Jaka antena do LTE w centrum Krakowa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysztof87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-17, 20:01
Lokalizacja: Kraków

Jaka antena do LTE w centrum Krakowa

Post autor: krzysztof87 »

Do tej pory korzystałem z modemu Sierra USB 307 z Plus w centrum Krakowa (okolice Galerii Krakowskiej) osiągając prędkość około 3 Mbit. Zmieniłem modem na router Dlink z myślą o LTE i szybszym transferze. Wydawało by się że Dlink mający 2 spore anteny będzie lepiej łapał sygnał od Sierry niestety jest odwrotnie. Siła sygnału 4G to trzy kreski. Transmisja po LTE to 0,5 Mbit po 3G około 1,5 Mbit. Proszę o pomoc w ustaleniu nadajnika LTE i dobór anteny. Z góry dziękuję za pomoc.
dexter18

Re: Jaka antena do LTE w centrum Krakowa

Post autor: dexter18 »

Kraków, Plac Mariacki 5, Kraków, Wielopole 1, Kraków, Radziwiłłowska 15. Dobrze trafiłem ? Na tych ulicach, masz BTS LTE. Podstawowe pytanie, masz możliwość montażu anteny do ściany ? Wtedy warto wziąć dualną.
krzysztof87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-17, 20:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka antena do LTE w centrum Krakowa

Post autor: krzysztof87 »

Z podanych lokalizacji maszt jest tylko na Placu Mariackim. W tamtą stronę nawet z dachu zasłania mnie sąsiednia kamienica. Do nadajnika wg Google maps 580m
Czy antena dualna z cybertechu 10Db wystarczy?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena do LTE w centrum Krakowa

Post autor: matek451 »

Podejrzewam, że ten BTS w centrum Krakowa może być mocno przeciążony. Warto by popróbować za pomoca anteny kierunkowej połączyć się z innymi o ile są na innych kierunkach.. Czasami dalsze BTS-y dają lepsze parametry połączenia.
ODPOWIEDZ