Huawei B593S-22 czy modem+router?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Huawei B593S-22 czy modem+router?

Post autor: Throu »

Witajcie,

Zobowiązałem się pomóc wujkowi w optymalnym doborze internetu. Umowa kończy się za 2 miesiące - OFN, ale karta śmiga po CDMA, pora przerzucić się na 3G. Do BTSa Networks jakieś 10 km, celujemy w DC na 2100, z anteną 17 dBi z Cybertecha spokojnie złapie. Mam jednak kilka pytań:

1. Co bardziej opłaca się zrobić w powyższym przypadku, wziąć B593 w ramach przedłużenia czy jednak zainwestować w duet modem+router (tu w razie czego proszę o propozycję najlepszych duetów pod HSPA+ DC)

2. Jak to jest w końcu z podpięciem anteny (dla U2100) do B593? bo widziałem już w kilku wątkach na forum, że są z tym jakieś problemy, nie wykrywa anten, itd.

3a. Po głowie chodzi mi jeszcze zrobić taki myk, że w ramach przedłużenia wziąć umowę ze sprzętem (B593), opylić go na alledrogo (chodzą po 500 minimum) i za otrzymaną kasę sfinansować zakup modemu i routera, nawet jeszcze by trochę siana zostało.

3b. Tylko zastanawiam się czy warto tak zakombinować? Jaką najlepszą ofertę ze sprzętem mógłbym wynegocjować poprzez DUK? (składając wypowiedzenie wcześniej rzecz jasna). Ilość gigabajtów nie jest priorytetem, 10-15 by wystarczyło. Priorytetem jest jak najniższy abonament.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Huawei B593S-22 czy modem+router?

Post autor: DiilGang »

1. Co bardziej opłaca się zrobić w powyższym przypadku, wziąć B593 w ramach przedłużenia czy jednak zainwestować w duet modem+router (tu w razie czego proszę o propozycję najlepszych duetów pod HSPA+ DC)
Zależy, ja akurat miałem E5776 na przedłużenie, ale sprzedałem go i zakupiłem Huawei E3251 ( z HSPA+DC ), TP-Linka MR-3420 V2 i panel Cybertecha 17 dBi . U mnie mocniejszy jest sygnał UMTS 900, dlatego na modemie mam wymuszone UMTS 2100, czego raczej nie zrobię na modemo-routerze Huawei . Zestaw sprawuje się dobrze, przy sygnale -101 dBm transfery 10-16 Mb, bez zacięć i problemów .
Z 10 km na UMTS 2100 to trochę odległości. W miarę możliwości weź do anteny jak najkrótszy kabel .
3a. Po głowie chodzi mi jeszcze zrobić taki myk, że w ramach przedłużenia wziąć umowę ze sprzętem (B593), opylić go na alledrogo (chodzą po 500 minimum) i za otrzymaną kasę sfinansować zakup modemu i routera, nawet jeszcze by trochę siana zostało.
Ja router Mi-Fi Huawei E5776 sprzedałem za 450 zł jakieś dwa miesiące temu. Ten B593 powinien spokojnie pójść przynajmniej za 550-600 zł .
3b. Tylko zastanawiam się czy warto tak zakombinować? Jaką najlepszą ofertę ze sprzętem mógłbym wynegocjować poprzez DUK? (składając wypowiedzenie wcześniej rzecz jasna). Ilość gigabajtów nie jest priorytetem, 10-15 by wystarczyło. Priorytetem jest jak najniższy abonament.
W DUK można otrzymać 30 % zniżki na abonament na dwa lata ze sprzętem lub 80 % na dwa lata bez niego . Bodajże za 42 zł miesięcznie ze sprzętem jest 21 GB, a bez niego za 12 zł.
Nie trzeba koniecznie wypowiadać umowy, ważne aby w salonie Orange konsultant przełączył cię do DUK. Tam prawie na pewno od ręki otrzymasz rabat . Jeśli nie, to wypowiedzenie umowy i tyle .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B593S-22 czy modem+router?

Post autor: Throu »

DiilGang pisze:Z 10 km na UMTS 2100 to trochę odległości. W miarę możliwości weź do anteny jak najkrótszy kabel .
Teren nie najgorszy, choć trochę drzew po drodze. Kabel 5 metrów mi starczy, ogólnie powinno być dobrze.
DiilGang pisze:W DUK można otrzymać 30 % zniżki na abonament na dwa lata ze sprzętem
Wiesz może jak wygląda wtedy cena samego sprzętu? (B593)
DiilGang pisze:Nie trzeba koniecznie wypowiadać umowy, ważne aby w salonie Orange konsultant przełączył cię do DUK. Tam prawie na pewno od ręki otrzymasz rabat
Jak dogadam się telefonicznie z konsultantem DUK to rozumiem, że aneks do przedłużenia wraz ze sprzętem dostarczy mi kurier? Bo w salonach z tego co wiem nie mają B593S-22 na stanie.

Ogólnie dzięki za odpowiedź, kliknąłem punkt reputacji :hyhy: :ok:
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Huawei B593S-22 czy modem+router?

Post autor: DiilGang »

Teren nie najgorszy, choć trochę drzew po drodze. Kabel 5 metrów mi starczy, ogólnie powinno być dobrze.
Ja z takiej samej odległości ma UMTS 2100, tyle że mam 10 m kabla.
Wiesz może jak wygląda wtedy cena samego sprzętu? (B593)
Nie mam pojęcia, ale może sypną jakimś rabatem na sprzęt. W tym abonamencie możesz też wziąć router z tabletem Pentagrama. Nie jest to cudo techniki, ale zawsze coś :) .
Jak dogadam się telefonicznie z konsultantem DUK to rozumiem, że aneks do przedłużenia wraz ze sprzętem dostarczy mi kurier? Bo w salonach z tego co wiem nie mają B593S-22 na stanie.
Jeśli nie będzie sprzętu to tak, kurierem .

A jak tam chodzi CDMA, chodzi mi o prędkość.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B593S-22 czy modem+router?

Post autor: Throu »

DiilGang pisze:W tym abonamencie możesz też wziąć router z tabletem Pentagrama.
Tablet do B593 dorzucą gratis? (w sensie za 1-2 zł)
DiilGang pisze:A jak tam chodzi CDMA, chodzi mi o prędkość.
Przyznam, że nie najgorzej, około 1 Mb/s w ciągu dnia, wieczorami około 2 Mb/s (na MV410) więc jak na CDMA to naprawdę ok, ale skoro za tą samą kasę można mieć 10-15 Mb/s to trzeba korzystać.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B593S-22 czy modem+router?

Post autor: Throu »

Podbijam temat. Wie ktoś może co można maksymalnie wytargować w DUK przy przedłużeniu umowy na 1 rok?

Najlepsze bajery, tj. zniżka 80% w opcji bez sprzętu, lub zniżka 30% w opcji ze sprzętem są tylko dla umów na 2 lata. Dla mnie priorytetem jest jednak przedłużenie o rok także jeśli ktoś ma wiedzę na temat najlepszych propozycji DUKu w takiej konfiguracji zarówno w opcjach z jak i bez sprzętu to będę bardzo wdzięczny za info.
ODPOWIEDZ