Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: dziobak99 »

Witam,
Chciałem zapytać o poradę, ponieważ mam taki problem, że internet działa 15min i potem następuje takie jakby rozłączenie tzn internet "znika" ale modem jest cały czas połączony z siecią, czasami wyskakuje wykrzyknik na połączeniu wi-fi, czasami go nie ma, internet po prostu nie działa, a połączenie jest.
Mój sprzęt to Huawei e398, router tp-link tl-mr3420, operator Orange abonament.
Problem pojawił się dwa tygodnie temu, przedtem internet działał normalnie, sprawdzałem też na innym modemie i routerze i jest to samo, nawet kierowałem nadajnik na inny dalszy BTS i to też nie pomogło, o co może tutaj chodzić ?
Zasięg mam b.dobry więc to odpada, to nie wina laptopa, bo internet rozłącza się na wszystkich urządzeniach tj dwa laptopy i dwa telefony, mam podejrzenia, że to orange tak rozłącza co 10-15min, chociaż myślę, że to mało możliwe.
Dodam, że tak dzieje się cały dzień, średnio co 10-15min rozłącza na 1-2 min i znowu działa normalnie...
Pozdrawiam
zse
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-09-02, 15:46
Lokalizacja: Lubanie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: zse »

Ja mam to samo, od jakiś 2 tygodni w Orange i T-Mobile. Czasami internetu więcej nie ma niż jest. Testowałem na MF669, MF823, E3131 i telefonie i wszędzie to samo.
Ale zauważyłem, że to w moim przypadku występuje na 900MHz- też testowałem różne BTSy i sygnał miałem nie gorszy niż -70dBm. Na DC, lub po prostu 2100MHz problem u mnie raczej nie występuje. Objechałem BTSy i fizycznie nikogo na nich nie ma, problem zgłaszałem do T-Mobile ale na razie bez odpowiedzi.
No i jeszcze chciałbym dodać, że może obok siebie nie mieszkamy, ale jednak w okolicach Włocławka- i mamy ten sam problem.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: Andrzejz78 »

Ja mam tak w Orange od dłuższego czasu i już się do tego przyzwyczaiłem Pisałem do nich kilka razy w tej sprawie ale oczywiście nie chcą się przyznać do tego niedomagania
U mnie na obu częstotliwościach transmisja zawiesza się

[ Dodano: 2014-07-06, 10:22 ]
Dodam jeszcze że zawieszanie występuję najczęściej przy przeglądaniu stron Przy jakimkolwiek ciągłym ruchu np. streaming zjawisko praktycznie nie występuje
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: dziobak99 »

Ja mam problem, bo lubiłem pograć sobie w battlefielda czasami, teraz już nie mam takiej możliwości, chociaż przy przeglądaniu internetu też to jest denerwujące, muszę wyciągnąć antenę panelową na 2100 MHz i sprawdzić, bo teraz jestem na 900, co za lipa...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: ja.michal »

U mnie również ostatnio problemy z Orange. Generalnie po montażu anteny poprawiło się, ale również potrafi się wieszać połączenie. Wina sieci w danym rejonie bo w innym mieście czy małej miejscowości problem nie występuje. Mam nadzieję, że to wina modernizacji i instalacji LTE i za jakiś czas wszystko wróci do normy.
zse
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-09-02, 15:46
Lokalizacja: Lubanie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: zse »

dziobak99 pisze:... muszę wyciągnąć antenę panelową na 2100 MHz i sprawdzić, bo teraz jestem na 900, co za lipa...
Daj znać czy coś pomogło
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: Andrzejz78 »

Ja wczoraj puściłem w tle radio tak że było cały czas 10-14Kb/s i ani razu nie zawiesiła się transmisja Wychodzi na to że sieć czasami nie może powstać z bezruchu w UMTS
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: ra-v »

Mam T-Mobile na kartę, puszczałem cały dzień pinga co 4si faktycznie zdarzały się 2 pingi, które miały po 400-800ms, a tak to jest od 40 wzwyż.
Wczoraj i dziś zdarzyło się już, że musiałem rozłączyć i połączyć T-Mobile ponownie po 2-3h. Zastanawiam się akurat czy to nie wina dosłownie gotującego się modemu ZTE MF821 - w tych temperaturach może nie wyrabia. Zdjąłem teraz obudowę i zobaczymy.
U mnie (wielkopolska zachodnia) jakiś czas temu wzmocnili UMTS2100 a niedawno uruchomili UMTS900 T-Mobile, więc może jeszcze coś grzebią.


