Zakup routera z wejściem na modem USB

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

Witajcie :) Przeglądałem podobne tematy, ale już stare i nie za bardzo dotyczące mojej sytuacji. Posiadam modemy z T-mobile: Huawei E122 i ZTE MF195 (z którego obecnie korzystam) oraz antenę http://www.cybertech.com.pl/p60,antena- ... fme-z.html i konektory do obu modemów. Mamy komputer stacjonarny bez karty wi-fi, w którym niemalże ciągle korzystamy z Internetu i trochę uporczywe stało się ciągłe przekładanie modemu z komputera do laptopa i na odwrót. Potrzebuje routera do rozsyłania Internetu po dwupiętrowym domie rodzinnym, do którego pasowałby któryś z tych modemów (w przyszłości pewnie zostaniemy przy T-mobile, więc dostaniemy znów jakiś modem). Może macie jakieś propozycje? ;) Czytałem kiedyś coś o połączeniu routera z komputerem kablem, jednak nie za bardzo znam się na tych routerach i liczę na Was :D Budżet do 300 złotych.

Z góry wielkie dzięki!
Pozdrawiam
dexter18

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: dexter18 »

Dobry i tani router to MR3420 v2. Posiadasz modemy szczerze zabytkowe, lepiej by było zmienić te 2 na E3131 i mieć jeden a dobry a router bo obsłuży. W razie gdy zasięg na 1 piętrze będzie słaby można dokupić kabel i AP.
juriko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-07, 12:36
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: juriko »

Witam


Moc użytkowników internetu mobilnego używa najczęściej ekonomicznych routerów Tplink. Chodzi mi o modele 3420 i 3220 . Mają wszystko co powinny mieć czyli USB , WAN LAN , AP, WIFI . 4 x port LAN ( no może nie bluetotth). Mocniejszy powinien byc router 3420 - ma dwie anteny . Zasięg powinien pokryć dom a jeśli nie to pozostaje miedź . Miedź to miedź .

Bardzo ważne jest sprawdzenie komptybilności modemow z danym routerem . Niestety 3220 i 3420 powinny dzialać tylko z tym pierwszym modemem wykazanym jw.

szczegóły : http://www.tp-link.com.pl/support/3g-co ... =TL-MR3420

Za 3220 wydasz do 100 zł więc to żaden kosztowny interes .

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-03-09, 20:22 ]
nio dexter mnie uprzedził . W sumie też używam 3220 wersja 2 i Huawei E3131-s2
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: wojteks »

juriko pisze:Mocniejszy powinien byc router 3420 - ma dwie anteny
Bez związku, ilość anten nie za bardzo przekłada się na zasięg. Jeżeli dom jest rozległy to jeden router może nie dac rady, szczególnie jeżeli maja być z tym używane smartfony czy tablety.
Nie pomagam na PW!
dexter18

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: dexter18 »

Wtedy pozostaje zakup AP.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 369
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: kordirko »

tomek11 pisze: Czytałem kiedyś coś o połączeniu routera z komputerem kablem, jednak nie za bardzo znam się na tych routerach ...
Większość routerów ma zwykle 4 gniazda RJ-45 do których można podłączyć komputer zwykłym kablem sieciowym.
Można by od routera pociągnąć kabel sieciowy do komputera stacjonarnego,
cena kabla FTP to mniej niż 2 zł za 1 metr, a laptop (rozumiem że ma kartę wifi) łączyłby się
bezprzewodowo.
Tylko przy dwupiętrowym domu to mogą być kłopoty :) Zwłaszcza ściany stropowe (sufit) lubią tłumić sygnał wifi.
Może najpierw byłoby dobrze kupić jakiś router, usadowić go na środkowym piętrze
i sprawdzić czy laptop się łączy dobrze z różnych zakamarków domu,
a potem decydować co dalej.
tpawel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2014-02-05, 12:44
Lokalizacja: NASIELSK

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tpawel »

