OPTION iCON 7.2 - pytanie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

OPTION iCON 7.2 - pytanie

Post autor: Sławek' »

Właśnie testuje to urządzenie, czy ktoś z Was pamięta/orientuję się ile wg.standardu można przedłużyć USB 2.0 ? Kabel dołączony w komplecie do iCON-a ma 15cm, sprawdzam na 1m przedłużaczu ekranowanym i dalej działa.

Podczas testów okazuje się, że iCON 7.2 ma najlepszy z testowanych modemów zasięg (GT MAX, OPTION EXPRESS 7.2, HAUWEI E220...) W domu np. przy EX 7.2 nie było mowy o 3G-HSDPA (dopiero na antenie zew. kierunkowej, wyciągał 10db) a w iCON 7.2 mam 5-7db, średnia prędkość to 0,7-1,5mbit/s. Na 1 metrowym przedłużaczu (w naciągany sposób przyklejony do szyby w oknie) sygnał rośnie do 8-10db przy prędkościach powyżej 2mbit/s.

Pozdrawiam,
Sławek
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: OPTION iCON 7.2 - pytanie

Post autor: mar_kow »

Sławek' pisze:... przy prędkościach powyżej 2mbit/s...
...Nigdy nie słyszałem że Option ICON 3G osiąga takie prędkości... Do 1.8 Mb/s to rozumiem bo wynika z opisu technicznego...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPTION iCON 7.2 - pytanie

Post autor: zDaleKi »

Sławek' pisze:czy ktoś z Was pamięta/orientuję się ile wg.standardu można przedłużyć USB 2.0 ?
Jeżeli dobrze pamiętam to chyba 2,5m ;) Zresztą nie widziałem nawet przedłużaczy 5m (USB 2.0).
Oczywiście więcej niż 2,5m też działa ale wtedy mogą być problemy z max prędkością. Ja mam tak podpięta drukarkę na około 5m (dwa przedłużacze) i działa :)

Czekam, może ktoś pamięta na 100% i potwierdzi.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: OPTION iCON 7.2 - pytanie

Post autor: mar_kow »

...Pisałem już wcześniej na Forum o repeterach które kiedyś używałem do karty WiFi USB. 5 m repeter + 2,5 m zwykła przedłużka. Repeter jest ze wzmacniaczem więc mozna je łączyć w parach po 5 i 2,5 m teoretycznie na dowolną długość.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPTION iCON 7.2 - pytanie

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...Pisałem już wcześniej na Forum o repeterach które kiedyś używałem do karty WiFi USB. 5 m repeter
Oczywiście, że jest takie coś i jest to jakieś wyjście. Ale dalej nie wiemy ile tak naprawdę ma standard USB 2.0 :lol: :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: OPTION iCON 7.2 - pytanie

Post autor: mar_kow »

...Mogę się mylić ale to chyba 3,5 m. Powyżej też będzie działać ale z ograniczeniami.
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: OPTION iCON 7.2 - pytanie

Post autor: Sławek' »

mar_kow pisze:
Sławek' pisze:... przy prędkościach powyżej 2mbit/s...
...Nigdy nie słyszałem że Option ICON 3G osiąga takie prędkości... Do 1.8 Mb/s to rozumiem bo wynika z opisu technicznego...
...Przecież napisałem iCON 7.2 :-) Taki fajny, nowy, mały, niebieski, wygląda jak otwieracz do piwa...:-)

POST 2:
mar_kow pisze:...Pisałem już wcześniej na Forum o repeterach które kiedyś używałem do karty WiFi USB. 5 m repeter + 2,5 m zwykła przedłużka. Repeter jest ze wzmacniaczem więc mozna je łączyć w parach po 5 i 2,5 m teoretycznie na dowolną długość.

Repeater nie działa, urządzenie nie wykrywa się porawnie. Mam 5m przedłuzacz USB (noname) taki lichy-cienki jak barszcz i klapa. Teraz poszukuje 3m jakiegos porządnego, najlepiej ekranowanego o grubuści kabla wysokiego napięcia :-)

Pozdrawiam

--
Sklejenie postów, BliSki
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
ODPOWIEDZ