Wybór następcy OFP

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

Wybór następcy OFP

Post autor: pirotechnik1212 »

Witam, od razu przejdę do rzeczy:
Obecnie mam Orange Freedom Pro 6 Gb limitu i router MV410R. O ile w nocy i wcześnie rano da się z niego jakoś korzystać (prędkość w porywach do 1,3-1,5 Mb) to wieczorami, najbardziej około godziny 19-20 czasami trudno osiągnąć nawet 0,5 Mb. Mieszkam w Dąbrówce, niedaleko Gostynina.
Na początku lipca kończy mi się umowa i chcę coś zmienić, oczywiście na lepsze :D
Czytałem tu na forum sporo o Free Net, karcie dualnej itd. jednak obawiam się, że w moim miejscu zamieszkania na razie i tak nie będzie nic lepszego niż CDMA rev. b. W Gostyninie jest tylko jeden nadajnik UMTS 2100 Orange i mam do niego w linii prostej ok. 7,5km. NetWorks raczej jeszcze tutaj nie dotarło i nie wiadomo czy dotrze w ogóle :P Natomiast z Plusa są trzy nadajniki LTE (lub przynajmniej wydane pozwolenia na nie) jednak wątpię by udało mi się u mnie złapać z nich sygnał nawet przy dobrej antenie zewnętrznej.

Stąd moje pytania: co możecie polecić mi w tej sytuacji? Pozostać przy CDMA tylko skołować jakiś router/modem z rev. b czy próbować przejść na 3G?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: matek451 »

Skąd twój pesymizm. Daj sobie spokój z tym CDMA. Jeśli możesz to migruj na 3G i korzystaj w swojej lokalizacji. Do kiedy masz umowę? Poczytaj w tym dziale, złóż wypowiedzenie i negocjuj z DUK. Oferty pewnie znasz. Na koniec, masz zasięg 3G w Orange. Realizowany z BTS-a NetWorks UMTS900 w Baruchowie, Bożej Woli lub Unisławic. Oba są w woj. Kujawsko-Pomorskim a tam prace NetWorks są już zakończone. Ewentualny zakup anteny na 900MHz przy problemach z zasięgiem. Zrób testy Orange jeśli dysponujesz telefonem z UMTS900.
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: pirotechnik1212 »

Umowę mam do 6 lipca. 120 dni przed końcem umowy oni już proponują jej przedłużenie, z resztą już dwa razy dzwonili w tej sprawie. Ile przed końcem umowy można złożyć wypowiedzenie?
Z Unisławic to będzie prawie 13km, trochę sporo... a z Bożej Woli 9km ale na BTSearch pisze, że to T-Mobile i nic o NetWorks chyba, że trzeba na to inaczej patrzyć :P Telefon z UMTS900 mam, dualsima i korzystam na nim z Aero2 :) Tak więc chyba kupię sobie starter z Orange by zrobić testy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: matek451 »

I to będzie najlepsze wyjście, zrób testy na zewnątrz oraz w pobliżu tych BTS-ów. Na BTSearch sa to pozwolenia poszczególnych sieci ale po modernizacji to NetWorks. Na mapie http://tplink-forum.pl/pogotowie-konfig ... l-wr743nd/ masz już 3G w NetWorks na UMTS900. Potwierdza to tez mapa Orange http://zasieg-orange.wp.pl/?footerlink= ... aid=1128c8. Teraz pora to zweryfikować. Umowę bierz oczywiście tylko po wypowiedzeniu z DUK.
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: pirotechnik1212 »

Witam po przerwie. Kupiłem sobie starter z Orange i przeprowadziłem trochę testów :D I tak:
- w domu, tam gdzie jest komputer telefon w ogóle nie odnajduje zasięgu 3G
- na zewnątrz łapię nawet 3 kreski zasięgu
- testy prędkości na początku wypadły dość słabo, porównywalnie z OFP lub nawet gorzej. Ale to wszystko kwestia tego, że telefon strasznie skakał od jednego BTS do drugiego. Wg Netmonitora to nawet z strasznie daleka. Ikonka non stop przeskakiwała z H na H+ i odwrotnie. Jednak dziś udało mi się chyba połączyć z odpowiednim BTSem i osiągnąłem wynik jak na obrazku poniżej :D
Obrazek
- rano w okolicach Bożej Woli / Baruchowa też było coś powyżej 5Mb.