Kup tego Tp Linka, mam też tylko że starszego (V1)i ogarnia dom na 3 poziomach i obszar ok 20m dookoła.
ZTE MF 283+
E3372s-153 Hilink+WR1043ND Gargoyle
Orange FreeNet 10GB+ORANGE LTE DOMOWY
PLUS INTERNET 15GB
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: key »

tpawel pisze:Kup tego Tp Linka, mam też tylko że starszego (V1)i ogarnia dom na 3 poziomach i obszar ok 20m dookoła.
Rada w stylu:
".... mozesz jezdzic po butelce wodki, szwagier jezdzi po dwoch i jeszcze go nie zatrzymali..."
Nie pomagam na PW.
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

juriko pisze:Witam


Moc użytkowników internetu mobilnego używa najczęściej ekonomicznych routerów Tplink. Chodzi mi o modele 3420 i 3220 .
Zdecyduję się raczej na TL-MR3420, chyba, że macie jeszcze jakieś propozycje :) Według Was lepiej brać wersję V1 czy V2? I jak z oprogramowaniem routera jeśli się podłączy modem?
dexter18 pisze:Dobry i tani router to MR3420 v2. Posiadasz modemy szczerze zabytkowe, lepiej by było zmienić te 2 na E3131 i mieć jeden a dobry a router bo obsłuży. W razie gdy zasięg na 1 piętrze będzie słaby można dokupić kabel i AP.
W liście kompatybilnych modemów jest E122 i E3131, więc w przyszłości będzie może okazja wymienić na ten lepszy :D Właśnie chciałbym router podłączyć do komputera za pomocą jakiegoś kabla. http://allegro.pl/kabel-sieciowy-patch- ... 02373.html - Taki byłby dobry?
wojteks pisze: Bez związku, ilość anten nie za bardzo przekłada się na zasięg. Jeżeli dom jest rozległy to jeden router może nie dac rady, szczególnie jeżeli maja być z tym używane smartfony czy tablety.
Dom nie za duży, 9m na 9m piętro ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: wojteks »

tomek11 pisze:Dom nie za duży
To powinien jeden umieszczony centralnie dać radę.
Nie pomagam na PW!
tpawel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2014-02-05, 12:44
Lokalizacja: NASIELSK

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tpawel »

key pisze:Rada w stylu:
".... mozesz jezdzic po butelce wodki, szwagier jezdzi po dwoch i jeszcze go nie zatrzymali..."
nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Router daje rade przez dwa stropy zelbetonowe, w których siedzi po dwie tony stali. 3g Orange nie daje rady, zasięg jest dopiero na piętrach, a ten TP link ma full zasięgu na dole. Dzialka ponad tysiąc metrów i tez jest wszędzie moje wifi. Po sąsiadach nie chodziłem żeby sprawdzić jak daleko sięga

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-03-11, 18:48 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-03-11, 18:48 przez tpawel, łącznie zmieniany 1 raz.
ZTE MF 283+
E3372s-153 Hilink+WR1043ND Gargoyle
Orange FreeNet 10GB+ORANGE LTE DOMOWY
PLUS INTERNET 15GB
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: key »

tpawel pisze:nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
O to, ze kazdy przypadek jest inny - to ze u ciebie dziala nie znaczy ze w innych warunkach bedzie podobnie.
Nie pomagam na PW.
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

Więc router kupiony (wersja V2). Jest tylko mały problem. Po instalacji pojawia się ciągle "Connecting..." oraz zasięg 0% (raz pokazało 32%, ale potem znów 0%). Było tak na standardowym oprogramowaniu, jak i po wgraniu najnowszej BETA wersji firmware. Lampka na modemie miga na zielono, czasem na niebiesko, ale nie może się połączyć. Myślę, że potrzeba Huba aktywnego (prawda?), bo coś o tym czytałem, ale nie wiem jakiego kupić. Macie może jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
adiiiiiiii
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2014-03-11, 15:51
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: adiiiiiiii »

Nie Hub nie jest Ci potrzebny. Sprobuj ustawic router z modemem w miejscu o lepszym zasiegu. U mnie jak jest slaby to nswet moze sie zawiesic.
dexter18

