Antena CDMA czy MV610

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ifrit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-18, 10:30
Lokalizacja: tarnowa

Antena CDMA czy MV610

Post autor: ifrit »

Witam,
W tej chwili mam router MV510 oraz ofertę OFP. Wieczorami transfer mi dość widocznie spada, Podejrzewam, że może to być przyczyna większego obciążenia BTSu.

Obecnie poziom sygnału:
EvDO -88
Diversity -93.

Chciałbym polepszyć osiągi mojego internetu, ale nie wiem co będzie lepsze?
1. Dokupienie zewnętrznej anteny kierunkowej i ustawienie ją na któryś z BTSów.
2. Kupienie nowego rotera MV610 w rev B.

Mieszkam na Tarnowie w woj. łódzkim.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Antena CDMA czy MV610

Post autor: zurek »

Najlepiej żebyś kupił sobie router MV610. Będziesz miał trzy nośne...no i oczywiście było by lepiej z anteną kierunkową Dipola ATK10.

Jednak na Twoim miejscu zamiast inwestować w przestarzałą technologię, to bym poszedł w kierunku UMTS i zakupił modem lub router i do tego antenę w zależności od wykorzystywanego pasma.

W Twojej miejscowości naliczyłem chyba z 10 BTS z Orange i na każdym jest UMTS2100. Czyli mógłbyś śmiało śmigać na HSPA+DC do 43Mb/s.
ifrit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-18, 10:30
Lokalizacja: tarnowa

Re: Antena CDMA czy MV610

Post autor: ifrit »

Chyba nie jest, aż taka różowo jak piszesz.
Miejscowość jest otoczona lasem, który potrafi skutecznie blokować sygnał.
UMTS2100 pracuje w wysokiej częstotliwość więc wątpię aby sygnał przebił się do mojej dziury.
Nie wiem też jak udało Ci się naliczyć 10 BTS Orange?
Najbliższy znajduje się w Poddębicach i jest to GSM900. 2100 jest w Ozorkowie, ale to nie jest moja okolica:P
UMTS2100 jest również w Poddębicach, ale z T-mobile i Play.

To, że najlepszym rozwiązaniem będzie i nowy router, i nowa antena to ja wiem bez pomocy forum :P, ale nie chce, jak to ładnie nazwałeś, (nadmiernie) inwestować w przestarzałą technologie dlatego rozważam zakup albo routera, albo anteny.

MV510 liczę, że mógłbym sprzedać za jakieś 100zł więc koszt routera spada do 200zł.
Antena około 120-140zł.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Antena CDMA czy MV610

Post autor: zurek »

Hmmm... Widocznie wziąłem nie ten Tarnów co trzeba na mapie BTS. Tego Tarnowa w woj. łódzkim nigdzie na mapie nie mogę znaleźć...
ifrit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-18, 10:30
Lokalizacja: tarnowa

Re: Antena CDMA czy MV610

Post autor: ifrit »

Nie Tarnów tylko Tarnowa :)

Lódź-> Aleksandrów Łódzki -> Poddębice i Tarnowa :)
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Antena CDMA czy MV610

Post autor: zurek »

No to fakt... Bardzo ubogo z tymi BTS-ami w Twojej okolicy...

Ciężka sprawa... W takiej sytuacji kupiłbym na Twoim miejscu router MV610, albo uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na uruchomienie w Twojej okolicy sieci Networks!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19163
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena CDMA czy MV610

Post autor: matek451 »

Przyłączam sie do rady kolegi. W CDMA Orange nie warto już inwestować ani grosza. Na forach pełno osób z problemami z CDMA. Właściciel już nie inwestuje w tę technologię i lepiej już nie będzie. Nie pomogą zmiany routera czy anteny. Najbliższe BTS CDMA450 10-12 km od ciebie więc to i tak dobrze, ze masz zasięg bez anteny. Poczekaj na modernizację sieci w ramach NetWorks , to jedyna szansa na szybszy internet z Orange w twojej lokalizacji. Doraźnie możesz kupić ATK-10/450 i próbować wymusić połączenie z którymś z tych BTS-ów: Porczyny, Prawęcice. Wybierzesz lepszy. Koszt ok.100zł.
ODPOWIEDZ