[problem] Jaki internet wybrać

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nowy23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-02-22, 21:29
Lokalizacja: ***Cenzura***

[problem] Jaki internet wybrać

Post autor: nowy23 »

Witam serdecznie wszystkich posiadam internet LTE z Cyfrowego Polsatu problem jest taki, że mam zasięg HSPA+ nie jestem w zasięgu LTE w nocy jest nawet ok mój net osiąga prędkość do 12mega, ale problem sie zaczyna, gdy przychodzi po południe transfer spada nawet do 25kb/s proszę was o jakieś podpowiedzi może zmianę internetu na CDMA pomóżcie:/:/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: matek451 »

Nie wiem jak z zasięgiem CDMA na twoim "<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>"? Ręce opadają pytasz o internet mobilny a nie podajesz lokalizacji. Najlepiej odpowie na twoje pytanie kolega @key i jego ekspert http://www.123gifs.eu/free-gifs/witches/hexen-0128.jpg Zanim zmienisz operatora napisz o sprzęcie, lokalizacji itp.
nowy23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-02-22, 21:29
Lokalizacja: ***Cenzura***

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: nowy23 »

Tak wiem przepraszam modem posiadam taki HUAWEI E3131 26-212 Smyków poczta województwo Świętokrzyskie posiadam antenę zewnętrzną 75dbm tłumienia nie wiem jakieś sugestie???.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: DiilGang »

posiadam antenę zewnętrzną 75dbm tłumienia
Jaka to jest antena? I jaki masz poziom sygnału ?
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
nowy23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-02-22, 21:29
Lokalizacja: ***Cenzura***

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: nowy23 »

antena GSM HSPA 18dB dla AERO 2 AERO2 10m HSPA+ zasięgu full 75dbm
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: matek451 »

Najbliższy BTS , z którego korzystasz w Plusie to niezweryfikowany Straszów UMTS900 Aero2. Może być przeciązony ale żeby transfer spadał do 25Kb/s to dziwne. Wymuszałeś tylko 3G na modemie, próbowałeś BTS-ów UMTS900 Aero2 na innych kierunkach? podaj producenta tej anteny.
nowy23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-02-22, 21:29
Lokalizacja: ***Cenzura***

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: nowy23 »

Ja do Staszowa mam 100km trochę dziwne ponoć łapę zasięg z Grzymałkowa 5 km wioska antenę zaproponowali mi panowie właśnie z tego forum.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: matek451 »

W Grzymałkowie nie ma BTS-a UMTS900 Aero2, jest w Straszowie to po drodze do Grzymałkowa. Na tym forum do UMTS900 proponujemy anteny ATK-10/900 i ATK-20 typu YAGI, produkcji DIPOL. Żadna z nich nie ma zysku 18dBi stąd pytanie. Antena ustawiona na Straszów/Grzymałków?
dexter18

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: dexter18 »

To jest ta antena ?

Klik
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: matek451 »

Wielkie musi być to ustrojstwo, tylko żeby chałupy toto nie porwało. Kolejny wynalazek mojej ukochanej firmy na Y spod Tarnowa. Na tym forum raczej koledze nikt nie doradził zakupu tej anteny, ten marketingowy bełkot plus obrazki na tej stronie sprzedawcy to masakra :dobani:
nowy23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-02-22, 21:29
Lokalizacja: ***Cenzura***

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: nowy23 »

Bez kitu na tym forum mi tak doradzili z tą anteną, ale zostawmy ten temat na razie tak Straszów dokładnie teraz mam 12 mega przeciążony nadajnik musi być, a co myślicie o CDMA??? daje radę, czy też lipton zle mnie zrozumiano nie chodzi mi chłopaki o was tylko o to forum co do anteny
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: wojteks »

nowy23 pisze:antena GSM HSPA 18dB dla AERO 2 AERO2 10m HSPA+ zasięgu full 75dbm
Może łaskawie napisałbyś to zrozumiale, użyj przecinków i kropek tam gdzie trzeba!
nowy23 pisze:Bez kitu na tym forum mi tak doradzili z tą anteną,
Śmiem twierdzić że rozmijasz się z prawdą żeby nie powiedzieć że kłamiesz w tej sprawie.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: matek451 »

Jeśli ta antena ma 18dBi tak jak zapewnia producent to możesz śmiało próbować wymusić połączenia z BTS-ami dalej oddalonymi , leżącymi na innych kierunkach. Proponuję Radoszyce , Stąporków, Lewoszów lub Mniów. O CDMA nawet nie myśl. Jeśli chcesz zmienić operatora to Orange jest po modernizacji NetWorks i ma u ciebie zasięg 3G na UMTS900.
nowy23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-02-22, 21:29
Lokalizacja: ***Cenzura***

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: nowy23 »

To chyba ja lepiej wiem, kto mi doradził i jak z tą anteną sam bym jej sobie nie kupił od tak, dlatego są fora z różnej dziedziny, żeby pomagać ludziom, a nie wciskać chłam, bo z tego co wyszło, to ta moja antena się ponoć nie nadaje, więc wiem, co mówię. Tak rozumiem matek, ale jak go ustawić na dany BTS wiedząc, że łapie z innego sygnał??? jest może program do tego.
dexter18

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: dexter18 »

Tak z ciekawości spytam widzę, jesteś nowy. Ciekawe kto tu polecił Ci tą antenę firmy Y... ? Masz jakiś dowód na to ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: wojteks »

nowy23 pisze:To chyba ja lepiej wiem, kto mi doradził
Daj linka do postów w których ktoś radzi Ci żeby taką antenę kupić. Napisałeś na forum całe 6 postów i to tylko w tym temacie więc niby w którym miejscu ktoś Ci doradził zakup takiej anteny?
nowy23 pisze:są fora z różnej dziedziny, żeby pomagać ludziom, a nie wciskać chłam
Oj kolego musisz się wytłumaczyć z tych słów, jeszcze raz zapytam kto na tym forum wcisnął Ci chłam?
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: matek451 »

Choć anteny z Y to nie moja bajka ale jak działa to niech będzie. Ma ponoć wąski kąt promieniowania w poziomie więc można próbować wymusić połączenia z różnymi BTS-ami w pobliżu. w tym celu zapoznaj się z programem TopNetInfo z tego forum. Pozwala on wymusić konkretną częstotliwość a także poznać CID i LAC BTS-a, z którym się połączysz. W ten sposób możesz kręcąc anteną w kierunku tych podanych BTS-ów sprawdzać ich CID i na każdym z nich przetestować parametry połączenia internetowego. W ten sposób wybierzesz najlepszy, najmniej obciążony. Ot cała tajemnica . TNi masz tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557
nowy23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-02-22, 21:29
Lokalizacja: ***Cenzura***

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: nowy23 »

Miałem inne konto nie pamiętam hasła, bo ostatnio logowałem się w Maju ubiegłego roku, dlatego założyłem nowe konto, inaczej pisał bym z tamtego i udowodnił bym, że nie picuje co, by mi z tego przyszło kłamać przecież nikt, by mi nie pomógł. Wracając do tematu spróbuję z tym programem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] Jaki internet wybrać

Post autor: wojteks »

nowy23 pisze:Miałem inne konto nie pamiętam hasła
No to zgodnie z regulaminem dostajesz bana.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