[problem] Limit Internetu CDMA PLUS 18 GB

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jacek1002
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-15, 15:20
Lokalizacja: Czosnowo

[problem] Limit Internetu CDMA PLUS 18 GB

Post autor: jacek1002 »

Witam,

Skończyła mi się 2 letnia umow'a Plus'a na internet CDMA (8 GB) więc postanowiłem podpisać we Wrześniu roku 2013 kolejną umowe na 18 GB (Taki sam koszt jak za 8 GB ale teraz mam 18 GB ;) )

Aha i internetu osobiście używam sam.

Teraz mój problem polega na tym że internet przed tygodniem do doładowania GB (17 dzień każdego miesiąca) tydzień przed (czyli 10 dzień każdego tygodnia) internet traci szybkość czyli kończy się limit (zaobserwowałem to od początku), lecz gdy miałem 8 GB i zużywałem interent tak samo jakoś działał tak samo do 17 dnia każdego miesiąca :P

Nawet zainstalowałem sobie program i liczył mi pobrane i wysyłane dane przez cały miesiąc i wyszło że transfer miał ok. 5 GB i klapa :/

Od 17 stycznia znowu zakładam licznik i zobacze lecz licze na jakąś pomoc co do mojego problemu :)
dexter18

Re: [problem] Limit Internetu CDMA PLUS 18 GB

Post autor: dexter18 »

Zgłaszałeś to do BOK ?? Od początku umowy tak masz ?
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [problem] Limit Internetu CDMA PLUS 18 GB

Post autor: DejaVu »

Ooo widzę że nie jestem sam ;) I mnie dopadło takie obcięcie prędkości , a nie możliwością jest abym przekroczył limit , gdyż ''od zawsze'' używam NetMeter . Przez 2 lata miałem 8GB limitu , ja tam nic nie pobieram , chyba że jakiś patch do gry w Steam się pojawi , tak że te 8GB mi stykało ,chociaż czasami i przekraczałem limit , ale nigdy nie obcinali mi prędkości , nawet po roku , co według regulaminu , na tyle były darmowe noce . Umowa mi się skończyła w listopadzie , zaproponowano mi HSPA , wziąłem sprzęt na próbę , no i gorzej to chodziło od CDMA , więc postanowiłem zostać jeszcze rok , zmniejszyłem abo na 50zł i 10GB . No i teraz też gdzieś tak od tygodnia nie wyciągam nawet 10KB/s :facepalm: a jak wejdę na jakąś stronkę z grafiką ,to normalna masakra jest :gwiazdki: Limitu na pewno nie przekroczyłem , miałem ok 7GB DL/UL Myślałem że może jakaś awaria , więc nie panikowałem , zobaczę jak będzie po 16tym na nowym okresie rozliczeniowym , jeśli lipa to zrywam umowę! wolę stracić 200zł. kary jak bulić przez rok . Wezmę w Orange NetWorks! na 6miesięcy bez sprzętu , i jeszcze zaoszczędzę . Chociaż w mojej lokalizacji ten net ładnie mi chodził.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [problem] Limit Internetu CDMA PLUS 18 GB

Post autor: DejaVu »

Obrazek Jednak włączyli lejek po przekroczeniu limitu , nie wiem jak oni to liczą ale , na pewno nie przekroczyłem 10GB , chyba że NetMeter przekłamuje .
ODPOWIEDZ