Co sądzicie o sposobie przedstawionym na tym filmiku ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grozer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-17, 07:19
Lokalizacja: Małopolska

Co sądzicie o sposobie przedstawionym na tym filmiku ?

Post autor: Grozer »

http://www.youtube.com/watch?v=bLCH1YCWNBQ
Otóż mam internet z Cyfrowego Polsatu HSPA+. Oczywiście najwyzsza prędkość jaką mogę uzyskać to 2 m/bs w dzień i to przez kilka sekund. Najczęściej mam 500 kb/s albo mniej. Na yt znalazłem ten oto filmik. Nie wiem czy jest bezpieczne próbowanie tego sposobu. Możecie napisac czy warto ? czy nie przysporzy to jeszcze większemu muleniu neta ? Tego właśnie najbardziej się boję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sądzicie o sposobie przedstawionym na tym filmiku ?

Post autor: matek451 »

A co ten filmik ma wspólnego z twoimi problemami ? Zacznij od podania swojej lokalizacji, jaki masz modem/router , z jakiej korzystasz technologii w CP? Masz jakąś antenę zewnętrzną , jaki poziom sygnału? Szukasz rozwiązania poziomu nie tam gdzie trzeba.
Grozer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-17, 07:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co sądzicie o sposobie przedstawionym na tym filmiku ?

Post autor: Grozer »

Modem : HUAWEI Mobile Connect Modem#2
Routera nie posiadam.
Korzystam z technologii HSPA+
Nie mam anteny zewnętrznej.
http://i.imgur.com/PS30frV.png
Moc sygnału waha się od -91 do -85 dBm
Jak widac na screenie dziś mam <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> -91 dBm
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sądzicie o sposobie przedstawionym na tym filmiku ?

Post autor: matek451 »

Pytałem o konkretny model tego modemu, jaki to Huawei i co z resztą danych? Poziom sygnału nie za wysoki. Istotne jest na jakiej częstotliwości korzystasz z HSPA+ w CP i jak daleko masz do najbliższych BTS-ów. Warto zrobić test w ich pobliżu aby przekonać się jak poprawa sygnału przełoży się na parametry internetu. Pozwala to dobrać antenę zew. na wybrane pasmo i ustawienie jej na najlepszy BTS.
Grozer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-17, 07:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co sądzicie o sposobie przedstawionym na tym filmiku ?

Post autor: Grozer »

Antena zewnętrzna nie wchodzi w grę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sądzicie o sposobie przedstawionym na tym filmiku ?

Post autor: matek451 »

Trudno ci cokolwiek pomóc. Brak elementarnych informacji nie pozwala ruszyć z miejsca. Biorąc internet mobilny trzeba się było liczyć z koniecznością użycia anteny. Zasięg wewnątrz budynków jest niewielki i dotyczy tylko lokalizacji w pobliżu BTS-a .Ewentualnie najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie modemu na zewnątrz na przedłużaczu USB.
ODPOWIEDZ