Natomiast to co opisane jest w pierwszym wpisie występuje u mnie w Plusie i na podobnym routerze (tyle że v2) i na kompie i na lapku - bez różnicy. Nawet na modemie łapiącym tylko UMTS2100.
Puszczam pinga w tle co 2 sekundy, widzę 3-4 komunikaty o niedostępnym internecie i dalej znowu jest. Czasem rozłączy na dłużej, wtedy zwykle zmienia się IP i niestety przy mojej pracy robi małe zamieszanie (połączenia z serwerami itp).
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: V4NzI »

Problem raczej sieci :dobani:
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: dziobak99 »

Dziś sprawdzałem bez routera, na samym modemie (tzn dwóch) + na telefonie, wszędzie jest to samo, internet teraz zrywa sporo częściej, tj. co 3-5min działa i zrywa, potem znowu jest i tak w kółko, po południu zmieniam bts-a, a jak nie pomoże to antenę, w tej chwili korzystam z nadajnika T-Mobile w sieci NetWorks, internet teraz to masakra, coraz gorzej się robi....
Edit:
Wystarczyło przestawić antenę na inny nadajnik i już nie rozłącza, coś widocznie słabo T-Mobile współpracuję z orange z tym dzieleniem nadajników...
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: dziobak99 »

Może to komuś pomoże, dostałem odpowiedź od Orange na reklamacje, napisali że po przeanalizowaniu połączeń mój modem przełącza się co jakiś czas z UMTS900 na UMTS 2100, i to może być przyczyną zaniku internetu.
Czy może ktoś z was wie, jak wymusić sam umts900Mhz w modemie Huawei E398 ?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: Andrzejz78 »

dziobak99 pisze:Czy może ktoś z was wie, jak wymusić sam umts900Mhz w modemie Huawei E398 ?
Program z forum TNI i w opcjach pasma zaznaczasz tylko WCDMA 900 i po sprawie

Oczywiście na czas zmiany modem w kompie a po zmianie można do routera
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: dziobak99 »

"Nie udało się odczytać odpowiedzi na wysłane polecenie" taki komunikat wyskakuję, gdy chcę wymusić UMTS900...
Edit:
Na Huawei e353 poszło, zobaczymy, czy będzie rozłączac teraz :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: Andrzejz78 »

A wybrałeś "Huawei LTE"?
Ostatnio zmieniony 2014-07-24, 20:03 przez Andrzejz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: ra-v »

dziobak99 pisze:Dziś sprawdzałem bez routera, na samym modemie (tzn dwóch) + na telefonie, wszędzie jest to samo, internet teraz zrywa sporo częściej, tj. co 3-5min działa i zrywa(...)
Pewnego dnia regularnie rozłączał co ok 5 minut (z dokładnością do 30 sekund) tylko na modemie ZTE MF821 i tylko podłączonym do routera i tylko na karcie T-Mobile. Jednak po resecie routera (przywrócenia do ustawień fabrycznych) wszystko wróciło do normy. Co najmniej dziwne.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: dziobak99 »

Andrzejz78 pisze:A wybrałeś "Huawei LTE"?
Wybrałem, komenda zadziałała, ale nic to nie dało, internet rozłączało tak samo jak i bez niej.
Co ciekawe, na Huawei e353 po przełączeniu na "sztywno" UMTS900 problem zniknął całkowicie, od wczoraj ani razu nie rozłączyło, więc to chyba będzie rozwiązanie problemu z internetem w Orange. Wystarczy przełączyć przez TNI na stałe pasmo, którego używamy, żeby modem nie przełączał się na inne, trochę kombinowania i problem z głowy, a teraz odpalam battlefielda :D :D :D
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: Andrzejz78 »

dziobak99 pisze:Wybrałem, komenda zadziałała, ale nic to nie dało
Czy na pewno łapiesz ten sam CID na E398 co i na E353 ? Chodzi mi czy faktycznie modem przelogował się na U900
dziobak99 pisze:internet rozłączało tak samo jak i bez nie
Rozłącza połączenie czy zawiesza się transmisja? To dwie różne rzeczy

U mnie w E398 też mam problemy ale to jest związane z cyklicznym zawieszaniem się transmisji na kilkanaście sekund Pomocne bywa puszczenie dużego pingu lub włączenie radia w tle
Zobaczę dziś jak to będzie na U900
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: dziobak99 »

Andrzejz78 pisze:Rozłącza połączenie czy zawiesza się transmisja? To dwie różne rzeczy
Zawiesza się transmisja, modem się nie rozłącza. Jeśli chodzi o e398 to wymuszenie UMTS900 nie pomogło w niczym, połączenie wiesza się na wymuszonym tak samo....
CID jest ten sam, antena kierunkowa jest skierowana na nadajnik około 2km od domu, tylko z niego korzystam :)
Jedyny "problem" to taki, że na e398 miałem prędkości około 13-16Mb/s, a na e353 jest "tylko" około 6-8 Mb/s .

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-07-26, 19:20 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-07-26, 18:20 przez dziobak99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Problem z czasowymi przerwami w działaniu internetu.

Post autor: Andrzejz78 »

E398 na 2100 pracuje w DC więc i prędkości są większe
ODPOWIEDZ