Z tego wynika chyba jednoznacznie, że antena zewnętrzna ustawiona w odpowiednim kierunku powinna załatwić sprawę :D

Wie ktoś może jak wcześnie można złożyć wypowiedzenie umowy i czy na nowe warunki trzeba będzie czekać aż skończy się obecna umowa?
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: hitmack »

pirotechnik1212 pisze:Wie ktoś może jak wcześnie można złożyć wypowiedzenie umowy i czy na nowe warunki trzeba będzie czekać aż skończy się obecna umowa?
Wypowiedzenie możesz pisać choćby i zaraz. Tylko z formułką, że ze skutkiem na koniec okresu zastrzeżonego w umowie. A najpóźniej w przedostatnim okresie rozliczeniowym. U mnie kończy się OFP 9 czerwca, i niestety jeszcze prawie dwa miesiące muszę czekać na nowe warunki. To raczej normalne gdy się przechodzi na inny plan taryfowy z mniejszym abonamentem. Jakbyś chciał przedłużyć na wyższy abonament to nie czekają i od następnego miesiąca miałbyś wyższe rachunki- tak to działa.
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: ja.michal »

pirotechnik1212, można spodziewać się wyższych prędkości w przypadku oferty abonamentowej. Tak wynika z mojego doświadczenia i kilku osób jeśli chodzi o Orange.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: Orange Ekspert »

W przypadku migracji z Orange Freedom Pro (CDMA) na Orange Free Net data wejścia warunków z aneksu ustawia się na koniec okresu lojalnościowego, ponieważ kwotą bazową dla Orange Freedom Pro jest kwota 129.00 zl, wybierając np. kwotę 49.00 w Orange Free Net kwota abonamentu jest realnie obniżana stąd ustawienie się daty wejścia warunków z aneksu po zakończeniu poprzedniej umowy lojalnościowej.

Pozdrawiam
Tomek
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: pirotechnik1212 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Dziś przeglądając BTSearch zauważyłem, że w Gostyninie na BTSie na ulicy Wojska Polskiego pojawiły się nowe pozycje, w tym UMST900 i LTE1800 :D Najbardziej mnie jednak interesuje czy dostępne będzie z tego nadajnika HSPA+ DC. Od BTSa w linii prostej mam poniżej 8km a jutro odbieram Cybertecha 17dBi. Ciekawi mnie też teoretycznie czy w Orange Free Net będzie można korzystać z LTE?

P.S Wiem, że to na razie tylko plany i te nowe pozycje jeszcze nie są uruchomione.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: ja.michal »

Jeżeli będzie UMTS2100 to będzie HSPA+ DC. We wszystkich ofertach Orange można korzystać z LTE. Należy jednak mieć odpowiednią kartę SIM i mieć aktywne LTE. Jaką kartę masz będziesz miał na swoim koncie abonenckim na stronie Orange Online. Jeżeli karta ma coś w stylu "Karta SIM standardowego rozmiaru wspiera technologię LTE/3G/2G" to w usługach wystarczy aktywować LTE. Jeżeli nie ma informacji o LTE to niestety czeka cię wymiana karty SIM na taką do LTE.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór następcy OFP

Post autor: Orange Ekspert »

W tej okolicy w ciągu najbliższych miesięcy planujemy uruchomić UMTS 900 w technologii HSPA+. Technologię HSPA+ DC oferujemy tylko w paśmie UMTS 2100. Co do LTE to jeszcze brak konkretnych planów i dat.
ODPOWIEDZ