Która antena cdma?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Która antena cdma?

Post autor: centrix23 »

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem anteny cdma. Po ostatnich perypetiach z Orange, chciałbym spróbować sygnału z innego BTSa. Na znanym portalu aukcyjnym są 2 "rodzaje" tych anten - jedna z dipolem prostym, druga z pętlowym. Którą z nich wybrać? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie? Na jednym forum znalazłem porównanie i ktoś poleca tę z dipolem prostym, podając jej atuty itp. Niestety to tylko opinia jednego użytkownika... Dzięki za info :cfaniak:
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Która antena cdma?

Post autor: Mikele »

Antena do CDMA - polecam taką i sprawdzoną osobiście przez 3 ostatnie lata :ok:
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Która antena cdma?

Post autor: matek451 »

Jak daleko masz do tego BTS-a? Do CDMA jedyna sensowna antena to http://www.cybertech.com.pl/k27,anteny-cdma-450mhz.html Wybierzesz ze złączem do twojego routera.

[ Dodano: 2013-12-17, 23:54 ]
Kolega polecił taką samą. Produkuje ją krakowski Dipol. Do tej z jego linka musisz kupić jeszcze kabel ze złączem do modemu/routera u mnie masz komplet.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Która antena cdma?

Post autor: centrix23 »

Mikele i matek451 dzięki za wszystkie sugestie. Jest to jedna z dwóch o których pisałem wyżej. Do Btsa mam około 8 km, poziom sygnału ~82 dBm. Interesują mnie jeszcze informacje na temat tej z dipolem prosty od producenta z Radomska. Chodzi mi bardziej o selektywność wiązki (o ile tak to mogę nazwać), czyli umiejętność łączenia z BTSami o niedużym rozstawie. Producent z Krakowa podaje niby szerokość wiązki, ale jak to się ma do rzeczywistości? Sorry za te wypociny, mam nadzieję, że jest to jakoś zrozumiałe. Szkoda, że w cdma nie ma możliwości sprawdzenia z jakim nadajnikiem aktualnie się łączę, tak jak jest to np. w TNI. Pzdr :cfaniak:
ODPOWIEDZ