iPlus czy radiowka?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

Witam.
mam do wyboru iPlus oraz radiowke.
iPlus na EDGE kosztowalby mnie 60 zl modem juz mam (SE W810i),dzialam na tym dosc dlugo i mam to sprawdzone.
a do radiowki musialbym kupic kartte i antene.za okolo 150 i miesiecznie 40 zl.radiowka podobno sie rwie i czesciej jej nie ma niz jest.
co lepiej??
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: kszysek »

pluskwa_skarzysko pisze:radiowka podobno sie rwie i czesciej jej nie ma niz jest.
co lepiej??
czy tak jest to zalezy tylko i wylacznie od admina i od tego jak siec jest zbudowana i jak nią zarządza.

na radiowce limit jesli bedzie to i tak w granicach 15GB na komórkowym jest max 3GB, pingi na radiu rzedu 50-60 na komórkowym 500-600. No i predkosc na radiu duuuuuzo większa, dzis standardem jest 512kbps a na komie ile 384kbps przy najlepszych wiatrach.

Zdecydowanie watro przejsc na radio, takie jest moje zdanie.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: Szadzik »

pluskwa_skarzysko pisze:Witam.
mam do wyboru iPlus oraz radiowke.
iPlus na EDGE kosztowalby mnie 60 zl modem juz mam (SE W810i),dzialam na tym dosc dlugo i mam to sprawdzone.
a do radiowki musialbym kupic kartte i antene.za okolo 150 i miesiecznie 40 zl.radiowka podobno sie rwie i czesciej jej nie ma niz jest.
co lepiej??
Nawet się nie zastanawiaj i bierz radiówkę. Jeśli nie potrzebujesz internetu mobilnego, który możesz przenieść ze sobą, to iplus itp. się dla Ciebie nie nadają.
Miałem net w Orange bez ograniczeń i nie narzekałem, miałe zesiąg EDGE i ciągnąłem po 15GB miesięcznie danych. JEdnak teraz mam radiówkę i to zupełnie co innego. Od półtora miesiąca zero problemów. Zero rwania czy czegokolwiek takiego. Konfiguracja zajmuje 5 minut.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

ok!! dzieki za rady
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
radekb32
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-11-10, 17:47

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: radekb32 »

Dobrze by było prawdzić poziom sygnału tej radiówki bo jeśli jest słaby to może być gorzej niż w plusie :)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

problem w tym ze nie mam jak..;| antena jest okolo 200m ode mnie.powinnoi dzialac?
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: Szadzik »

pluskwa_skarzysko pisze:problem w tym ze nie mam jak..;| antena jest okolo 200m ode mnie.powinnoi dzialac?
Ja mam radiówkę i anena jest oddalona ode mnie o jakieś 2-4km. Odbiór jest ok i zero problemów.

Przy odległości 200m będziesz miał dobry zasięg i powinno działać dobrze, przy założeniu, że admin nie będzie świrował i ograniczeń nakładał.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

mi chodzi glownie o to zeby bylo stabilnie.szybkosc i limit moga byc male.byle stabilnie.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
radekb32
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-11-10, 17:47

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: radekb32 »

pluskwa_skarzysko pisze:problem w tym ze nie mam jak..;| antena jest okolo 200m ode mnie.powinnoi dzialac?
Jeśli widzisz antenę z okna to będzie działać. Zresztą przy tej odległości powinno i tak działać :) Ciekawe czy łacze radiówki do internetu nie jest bardzo obciążone bo z tym to bywa różnie.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

wlasnie nie widze z okna.mieszkam w domu jednorodzinnym wiec moge dac antene na dachu...ale z tamtad rowniez nie widac anteny,miedzy mna a antena znajduje sie wysoka szkola.
z tego co mi wiadomo to obecnie do sieci jest podlaczone okolo 2-3 osob,bo dopiero sie to rozwija.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: seboo »

heh u mnie tez jest taka siec - na neo 128 kbit na sek - na 2 osoby dzialala ok - potem albo bylo za wolne lacze albo zawieszal sie ap :) - oczywiscie nie przesadzam sprawy - <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> limit bedzie lepszy niz w internecie komorkowym - albo radzilbym poczekac na rozwoj sieci - no chyba ze poprostu zawsze mozesz wrocic do simdaty
Ostatnio zmieniony 2006-11-11, 18:39 przez seboo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pimosz »

Idź do admina tej sieci i poproś o zmierzenie poziomu sygnału w twoim domu. Jak firma jest Ok to przyjdzie z laptopem i anteną i sprawdzi sygnał :!:
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

juz miesiac czekam zeby ktos przyszedl...;/ ale nikpomu sie widac nie chce.prawie codziennie jestem u admina.ale on nigdy nie ma czasu.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

wzialem radiowke.jednak zasieg u mnie jest fatalny :| ale mimo to dziala szybko i stabilnie.dzieki wszystkim za rady 8)
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: iPlus czy radiowka?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

wróciłem do iPlusa....gdy przylaczylem sie do radiowki bylo OK...ale z czasem zaczynaly si eprolemy.rwanie polaczenia,zaniki zasiegu.na dodatek nie mozna bylo z tym nic zrobic bo admin uwazal ze jest wszystko dobrze.
nie sciagam wiekszych plikow z internetu,wiec nie zalezy mi na szybkosci,nie gram w gry on-line wiec pingi mi tez nie przeszkadzaja.kupilem NetBoxa2 z abo 60 zl/mies.koszt troche wyzszy...ale za to stabilniej.no i zawsze mozna wziac internet "ze soba" do parku :D
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
ODPOWIEDZ