Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6491
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: onken »

Matku, chyba trochę przesadzasz :-) i chyba jesteś uprzedzony do Plusa/Polsatu ;) . Już to widzę jak wszystkim obcinają transfer do 32 kbps a wszyscy ochoczo płacą ;) . Plus ma przynajmiej klasy 10,20 Mbit a nie 2 jak Play w umowie. Ps. Od dzisiaj promocjaw Polsacie, 10 GB za abonament zero złotych.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: tommy45 »

onken, Poczytaj forum Plusa, niestety znajdziesz już parę osób z klasą mniejszą niż 10 Mbit.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6491
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: onken »

Tak, czytalem o tym, ale nikt z nich nie dostał tej klasy przy używaniu z głową :-) aczkolwiek no limit nie można tego nazwać :-) . Nie wiem też czy przypadkiem większość z nich nie ma internetu testowego
Ostatnio zmieniony 2014-07-24, 12:54 przez onken, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenio
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-09-10, 21:16
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: Fenio »

Naprawdę ciężko ogarnąć co jest w Plusie przejściowym problemem technicznym a co zamierzonym działaniem i to jest chyba największy problem. Jestem na bieżąco z forum Plusa i wiem jak ich przedstawiciel pokrętnie się tłumaczy ale też nie ma żadnej pewności czy większość (bo na pewno nie wszystkie) problemy z limitami 32kbps jak i innych których teoretycznie nie powinno być (5Mbit dla klasy 10Mbit, 10Mbit dla klasy 20Mbit itp.) nie są przejściowymi problemami technicznymi z którymi Plus radzi sobie dosyć nieudolnie. Nie wiadomo jak wielu jest klientów zadowolonych, bez lejków i z dobrymi prędkościami przy generowaniu normalnego transferu >100GB/miesiąc. Na forum Plusa najgłośniej krzyczą ci którzy PowerLTE nigdy nie mieli, nauczają jak bardzo jest to zła usługa i jak powszechne są limity tylko dlatego że przeczytali o nich od innych użytkowników forum :) Ile z tych wpisów to marketing szeptany od konkurencji też nie wiadomo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: matek451 »

Nie jestem uprzedzony do żadnego operatora. Ale w przeciwieństwie do ciebie zauważam ten punkt regulaminu w Plusie, który jest niekorzystny dla abonenta. Ty opierasz się na głębokiej wierze ,że ciebie on nie dotknie. Ile są warte te klasy w Plusie możesz poczytać na ich forum.To teoria a prędkości i tak "do 10,20" a i na tej najdroższej też przycinają. Czy nie przeszkadza ci, że Plus/CP przez 2 m-ce nie zajął oficjalnego stanowiska kiedy zastosuje 32kb/s wobec użytkownika łamiącego ich FUP i co to wg.nich jest kopiowanie internetu ? Ta promocja śmiechu warta, do takiego celu lepszy BDI. Jeśli Play zastosowałby podobny zapis regulaminu co Plus również byłbym przeciw,należy wskazywać takie zagrania wszystkich operatorów. Niestety ale większość przypadków ostatnio dotyczy Plusa/CP.Poczytaj o publicznym IP na Power LTE w Plusie i co operator robi z nim ostatnio.Może wtedy zobaczysz, że ten operator stosuje nieuczciwe zagrywki wobec klientów i trzeba o tym uczciwie pisać.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: tommy45 »

Fenio, co do marketingu szeptanego faktycznie nie wiadomo, ale widzę że Ci ludzie mają speedtesty i numery zgłoszeń na infolinii.
Właśnie kolejna osoba tam na forum ma przycięte łącze do 1 Mbit w najwyższym abonamencie. Ale ma piękny ping 16 ms. Mi się takiego nie udało uzyskać :D
Kolejny z limitem mówi tam o swoim dużym użyciu wynoszącym zawrotne 10 GB na TYDZIEŃ...
Ostatnio zmieniony 2014-07-24, 13:11 przez tommy45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6491
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: onken »

A czy ktoś inny oprócz chwilowo plusa dał możliwość publicznego IP w LTE :hyhy: . Ps. Ping zależy od zakresu IP jaki przydzieli BTS, ja miewam od 19-35 ms na tych samych serwerach
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: matek451 »

Właśnie dobrze napisałeś chwilowego.W Plusie wszystko zaczyna być chwilowe, limity, prędkości a każdy problem jest przejściowy i pracują nad nim.I tak już od dwóch miesięcy. Widać , że pracują tam fachowcy a oferta zapięta na ostatni guzik :D Za dużo tych "przypadków" jak na jednego operatora. Za to publiczne IP ludzie zapłacili a wcześniej mieli zapewnienie konsultantów, że będzie działać a wyszło jak zawsze- problemy techniczne.
jurek9491
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-23, 12:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: jurek9491 »

