[problem] Fatalna prędkość, Orange.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xsarq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-04, 12:13
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

[problem] Fatalna prędkość, Orange.

Post autor: xsarq »

Dzień Dobry

Mam problem z internetem od Orange, plan Business Everywhere. Posiadam modem MF63 + dołączyłem wewnętrzna antena. Problemem jest fatalna predkość (0,20 mega bajta według speedtest.pl) słaby upload 0,60 megabajta oraz ogromny ping rzędu 1k.

Mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim na ulicy wodnej - przedmieścia miasta. Korzystam z technologi 3G (a właściwie próbuję korzystać).

Internet mam drugi dzień - pierwszego dnia myślałem że problem polega na słabym zasięgu, dlatego dzisiaj domontowałem antenę. Poskutkowało, o tyle że z 3 kresek zasięg wskoczył mi na wszystkie 4.

Obrazek przedstawiający dane z mojego modemu

http://i58.tinypic.com/25zoxag.jpg

Problem występuję z przerwami, co jakiś czas prędkość internetu wzrasta do 2mb a ping spada do 100. Jednakże przez większość dnia prędkość jest w granicha 0,20 (ściąganie) upload 2,00, ping około 1000. Oczywiście w takich warunkach nie da się go używać.

W nocy przez mniej więcej godzinę od 23 do 24 z groszami prędkość internetu naglę skoczyła do 4 mega bajtów - jednakże bardzo szybko przestał tak działać.

Proszę o informację jak dalej postępować - pierwszym najbardziej oczywistym krowiek wydaję się zgłoszenie sprawy do orangu - jednak jest to nieco problematyczne gdyż internet założony jest na brata który mieszka w Krakowie i obecnie nie ma go w mojej rodzinnej miejscowości, przy czym jak przystało na pracowitego młodego człowieka (w odróżnieniu ode mnie, ja jakoś zawsze wolałem "internety") praktycznie nie ma czasu na zabawy w reklamowanie i ganianie się w kółko z dostawcą.

Czy istnieję jakaś poprawna konfiguracją którą najpierw mógłbym zastosować? Proszę o informację jak określić źródło problemu - może to jednak słaby zasięg o wskazania modemu są blednę?

Pozdrawiam i proszę o porady

Edit:

Dane z testu przeprowadzone dosłownie przed chwilą
http://www.speedtest.pl/test/86447466
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [problem] Fatalna prędkość, Orange.

Post autor: ja.michal »

xsarq, muszę cię zmartwić. Przez jakiś czas w twoim rejonie będą pewnie problemy z połączeniem. Ten rejon nie jest jeszcze zmodernizowany i zapewne właśnie rozpoczęli modernizację w tym rejonie. Wyłączają jedną stację bazową i ruch przejmuje inna, dalsza. Nie powinno to potrwać specjalnie długo, prawdopodobnie do końca miesiąca. Po modernizacji powinieneś mieć lepszy zasięg bo zagęszczają stacje w wielu przypadkach.

Musisz być cierpliwy. Powinno się poprawić nawet przed zakończeniem modernizacji, jak przejdą z pracami na inną stację. Oczywiście po pracach będzie jeszcze optymalizacji i wtedy też może internet trochę kiepsko chodzić.
xsarq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-04, 12:13
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: [problem] Fatalna prędkość, Orange.

Post autor: xsarq »

Dziękuję za wyczerpujące informację spróbuję się zrewanżować tym samym, może komuś się przyda na przyszłość.

Problem został połowicznie rozwiązany, Po wykonaniu telefonu przez Brata (udało się go namówić co samo w sobie było niezłym osiągnięciem!) okazało się że przy aktywacji mojego konta popełniono błąd - nie został przyznany limit transferu na konto, internet zachowywał się tak jakbym wyczerpał limit na ten miesiąc (nawet jeszcze przed pierwszym uruchomieniem modemu.) Prosty błąd ludzki/systemu został naprawiony poprzez przyznanie mi w tym miesiącu dodatkowych 3 giga transferu i obietnicy na wyrównanie w kolejnym.

Dlaczego więc rozwiązanie sytuacji jest połowiczne? Po interwencji prędkość wciąż jest dość słaba - 2 megabity downloadu i uploadu. Oczywiście chociaż "szału nie ma" to jednak jestem przynajmniej w pozycji pozwalającej na oczekiwanie zmiany :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [problem] Fatalna prędkość, Orange.

Post autor: ja.michal »

Coś ten Orange szaleje od dwóch tygodni. Już jesteś drugą osobą w tym tygodniu z tym limitem nieprzyznanym po nowej aktywacji. Sam czekam już prawie dwa tygodnie na realizację zamówienia w sklepie Orange. :facepalm:

Tak czy inaczej, dobrze, że działa. Wracając do modernizacji to w twoim rejonie jej jeszcze nie było więc możesz się jej spodziewać w najbliższych dwóch miesiącach. Mogą wystąpić jakieś problemy, ale powinno być potem lepiej.

P.S.
Może niech ci brat da pełnomocnictwo do tego numeru w Orange? ;)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: [problem] Fatalna prędkość, Orange.

Post autor: kedi »

Z przeciwnej strony miasta z bts-a przy zakładach drobiarskich mam według speedtestu DL 3-7Mb, UL 1,5-2 Mb wszystko w hspa+. Poruszająć się po naszym kraju widzę że Tomaszów jest dość zapchany. Według harmonogramu Networks to miasto znalazło się w pasie do zrobienia na sam koniec - lipiec tego roku. Może wrzucą od razu Lte :)
ODPOWIEDZ