Huawei e587 problem z internetem po WiFi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Huawei e587 problem z internetem po WiFi

Post autor: Grupens »

Jak w temacie. Jeżeli modem/router mam podłączony po kablu USB prędkość mam rzędy 18-20 Mbit/s. Jesli połącze się po WiFi to prędkości są rzędu do 150 kbit/s.
Dodam tylko zę wysłałem go na naprawę gwarancyjną i wrócił jako sprawny tzn. sprawdzono go i stwierdzono, że jest sprawny. Chyba będę zmuszony wysłać go kolejny raz....
Spotkał się ktoś z Was takim przypadkiem..... :niepewny:
Deformują nas formuły.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei e587 problem z internetem po WiFi

Post autor: krystianb »

Sprawdzałeś na innej karcie wifi? Ewentualnie w innym miejscu poza domem?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Huawei e587 problem z internetem po WiFi

Post autor: Grupens »

Tak, na różnych komputerach i w różnych miejscach z różnymi kartami SIM :gwiazdki:

Aaaa Po powrocie od "nich" wszystko działało... po jakimś czasie - trudno mi określić, po jakim (żona go użytkuje), powiedzmy po tygodniu, sprawdziłem go i niestety znów to samo co w poście pierwszym.... :zdziwko:
Deformują nas formuły.
du_gi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-14, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei e587 problem z internetem po WiFi

Post autor: du_gi »

Mam identyczny problem co użytkownik Grupens. Borykam się z nim od jakichś dwóch tygodni. Wszystko w kompie i na routerze wygląda że jest ok, lecz nie da się przeglądać neta po WiFi.

Zaczęło się od tego gdy zmieniłem karty sim w routerze. (Mam dwie i na jednej skończył się transfer) Robiłem już tak wcześniej i nie było zgrzytów. Tym razem wyskoczył dymek koło zegarka w win7 "Konflikt adresów ip" Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

Teraz mam już odnowiony limit a prędkości jak po lejku.
Gdy podłączam router do kompa po kablu wszystko wraca do normy. Lecz WiFi np. ze smartphonem czy laptopem nie działa.
Zaktualizowałem w nim firmware i dalej nic. Resety, włączanie i wyłączanie nic nie dają.
Chociaż zdarzało się że pracował normalnie przez 5min a potem połączenie było ale dymek "brak dostępu do internetu" wyskakiwał.
Mam wrażenie że podzespół w routerze odpowiedzialny za komunikację po wifi uległ awarii i nie działa jak powinien. Ale autor tematu wysyłał go do serwisu i nie stwierdzili awarii. Może swojego też wyślę, bo zostało pół roku gwarancji.

Mam nadzieje że tego zbytnio nie zagmatwałem i że oświeci to kogoś w jakiejś poradzie. ;)
Wszelkie propozycje mile widziane. Pozdrawiam!
du_gi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-14, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei e587 problem z internetem po WiFi

Post autor: du_gi »

Chciałbym poinformować, że u mnie wróciło wszystko do normy.
Stawiam na to, że przyczyną mogła być zbyt wysoka temperatura otoczenia.
Być może urządzenie się przegrzewało.
ODPOWIEDZ