Wow.. nie wiedziałem, że wybuchnie tutaj tak burzliwa dyskusja - dzięki Panowie! ;) Trochę rozjaśniło mi to sytuację. Planuję zrobić coś takiego: na razie kupić router Huawei B-593s-22 i korzystać za darmo z LTE w Red Bull Mobile, a za jakiś czas, gdy wszystko będzie w porządku zarówno z zasięgiem jak i transferem, to wybiorę jakąś umowę abonamentową w Play z Huawei E-5372 i sprzedam go - będzie wtedy kasa na te 10zł/msc. za no limit :) Co sądzicie o moim pomyśle?
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: tommy45 »

W RBM nie masz umowy. Złapiesz lejek kupisz drugi starter. Do konca 2014 masz spokoj bez wiązania sie umowa. Potem beda nowe oferty i wyklarowana sytuacja :) dla mnie dobra opcja.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: Bari »

Hmm, a nie lepiej skorzystać z oferty "tylko SIM" i mieć abonament niższy o te 10 zł niż ze sprzętem? ;) Przy ofercie bez sprzętu jest możliwość podpisania umowy na 12 miesięcy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: matek451 »

Też myślałem o umowie na 12m-cy tylko trzeba się upewnić czy można do niej dokupić za 10 zł ten no-limit LTE. W regulaminie nic nie piszą o taryfie Tylko SIM. Poza tym w umowie 24 m-cy masz rabat na 6 m-cy za 0 zł co daje średnio obniżkę opłaty za pakiety o 25%. Czyli zamiast np. 49,90 masz 37,50 a przy 59,90 wychodzi 45 zł. Czyli wychodzi taniej niż przy Tylko SIM.Minus to długa umowa.@jurek9491widzę, że spodobał ci się mój pomysł i wyliczenia. Popieram twój wybór, zakup B-593s-22 i RBM do końca roku a później wiele może się zmienić. Będę w podobnej sytuacji , w razie czego realizacja tego pomysłu.Mam jeszcze głosową za 9,99 z 2GB i nielimitowanym LTE , umowa 6m-cy więc może tu też coś da się wykombinować :) Trzeba śledzić poczynania operatorów ;)
jurek9491
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-23, 12:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: jurek9491 »

Czyli postanowione :) Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Teraz pozostaje tylko poszukać B-593s-22 w okazyjnej cenie :) Oczywiście jak już będę miał wszystko, to podzielę się wynikami transferu. Pozdrawiam.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: Bari »

Też myślałem o umowie na 12m-cy tylko trzeba się upewnić czy można do niej dokupić za 10 zł ten no-limit LTE.
Można, jestem obecnie na ofercie tylko SIM i mam taką możliwość w Play24. To że umowa to przedłużenie poprzedniej to chyba nie ma na to wpływu ;)
Duris
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-12-11, 10:00
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: Duris »

jurek9491 pisze: Teraz pozostaje tylko poszukać B-593s-22 w okazyjnej cenie :)
Ten router na wolnym rynku ma w mojej ocenie kosmiczną cenę. O jakiej okazyjnej cenie piszesz ?
jurek9491
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-23, 12:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: jurek9491 »

Duris pisze:Ten router na wolnym rynku ma w mojej ocenie kosmiczną cenę. O jakiej okazyjnej cenie piszesz ?
Okazyjna w odniesieniu właśnie do tej kosmicznej :) Chciałbym "wyrwać" go jakoś w granicach 350 zł.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-07-26, 19:23 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-07-26, 18:23 przez jurek9491, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: wojteks »

Duris pisze: na wolnym rynku ma w mojej ocenie kosmiczną cenę.
300-350 to nie jest jakaś kosmiczna cena.
Nie pomagam na PW!
Duris
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-12-11, 10:00
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: Duris »

To zmienia postać rzeczy ... taka cena jest OK. Niestety widzę takowe za 800 :P
ee35487
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2011-08-15, 02:19
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: ee35487 »

Zaglądajcie na [ciach] i filtrujcie wyniki po dacie dodania i na hasła
lte
router
rołter !!! - czasami taki kwiatek się trafi :hyhy:
ruter

Można i za 200-250zł trafić nówkę b593
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 16:18 przez ee35487, łącznie zmieniany 1 raz.
jurek9491
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-23, 12:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki internet LTE wybrać? Bydgoszcz.

Post autor: jurek9491 »

No i doczekałem się :) Dzisiaj wreszcie dotarł do mnie B593s-22. Od razu poleciałem po starter RBM (niestety ten za 5zł, tamtego nigdzie nie mogłem dostać), doładowałem, aktywowałem darmowy LTE, skonfigurowałem router i nareszcie mogę się cieszyć internetem :) Tutaj obiecane wyniki:
Obrazek

Sygnał jest taki sobie (3 kreski na 5). Dziwi mnie jednak to, że zawsze jest lepszy na wbudowanej antenie niż na tych dwóch zewnętrznych, co były w zestawie i to obojętnie, w którym kierunku i pod jakim kątem bym ustawił. Ale nie narzekam. Na razie jestem bardzo zadowolony i oby tak zostało. Dzięki raz jeszcze za pomoc. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