Co wybrać? Stały wolniejszy internet no limit vs mobilny ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
8850
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-12-21, 22:04
Lokalizacja: Opole

Co wybrać? Stały wolniejszy internet no limit vs mobilny ?

Post autor: 8850 »

Cześć. NIe mogę się zdecydować co wybrać? PRoszę o Waszą opinię:
1. Szybki internet mobilny ok. 12-14 Mb/s z limitem 6 GB/miesiąc - 30 PLN/miesiąc
2. Wolniejszy internet lokalnego operatora po kablu do mieszkania arj - 4 Mb/s - no limit na transfer - 50 PLN/miesiąc

Warunki: Za jakiś czas - kwestia miesięcy będę się wyprowadzał z lokalu, gdzie będę dalej mieszkał tego jeszcze nie wiem. Internet mobilny - mam router, kupiłem antenę, modem E3131 po montażu będę miał zasięg bdb - bliskość BTS. Brak umowy internet na kartę. Będę musiał nie korzystać z youtube, oglądać strony bez grafiki z wyłaczonym flashem aby wyrobić się w limicie. Sam sobie muszę montować masz na dachu, router do puszki, osobno zasilanie na strych itd.

Lokalny operator - słabsze łącze, aż 50 PLN/miesiąc, umowa tylko z miesięcznym wypowiedzeniem. Nie muszę się ograniczać. Sami ciągną kabelek do mieszkania, nic nie muszę robić, mogę sprzedać antenę, modem.

Użytkuję 0.5 roku aero2 mam dość - kiepski transfery 0.5 Mb/s oraz captcha co godz. Co wybierzecie na moim miejscu?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Stały wolniejszy internet no limit vs mobilny ?

Post autor: wojteks »

8850 pisze:Użytkuję 0.5 roku aero2 mam dość - kiepski transfery 0.5 Mb/s
Ale w BDI od Aero2 nie ma większych transferów więc po co ten żal że za wolne.
8850 pisze:będę się wyprowadzał z lokalu, gdzie będę dalej mieszkał tego jeszcze nie wiem.
Na dziś bierz kablowy no limit, nie da się przewidzieć jaki będzie mobilny w nowym miejscu zamieszkania.
Nie pomagam na PW!
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Co wybrać? Stały wolniejszy internet no limit vs mobilny ?

Post autor: Zgrywus »

wojteks pisze:Ale w BDI od Aero2 nie ma większych transferów więc po co ten żal że za wolne.
Żebyś miał okazję napisać swój idiotyczny komentarz.
8850 pisze:Co wybierzecie na moim miejscu?
Bierz kabel. Taka prędkość biedna ale starczy na razie do jutuba czy innych usług. Najwyżej jak potem pojawią się lepsze opcje to najwyżej zmienisz :ok:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Stały wolniejszy internet no limit vs mobilny ?

Post autor: wojteks »

Zgrywus pisze:napisać swój idiotyczny komentarz.
Uważam jednak inaczej.
Nie pomagam na PW!
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Co wybrać? Stały wolniejszy internet no limit vs mobilny ?

Post autor: atento »

Z tym, że jak się przeprowadzi a umowę będzie miał czasową to może być nie wesoło :P Jak umowę maja bez terminową to bierz kabel, nie ma porównania. Chyba, że nie szkoda póżniej płacic te 50zł co miesiąc za nic.

Słabsze łącze po kabelku? Nie sądze :) na jakość łacza nie składa się tylko prędkość downloadu. Liczy się stabilność, np. pobierasz w tle duży update i miedzy czsaie możesz grać w grę online z pingiem jak byś nic nie pobierał.
To zazwyczaj różnica kabla a internetu GSM, Stabilność, jakość. w internecie mobilnym raz masz 1Mbps a raz 20Mbps wszystko zależy od wielu warunków, gdzie poprzez kabel Cię to nie interesuje bo ma działać.
ODPOWIEDZ