Pomoc w doborze sprzętu- słaby zasięg

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skafander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-26, 17:59
Lokalizacja: Wólka Husińska

Pomoc w doborze sprzętu- słaby zasięg

Post autor: skafander »

Witam wszystkich!

Jako że ostatnio jest dosyć ciekawa oferta w Orange na mobilny Internet, a kilka osób w miejscowości już korzysta chciałbym prosić o radę w doborze sprzętu. W ogóle nie wiem czy mam szukać modemów usb ze złączem na antenę czy poradzicie coś innego (miałem kiedyś router do którego można było włożyć kartę sim)? Miejscowość jak w profilu: Wólka Husińska, 22-440. Teren bardzo "falisty", a sama wioska w dolinie. Na BTSearch najbliższy nadajnik to trochę ponad 5 km. Ogólnie sieć tutaj to porażka, w większości miejsc w domu brak zasięgu, w niektórych do "dwóch kresek". Wiekszość ludzi korzysta z sieci Plus, ja mam w Play i sieci z jakimi się łączę to w większości Plus, a czasem Orange. Przez kabel neta nie ma opcji bo max przepustowości to 512kb/s.
Czego szukać żeby wyciągnąć tego zasięgu jak najwięcej przy jak najmniejszych kosztach?
Za wszelkie rady dziękuję i przepraszam za niewiedzę i brak konkretów.

PS. Aero2 miałem i nie znalazłem nigdzie w domu zasięgu na laptopie z pożyczonym Huawei i telefonie Xperia S (kiepski transfer przy słabym zasięgu).
PS2. Niektórzy w wiosce podobno mają internet bez anteny w modemie, ale może są w lepszym zasięgu.
dexter18

Re: Pomoc w doborze sprzętu- słaby zasięg

Post autor: dexter18 »

Witaj, w swojej okolicy masz BTS Orange w miejscowości Łuszczacz. Jest tam U900 więc jakieś szanse są jak byś zastosował ATK-20 i krótki przewód antenowy do maks 5 metrów a nawet i mniej w miarę możliwości. Masz też w miejscowości Krasnobród, U2100 wiec tutaj bym celował z anteną Cybertecha 17 dBi i do tego jakiś modem z DC np. E398, E3251.


skafander pisze:PS2. Niektórzy w wiosce podobno mają internet bez anteny w modemie, ale może są w lepszym zasięgu.

Wszystko zależy od lokalizacji.
ODPOWIEDZ