Wymiana napędu DVD na Blu-ray w laptopie

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Wymiana napędu DVD na Blu-ray w laptopie

Post autor: Tomek7 »

Witam posiadam lapka już mającego swoje 3 lata Acer(emachines) EMG 640 i chciałbym do niego wsadzić napęd Blu-ray ponieważ już mi trochę tego brakuje , jednak na allegro nie ma napędów konkretnie pod ten model.Obecnie siedzi ten napęd KLIK patrząc po kształcie i mocowaniu powinien pasować nawet i ten KLIK tylko.... końcówka tacki jest inna ale po obserwacji można ją odkręcić i ewentualnie przemienić.Czy ktoś już czynił takie coś ??
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wymiana napędu DVD na Blu-ray w laptopie

Post autor: krystianb »

Tomek7 pisze:tylko.... końcówka tacki jest inna ale po obserwacji można ją odkręcić i ewentualnie przemienić.
Najprawdopodobniej nie będzie pasować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Wymiana napędu DVD na Blu-ray w laptopie

Post autor: Norfnet »

Będzie pasował.Zrobiłem to samo tyle że w modelu 5742Z. Przełożyłem tylko front napędu który stanowi tylko część obudowy i pasuje idealnie.Jedyne to czego nie ma to napis Blu-ray :)
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wymiana napędu DVD na Blu-ray w laptopie

Post autor: krystianb »

Norfnet pisze:Będzie pasował.
Ja mam inne doświadczenia, na 2 dedykowane napędy (wymiana na gwarancji) do jednego kompa każdy miał ejec w innym miejscu nie mówiąc już o miejscach na śruby mocujące bezel.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana napędu DVD na Blu-ray w laptopie

Post autor: Jo_gurt »

Istnieje spora szansa, że będzie pasował. Większość producentów stosuje w miarę standardy (z dokładnością do bezela), ale tak jak mówi krystianb - są wyjątki. Najwyżej zwrócisz przed upłynięciem 10dni.
ODPOWIEDZ