D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
albcyr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-03, 05:11
Lokalizacja: Wadowice

D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: albcyr »

Witam
Mam pytanie.
Zakupiłem router D-link 2680 A1 z firmware EU_1.03. Wszystko działa, tylko od strony WAN nie mogę zalogować się na router ani nie mogę go pingować. Wygląda na to, że funkcja remote management (remote access) jest w jaki sposób wyłączona. Nie mogę jej znaleźć. W sieci LAN wszystko działa dobrze, ale ja potrzebuje dostępu od strony WAN.
W Internecie są zrzuty ekranowe z wersją firmware 1.08 w którym opcja dostępu zdalnego jest dostępna ale w 1.03 nie mogę jej odnaleźć. Na stronie producenta (D-link) jest tylko wersja 1.03
Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy dostęp zdalny włączyć w tym routerze lub wskazać tutorial.
Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 2014-03-03, 07:44 przez albcyr, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: key »

Pomysl niezbyt szczesliwy - mniej wiecej tak, jak wychodzac z domu zostawiac otwarte okna. Anyway:
W necie znajdziesz mase dyskusji o tym, ze 1.08 zmienia router w cegle. Najprawdopodobniej dlatego producent usunal ta wersje z sieci.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: krystianb »

Jeśli masz neostradę to ZTCP tam domyślnie włączony jest firewall, można go wyłączyć dopisując jakąś frazę do loginu, przynajmniej kiedyś tak było. Ale otwieranie zdalnego zarządzania to bardzo głupi pomysł:
http://niebezpiecznik.pl/post/sprawdz-z ... -45-75-11/
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: key »

krystianb pisze: Ale otwieranie zdalnego zarządzania to bardzo głupi pomysł:
Otwieranie zarzadzania przez WWW. Sa bezpieczne metody (SSH, VPN).
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: Jo_gurt »

key pisze:Otwieranie zarzadzania przez WWW.
HTTPS jest też wystarczająco bezpieczny. Z odpowiednim hasłem oczywiście.
albcyr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-03, 05:11
Lokalizacja: Wadowice

Re: D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: albcyr »

Witam
Może inaczej postawie pytanie, czy istnieje jakiś inny sposób dostania się na ten router od strony WAN?
Rozumiem wasze obiekcje i propozycje. Jednak nie widzi mi się stawiać u gościa, który ma ten router serwera SSH lub VPN po stronie LAN i mapować portów tylko po to by mu przekonfigurować router od strony LAN jak zajdzie potrzeba. Kwestia HTTPS na SSL lub TLS też jest dobra tylko nadal pytanie pozostaje.
Rozwiązania, które proponujecie są jak najbardziej OK tylko nie dla tego konkretnego użytkownika.
Po skanowaniu portów od strony WAN nie wygląda na to by serwer SSH był włączony, więc kłopot nadal istnieje. Dodam jeszcze, że router nie odpowiada nawet na ICMP ECHO.
Czyżby D-link ustawił tak fabrycznie firewall by wszystko wycinał. Reguł dla firewall poza opcją włączania nie znalazłem
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: Jo_gurt »

Wyłączanie SSH/telnetu w routerach SOHO to bardzo częsta praktyka.
Także o ile firmware 1.03 nie oferuje odpowiedniej funkcjonalności, to moim zdaniem nic nie zdziałasz.

Ogólnie o ile Ci na tym bardzo zależy - zmień sprzęt. Biorąc pod uwagę klasę i cenę tego pudełka - szkoda nerwów.
albcyr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-03, 05:11
Lokalizacja: Wadowice

Re: D-link 2680 EU_1.03 problem z logowaniem zdalnym

Post autor: albcyr »

Tego się właśnie obawiałem od samego początku. Można by było jeszcze podmienić firmware na 1.08 ale chyba nie jest dostępny w sieci.
ODPOWIEDZ