%
Tak Tak
1
9%
Orange POP
2
18%
Inne
1
9%
 
Liczba głosów: 11

gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: gatto_nero »

Może ktoś ostatnio zbierał takie dane i mógłby się nimi podzielić. Bez uruchamiania dodatkowych pakietów i promocji, który Pre-Paid wychodzi najtaniej za sekundę połączenia do wszystkich operatorów?

Właściwie takie pytanie chciałem postawić na samym początku tworzenia tego posta. Ale poszperałem w sieci i wyszło mi zestawienie które przedstawiam poniżej. Pomyślałem, że teraz chętniej odpiszecie. Jeśli macie jakieś uwagi, chcielibyście coś uzupełnić, dodać od siebie lub widzicie błędy to piszcie. Pamiętajcie jednak, że to zestawienie tworzyłem w oparciu o prostą zasadę: Nie interesuje mnie korzystanie z promocji i innych takich rzeczy mydlących oczy przeciętnemu zjadaczowi chleba.

Za minutę połączenia:
0,45 zł – mbank mobile XUwaga: błąd bo mbank jest dużo droższy, gdzieś na poziomie simplus~heyah
0,49 zł – Play Karta
0,60 zł – Nowe Orange Go
0,66 zł – Sami Swoi
0,68 zł - Heyah
0,72 zł – Simplus
0,77 zł – Tak Tak
0,80 zł – Orange POP

Cenniki z których korzystałem:
mbank mobile: http://www.mobile.pl/10136.html
Play Karta: http://web.playmobile.pl/..._18.06.2007.pdf
Nowe Orange Go: http://www.orange.pl/bina...993/2041606.pdf
Sami Swoi: http://www.samiswoi.pl/u235/navi/31610
Heyah: http://www.heyah.pl/_file...ennik_heyah.pdf
Orange POP: http://www.orange.pl/bina...630/1669245.pdf
Tak Tak: http://www.taktak.pl/happy.php
Taryfa Simplus: http://www.simplus.pl/v.do?idx=805146
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: Fanta »

Przeniosłem do Hyde-Park, bo nijak się to ma do internetu bezprzewodowego. Proszę tutaj kontynuować dyskusję.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: gatto_nero »

Ano racja :) Sprawdzałem ze zdziwieniem 3x w tym paseczku podającym gdzie się znajdujemy w którym jednak nie wyświetla nazwy samego forum...
np teraz "Forum Forum bez kabli Strona Główna -> Hyde-Park"
...
Lecę po starter mbanku albo pleja :D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: zDaleKi »

gatto_nero pisze:Pamiętajcie jednak, że to zestawienie tworzyłem w oparciu o prostą zasadę: Nie interesuje mnie korzystanie z promocji i innych takich rzeczy mydlących oczy przeciętnemu zjadaczowi chleba.
A to błąd, bo niestety ale takie promocje zupełnie zmieniają te ceny, które podałeś. A tym samym takie ranking nie ma sensu ;)
Ja korzystam w promocji wszelakich w Tak-Taku :) i cena jest o wiele niższa niż te 0.77 ;)
A nawet niższa niż te -> 0,45 zł – mbank mobile, ale tylko w niektórych wypadkach ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: Fanta »

A ja korzystam głównie z POP'a i mam po 15 gr/min do 3 wybranych osób które mogę zmieniać za drobną opłatą. A jak wiadomo mamy zazwyczaj kilka osób od których często dzwonimy (np. żona, kochanka i kochanka) wystarczy :lol:
A jak od czasu do czasu zadzwonię do kogoś za 80 gr/min to nie zbankrutuję...;)
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: gatto_nero »

Odpowiadając - proszę o zaproponowanie metody która uwzględniałaby promocje a jednocześnie była sprawiedliwa. Ja uważałem, że dla osób takich jak ja, nie korzystających z promocji ma sens.

Po 2gie już widze, że zmaściłem np mbank mobile w swoim cenniku nie podał wszystkich cen i jak popatrzyłem sobie na allegro to okazało się że mbank mobile jest drogi...

Po 3cie bardzo trudno było mi znaleźć cennik play i w ostateczności znalazłem coś na kształt cennika w regulaminie - ale nie wiem czy też był to pełen cennik - zapewne wypytam się dokładnie zanim wydam te marną 9 za którą mogę sobie kupić np 45 bułek albo 8 chlebów albo 9 zupek chińskich...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: zDaleKi »

gatto_nero pisze:Odpowiadając - proszę o zaproponowanie metody która uwzględniałaby promocje a jednocześnie była sprawiedliwa. Ja uważałem, że dla osób takich jak ja, nie korzystających z promocji ma sens.
Niestety, w tym wałśnie problem, ze nie jest to łatwe.
Kiedyś ktoś podawał chyba linka do opracowania z czymś takim, wydaje mi się, że dodawałem to do FAQ w "cenach".

Wszystko zależy do czego Ci tak naprawdę jest potrzebny "telefon".
Ja wiem, że do tego zastosowania mój operator jest jednym z tańszych o ile nie najtańszy ;)
A co do promocji, to zauważ, że np w tak taku, po 4 miesiącach masz juz taniej, a po kolejnych 4 jeszcze taniej. Nie wiem czy to uznać za promocję czy nie. Bo dla mnie to jest zwyczajna taryfa ;) Dlatego należy spojrzeć przyszłościowo - czyli jak długo będziesz miał tę kartę. Do tego dochodzi podwójne doładowanie a przy takowych cena na telefony stacjonarne wychodzi obecnie jakieś 15gr/min.