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: dexter18 »

tomek11 pisze:Więc router kupiony (wersja V2). Jest tylko mały problem. Po instalacji pojawia się ciągle "Connecting..." oraz zasięg 0% (raz pokazało 32%, ale potem znów 0%). Było tak na standardowym oprogramowaniu, jak i po wgraniu najnowszej BETA wersji firmware. Lampka na modemie miga na zielono, czasem na niebiesko, ale nie może się połączyć. Myślę, że potrzeba Huba aktywnego (prawda?), bo coś o tym czytałem, ale nie wiem jakiego kupić. Macie może jakieś propozycje?
Jak modem zachowuje się w laptopie ? Widać to problem zasięgu a nie routera.
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

adiiiiiiii pisze:Nie Hub nie jest Ci potrzebny. Sprobuj ustawic router z modemem w miejscu o lepszym zasiegu. U mnie jak jest slaby to nswet moze sie zawiesic.
Dzisiaj się przekonałem, że się nie przydał :D Zasięg na ZTE MF195, z którym się niestety nie łączy, wynosi czasami ponad 50%.
dexter18 pisze: Jak modem zachowuje się w laptopie ? Widać to problem zasięgu a nie routera.
W komputerze wszystko ok, zasięg jest bardzo dobry. Czas na zmianę modemu. Czytałem, że Huawei E3131 to prawie to samo co MF195, tylko że jest kompatybilny w przeciwieństwie do ZTE z prawie każdym routerem. Pasowałby dla mnie, ponieważ konektor jest taki sam co w E122. A Wy jaki polecacie? Tak do 100 zł (max 150) :)
dexter18

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: dexter18 »

E3131 jest taki uniwersalny. Posiada U900/2100 działa w każdej sieci. Wart uwagi.
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

Na początek niemiła niespodzianka, ponieważ wybrałem aukcję, na której było już wiele zamówień bo chciałem mieć pewność że to nie jakiś "szajs". Dzisiaj telefon i okazuje się, że brak w magazynie... Czekam więc na zwrot pieniędzy, a w międzyczasie dopytam się, czy wersja Hilink tegoż modemu także działa z tym routerem tak samo jak zwykła wersja? :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: matek451 »

Po co kupować E-3131 na Allegro? Od ręki do nabycia w T-Mobile na kartę za 99zł lub Play na kartę za 109 zł( ze starterem 2GB). Hi-Link lepiej sobie odpuść.
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

matek451 pisze:Po co kupować E-3131 na Allegro? Od ręki do nabycia w T-Mobile na kartę za 99zł lub Play na kartę za 109 zł( ze starterem 2GB). Hi-Link lepiej sobie odpuść.
Oo dzięki! :D O tym nawet nie pomyślałem, żeby kupić w taki sposób ;) A dlaczego lepiej odpuścić?
dexter18

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: dexter18 »

tomek11 pisze:A dlaczego lepiej odpuścić?
Podobno czasami się z nim trzeba męczyć. Można go przerobić na zwykły. Ale po co ? Zaoszczędź sobie nerwów i kup tak kam matek mówi.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: ja.michal »

Hi-Link robi problemy w połączeniu z routerami.
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

E3131 z Play i wszystko ok ;)
dexter18

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: dexter18 »

tomek11 pisze:E3131 z Play i wszystko ok ;)
Bądź w T-Mobile za 99 zł ;)
tomek11
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-04, 18:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: tomek11 »

Byliśmy w T-mobile, stało jedno pudełko z tym modemem i słowa: Nie będziemy sprzedawać, ponieważ nie da się zamówić z powodu wielkiego zainteresowania tym modelem. Wchodzimy do Play, 3 na wieszaczku wiszą, Pan otwiera szafkę a tam pełno tych modemów i żadnych problemów nie widział... :)
dexter18

Re: Zakup routera z wejściem na modem USB

Post autor: dexter18 »

Ja byłem w salonie T-Mobile, i mogłem kupić bo nawet się pytałem ale będzie zbędny gdyż masz szybszy modem.
ODPOWIEDZ