OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czubaka87
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-10-04, 21:35
Lokalizacja: Charlottenwerder

OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

Post autor: czubaka87 »

Witam. Zakupiłem OFP z routerem ZTE MF63 i mam problem z zainstalowaniem sterowników do niego. Próbowałem już na xp i na win 7, ale nic nie idzie. na xp w ogóle nie rusza, a na 7 niby się zainstaluje, ikona na pulpicie się pojawi, ale w rezultacie i tak nie działa.

Ściągnąłem sterowniki ze strony http://twojinternet.vixo.pl/router-zte-mf63/ i tam w folderze gdzie są stery do xp mam 18 elementów a routerze w tym samym folderze tylko 2, czyli jakby w ogóle stery nie były wgrane na router. Chciałem skopiować ale wyskakuje komunikat że "nie można nic skopiować ani przenieść na ten cd-rom"

Zainstalować bezpośrednio tych ściągniętych sterowników na kompie też nie mogę, bo nie ma tam żadnego pliku wykonawczego typu "Autorun" czy "Setup".

Macie jakiś pomysł co zrobić w takiej sytuacji żeby nie oddawać na gwarancję tego routera?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

Post autor: wojteks »

czubaka87 pisze:OFP z routerem ZTE MF63
Chyba zakupiłeś jednak inną usługę.
czubaka87 pisze: i mam problem z zainstalowaniem sterowników do niego.
Pierwsze słyszę żeby do routera instalowało się sterowniki, jeżeli już to do modemu USB który on udostępnia. W pozostałych przypadkach wystarczy połączenie po WiFi.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
czubaka87
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-10-04, 21:35
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

Post autor: czubaka87 »

Sczególant z ciebie. Racja nie OFP tylko OFN - Orange Free Net.

Sterowniki oczywiście że do modemu. Dodam że przez Wi-fi łączy się dobrze.
Ostatnio zmieniony 2014-02-25, 21:48 przez czubaka87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

Post autor: wojteks »

czubaka87 pisze:Sczegulant z ciebie
Często takie szczegóły są bardzo istotne.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
czubaka87
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-10-04, 21:35
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

Post autor: czubaka87 »

Zgadza się. A wracając do istoty tematu, jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

Post autor: Jo_gurt »

czubaka87 pisze: Próbowałem już na xp i na win 7, ale nic nie idzie. na xp w ogóle nie rusza, a na 7 niby się zainstaluje, ikona na pulpicie się pojawi, ale w rezultacie i tak nie działa.
A po podłączeniu przez USB masz jakieś nierozpoznane urządzenia? Jakiś modem po zainstalowaniu na 7?
czubaka87 pisze:i tam w folderze gdzie są stery do xp mam 18 elementów a routerze w tym samym folderze tylko 2, czyli jakby w ogóle stery nie były wgrane na router.
Nieistotne.
czubaka87 pisze:Zainstalować bezpośrednio tych ściągniętych sterowników na kompie też nie mogę, bo nie ma tam żadnego pliku wykonawczego typu "Autorun" czy "Setup".
Bo tam jest po prostu sterownik, bez bzdur. Żeby to zainstalować musisz mieć wykryte urządzenie w managerze urządzeń, wybrać "Aktualizuj sterownik" i wskazać folder z tymi plikami.
Awatar użytkownika
czubaka87
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-10-04, 21:35
Lokalizacja: Charlottenwerder

Re: OFP z ZTE MF63. Problem z instalacją

Post autor: czubaka87 »

na 7 zaczęło działać po spełnieniu 2 warunków: wyłączenie innych połączeń sieciowych (wtedy dopiero pojawia się nowe połączenie, od tego modemu) i co dziwne muszę "wysunąć" ten modem tzn. jak jest bezpieczne usuwanie sprzęt i wysuwanie nośników, to tu go wysunąć, wtedy dopiero działa.

na xp też wyłączyłem wszystkie połączenia sieciowe, ale żadne nowe się nie pojawiło.
Jak biorę dodaj nowe urządzenia to mam komunikat że nic nowego nie zostało wykryte, ale biorąc tu dalej dochodzę od urządzeń zainstalowanych i tam ten modem jest. jak aktualizuj sterowniki jest komunikat że nowszych dostępnych nie ma.

coś jeszcze blokuje ten modem i nie wiem co. na xp zainstalowany jest program axesstel od poprzedniego modemu mv400. czy sam program może blokować??? (połączenie sieciowe do dla tego modemu wyłączone)
ODPOWIEDZ