Żeby była jasność, nie promuję tu tej karty, tylko staram się przedstawić tezę, że suche liczby bez promocji nic nie mówią. Bo rynek pre-paid właśnie na promocjach się opiera ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: gatto_nero »

Nie o promocje tutaj chodzi tylko o ceny z cennika.

Koszt użytkowania takiego prepaida wraz z odliczeniem wszystkich rabatów z wszystkich promocji w rzeczywistości jest wyliczany tylko w jednym przypadku. Kiedy dokładnie wiemy ile i kiedy będziemy dzwonili, gdzie będziemy dzwonili, za ile będziemy doładowywali konto... i tak dalej. Normalnie cena jest ukryta.

Te wszystkie zmienne, usilnie wprowadzane przez operatorów komórkowych to nic innego tylko czysty skondensowany marketing. Może się komuś wydawać, że mało płaci bo ma 3 nry po 15 groszy ale taka osoba powinna brać pod uwagę swoje wszystkie rozmowy. Np telefon na informację, do banku, do urzędu, do cioci z bydgoszczy...

Aby obliczyć prawdziwy koszt 1sekundy połączenia należy przed doładowaniem konta wyzerować swój licznik rozmów, następnie po wyczerpaniu się prepaida sprawdzić ile czasu trwały nasze rozmowy i koszt prepaida którym doładowywaliśmy podzielić na ten czas w sekundach. Otrzymamy wtedy koszt sekundy.

Niestety nie daje nam to odpowiedzi czy przepłacamy bo nie mamy odniesienia do konkurencji, ile byśmy zapłacili w innej sieci przy tej samej ilości rozmów i przy doładowaniu kartą którą kupiliśmy za identyczną ilość jednostek walutowych :) A nie mamy odniesienia do konkurencji bo w prepaidach bardzo mądrze nie dostajemy bilingów bo wtedy byśmy mogli porównać.

Dzięki takiemu bilingowi, którego nikt nie dostaje w prepaid, moglibyśmy dokonać symulacji kosztów w konkurencyjnych sieciach, zapewne w każdym miesiącu byłyby one różne i w różnych sieciach byłoby raz taniej raz drożej. I różne sieci okazałoby się, że raz są liderem cen a raz na szarym końcu.

Jednak jak wiemy nikt nam bilingu nie wręcza do ręki, zatem ostatnią rzeczą jaką możemy zrobić to wymyślić sztuczne dane do naszej sztucznej symulacji kosztów. Powinny to być różne zestawy danych i takie gdzie dzwonimy tylko do 3 nrów i takie gdzie dzwonimy do różnych itp itd. Różne dane wejściowe dają różne wyniki na wyjściu.

Niestety to nie koniec bo np w orange pop to mogę mieć promocje i rozmowy w jakimś tam pakiecie za 5pln po 15 groszy - już na wstępie wychodzi więcej niż 15groszy bo 5pln się płaci za aktywację i wtedy się może ileś tam wydzwonić i jak się nie wydzwoni to przecież po jakimś czasie się to traci. To czy się wydzwoni czy nie jest nieprzewidywalne i im mniej wydzwonisz tym więcej tracisz.

Marketing - simplus i internet - dali internet za 0,02 grosze w pakiecie / 100kb ale jak przekroczysz to bulniesz tak, że przekroczy grubo cenę simdaty. Ale ludziom się wydaje że płacą 0,02pln.

Zatem ostatnia rzecz jaką można zrobić to ograniczyć wydatki odgórnie i ja tak robie, kupuję 1 kartę za 50pln na 3 miesiące i nie przejmuję się promocjami oraz marketingową breją. Tylko, że chciałbym mieć rozmowy taniej niż 0,6PLN za minutę bo uważam to za drogie rozwiązanie i dlatego powstało to zestawienie de facto dla mnie ale też niech inni sobie poczytają.

Pozdrawiam dasz bór :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: mar_kow »

Fanta pisze:... A jak wiadomo mamy zazwyczaj kilka osób od których często dzwonimy (np. żona, kochanka i kochanka) wystarczy :lol:
A jak od czasu do czasu zadzwonię do kogoś za 80 gr/min to nie zbankrutuję...;)
...Dokładnie tak... Przez pewnien czas z reguły nie zwracałem uwagi na różne promocje obniżające rachunki. Koszt za dwie komórki przekraczał 250 zł/mies. Ale pewnego razu przemyślałem zagadnienie i z czystej ciekawości postanowiłem "pokombinować" z pakietami obniżającymi rachunki. Ostatnia faktura opiewa na 75 zł za mies (oczywiście za dwa abonamenty). I to już jest naprawdę sukces. Częstotliwość używania telefonu nie zmieniła się zupełnie - mam potrzebę to dzwonię... 2,5 godz za 10 zł do 3 osób do których najczęściej się dzwoni to naprawdę oszczędność...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: Jaco »

@gatto_nero czy tytuł ankiety do czegoś zobowiązuje. Jak odbieram to w ten sposób. Że jeśli teraz mam abonament a twój tytuł
Z czego korzystałeś przed przeczytaniem tego posta:
mówi znacząco że jeśli przeczytam twój post mam sobie kupić pre-paid? A w sumie ankieta jest o cenach więc należało by dać inny tytuł np.:
Z jakiej karty Pre-Paid korzystasz
Na dole zamiast na górze dodać opcję ,,Abonament,,
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: zDaleKi »

Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Pre Paid do rozmów telefonicznych Ceny z VAT

Post autor: gatto_nero »

Jaco do niczego nie zobowiązuje, jest w czasie przeszłym bo nie wiadomo czy jutro będziemy jeszcze korzystać z usług GSM. Ta ankieta to tak żeby można było mniej więcej zobaczyć kto co miał w chwili kiedy wypowiadał się w tym topicu. Rozkład sił.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