Orange Free + upload obrazków Wordpress problem

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Orange Free + upload obrazków Wordpress problem

Post autor: szuki »

Witam. Mam nietypowy problem obawiam się, że nikt nie odpowie :) bo jest z kategorii dziwnych :) Korzystam z Wordpressa own hosting. Jakiś czas temu zauważyłem problem, którego nie potrafiłem rozwiązać tzn. podczas prób wysłania obrazka tj. dodania go do biblioteki wordpressa upload jakby zawieszał się - pasek postępu wysyłania zamarzał i koniec. Najlepsze jest to, że cały skrypt się wieszał strona przestawała odpowiadać na 10 minut. Hosting profesjonalny więc nie jego wina. Posiadam Windows 8.1 - sprawdziłem czy źródłem problemu nie jest firewall albo antywirus. Problem występuje bez względu na to czy korzystam z APN : VPN czy APN: INTERNET.

A teraz najlepsze: jeżeli skorzystam z vpn (nie chodzi mi o APN) tylko zewnętrznego usługodawcy - to działa. Połączyłem się przez kartę play z telefonu też działa. A zatem wniosek jest taki, że operator jakoś nie przepuszcza tego uploadu (bez względu na to jaki to obrazek, duży, mały). Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Czy jest sens pukać do Orange - wiadomo, że dla nich to taki problem...

Jest to bardzo irytujące. Dodam, że połączenie z netem nie jest zrywane - chodzi tylko o ten upload.
Awatar użytkownika
Shocker
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-11-12, 17:07
Lokalizacja: Chorzów

Re: Orange Free + upload obrazków Wordpress problem

Post autor: Shocker »

Witam!

Nie jesteś sam - mam ten sam problem (już od dawna). Prowadzę dwie strony oparte na WordPressie. Przy wysyłaniu wielu obrazów (lub innych mediów) na serwer, skrypt potrafi w losowym momencie zaciąć się (nagle brak żadnego ruchu wychodzącego). Pomaga tylko zamknięcie karty w przeglądarce, ponownie otworzenie i dokończenie wysyłania lub wysyłanie od nowa. Przyzwyczaiłem się już do tego, że za którymś razem się uda (przeważnie 3-4 próby). Niestety nie znalazłem żadnego wytłumaczenia na takie dziwne zachowanie. Nie jest to kwestia systemu operacyjnego lub przeglądarki (nieważne czy to Windows czy Linux). Kompresje obrazków mam wyłączoną wtyczką ModifyHeaders i dalej to samo. Także winne obstawiałbym serwery pośredniczące Orange. Nie wiem jak to by wyglądało przy ustawionych APN: VPN. Nie mogę sprawdzić bo mam taryfę biznesową (jest to u mnie płatne).
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: Orange Free + upload obrazków Wordpress problem

Post autor: szuki »

Dziękuje za informacje Shocker, jest bardzo cenna gdyż utwierdza mnie w przekonaniu, że winne są jakieś dziwne mechanizmy stosowane przez Orange - pewnie ta ich cała kompresja miesza coś również podczas wysyłania (chociaż via APN VPN, który mam nie powinna być aktywna). Wezmę jeszcze modem do pracy sprawdzę czy problem wystąpi jak połączę się przez Orange jeżeli tak to 100% ich wina. U mnie nie ma możliwości wysłania obrazka - co najwyżej taki który ma kilka kilobajtów... Dzisiaj musiałem łączyć się przez playa aby zrobić swoje.
ODPOWIEDZ