Internet w laptopie w Niemczech

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
megabo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-01-23, 23:24
Lokalizacja: D?bica

Internet w laptopie w Niemczech

Post autor: megabo »

Witam wszystkich!
Mam problem z którym nie moge sobie poradzić. Posiadam laptopa i modem Sony Ericson GC 79 wraz z kartą simdata. W Polsce korzystam z tego i wszystko działa wysmienicie, bez zarzutu. Natomiast inna sprawa sie ma jeśli wyjeżdzam do Niemiec. Po pierwsze nie moge tam korzystać z usług karty simdata, gdyz jeśli włącze roaming miedzynarodowy automatycznie mi sie wyłączy usługa GPRS. Więc jesli chodzi o Simdate i korzystanie za granicą to odpada. Posiadam natomiast karte z niemieckiej sieci D2 - vodafone, ale nie wiem jak skonfigurować to połączenie, może kiedys to ktos robił lub robi więc prosiłbym o pomoc na ten temat. Bo <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bedzie taniej korzystać z niemieckiej karty aniżeli z polskiej na roamingu. Proszę o pomoc w tym temacie :)
Marcin.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Internet w laptopie w Niemczech

Post autor: dreamoftheviper »

A twój modem nie ma czasami Sim locka? Konfiguracja do internetu powinna być na niemieckiej stronie operatora z którym chcesz się łączyć i wiesz że na GC79 to tylko masz GPRS. Pozdrawiam
Gość

Re: Internet w laptopie w Niemczech

Post autor: Gość »

Nie mam simlocka:). A w Niemczech chce korzystac poprzez GPRS.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Internet w laptopie w Niemczech

Post autor: dreamoftheviper »

Anonymous pisze:Nie mam simlocka:). A w Niemczech chce korzystac poprzez GPRS.
To tak jak mowiłem spróbuj wejsc na strone operatora i tam powinna być konfiguracja Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
ODPOWIEDZ