przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZCS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-14, 21:12
Lokalizacja: Poznań

przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: ZCS »

Witam!
Powoli kończy mi się umowa na OFP (6 gb limitu, do września) i od jakiegoś czasu jestem nękany przez konsultantów. Miałem zamiar zawrzeć umowę z T-Mobilem (40 gb limitu, 50 zł) ze względu na bliskość ich nadajnika i dobrą sprawność internetu w telefonie do czasu aż nie otrzymałem wreszcie rozsądnej oferty ze strony pani z Orange - zaproponowała mi 49 gb w abonamencie 45 zł i z kartą dualną (bez urządzenia). Próbowałem osobiście rozkminić ten temat, ale zacząłem gubić się w tym wszystkim, w związku z czym postanowiłem poprosić o poradę na forum. Chciałbym, żeby ktoś mi powiedział czy powinienem podpisywać nową umowę z T-Mobile czy jednak zostać w Orange (Budziszewice, gm. Skoki) i jeżeli tak to czy załatwiać coś dalej z tą panią? W związku z tym wyborem pojawia się także temat doboru urządzeń - w tej kwestii także prosiłbym o poradę.

Pozdrawiam
Dominik
ZCS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-14, 21:12
Lokalizacja: Poznań

Re: przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: ZCS »

No dobra rozumiem, że zbyt ogólne pytania zadałem. To może powie mi ktoś czy Huawei B593 będzie odpowiednim sprzętem dla mnie (czy u-12 czy s-22 to chyba bez większej różnicy?) i czy będę tu łapał zasięg 3g? O ile BTS w Nienawiszczu pracuje w NetWorksie to chyba nie powinno być problemu (3g w T-Mobilu pięknie chodzi na telefonie), ale nie wiem jak to sprawdzić.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: DiilGang »

Kiedy będę przy komputerze sprawdzę BTS-y . Kiedy kończy się umowa ? Proponuję wypowiedzieć umowę i zawalczyć o rabat z DUK. Nie wiem jak teraz, ale 30 % zniżki na abonament i 40 % więcej GB powinno być osiągalne ze sprzętem .

Proponuję także sprawdzić prędkości na 3G Orange, najlepiej na abonamencie .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
ZCS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-14, 21:12
Lokalizacja: Poznań

Re: przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: ZCS »

Umowa kończy się 10 września. W piątek mam zamiar przejść się z wypowiedzeniem do salonu, bo już mało czasu zostało na to :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: matek451 »

Ten BTS w Rogoźnie-Nienawiszczu to UMTS900 NetWorks.Działa na nim też Orange. Składaj wypowiedzenie i bierz ze sprzętem B-593s-22 lub bez.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: DiilGang »

Mi udało się dostać taką ofertę jaką chciałem 4 miesiące przed końcem i bez wypowiedzenia . Więc możesz spróbować bez wypowiedzenia . Takie warunki jakie napisałem wyżej + MiFi Huawei z LTE ( sprzedany ) + tablet za 63 zł + 3 zł za SG .

Nie trzeba raczej nieść wypowiedzenia, z tego co wiem,wypowiedzieć można miesiąc przed końcem umowy.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
ZCS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-14, 21:12
Lokalizacja: Poznań

Re: przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: ZCS »

Bez wypowiedzenia otrzymałem od konsultantki ofertę, którą opisałem w pierwszym poście (49 GB, 45 zł, 18 mc, bez urządzenia). Myślicie, że na tą chwilę uda mi się wytargować z DUKiem lepszą ofertę? Bo z tego co czytałem to już nie proponują tych abonamentów po 17 zł. A jeśli tak, to czy jest możliwość kontaktu z nim bez wypowiadania umowy?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: przesiadka na 3g - potrzebna pomoc

Post autor: DiilGang »

No to powiedz w salonie, że chcesz rozmawiać w działem przedłużeniowym ( w salonie zadzwonią ) . Jak nie podziała to wypowiedzenie .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
ODPOWIEDZ