Telefon z Dual Sim i internet

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

Czesc, powoli sie przymierzam do zakupu smartfona (swojego pierwszego, obecnie nokia e51 :hyhy: ) oraz internetu mobilnego. Mam pytanie poniewaz nie za bardzo orientuje sie jak to wszystko dziala, ale czy bylaby taka mozliwosc ze bede mial telefon dual sim gdzie bede mial karte na polaczenia (abonament) i karte do internetu mobilnego? Z internetu korzystalbym na 3 sposoby, czasem w telefonie, czasem na laptopie za pomoca telefonu (telefon jako router, chyba sie tak da?) a czasem (byc moze najczesciej) w zwyklym modemie/routerze w domu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19181
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: matek451 »

Telefony dual SIM mają takie funkcje. Warto kupić taki z obsługą UMTS900. Jako dostęp do internetu można użyć darmowego BDI Aero2.
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

Bede bral jakis internet mobilny od Orange prawdopodobnie (15GB LTE), oni daja karte SIM do takiego internetu, zgadza sie? Ta karta bedzie miala jakis numer? Bedzie sie dalo na ta karte do internetu dodzwonic? (sorry za takie dziwne pytania :facepalm: )
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: DiilGang »

Tak, dostaniesz normalną kartę SIM/RUIM . Tak, dostajesz numer telefonu, można się na nią dodzwonić, również wykonywać połączenia głosowe, SMS-y itp.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

To nowosc dla mnie :zdziwko: Bo np biore internet mobilny na abonament z Orange, za 30zl mam 15GB ale zadnych wiecej informacji na temat wykonywania polaczen/odbierania polaczen nie ma na stronie. Nie wiadomo ile minut/sms, nic. Nie chodzi ci moze o zwykla karte sim na polaczenia i smsy?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

fenek73 pisze:Nie chodzi ci moze o zwykla karte sim na polaczenia i smsy?
Ja mam zwykłą kartę Orange do rozmów i drugą też Orange do internetu Obie te karty czasami siedzą w telefonie (na codzień mam inną konfigurację kart) Z obu mogę pisać, dzwonić, i korzystać z neta

Info o kosztach połączeń czy smsów na pewno jest tylko nie pamiętam już gdzie Możliwe że jest na umowie
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: DiilGang »

Bo np biore internet mobilny na abonament z Orange, za 30zl mam 15GB ale zadnych wiecej informacji na temat wykonywania polaczen/odbierania polaczen nie ma na stronie. Nie wiadomo ile minut/sms, nic.
Wyobraź sobie, że masz normalny numer z internetem bez minut i SMS-ów, płatne poza abonamentem . Minuta/SMS w Free Net kosztuje 29 gr za minutę/ SMS . KLIK .

I nie pomyliłem się, też mam internet w Orange Free Net :) .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

No jest to dla mnie cos naprawde nowego :zdziwko: Ale chyba jednak wyjdzie ekonomiczniej 2 osobne karty (jedna do kontaktowania sie, druga do internetu) niz jedna z internetem (15GB) i placic z niej za polaczenia i smsy?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: DiilGang »

Ale chyba jednak wyjdzie ekonomiczniej 2 osobne karty (jedna do kontaktowania sie, druga do internetu) niz jedna z internetem (15GB) i placic z niej za polaczenia i smsy?
Pewnie że tak. Zależy ile potrzebujesz internetu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

15GB do neta w telefonie? Zależy co kto robi ale uważam że to przesada

fenek73, do końca października możesz mieć 1GB za 1zł w Orange http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40855
Z abonamentem zawsze zdążysz ;)
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

Te 15GB do telefonu to bedzie jako dodatek, rezygnuje z neostrady 10MB na rzecz mobilnego internetu od Orange (15GB), bede chcial z niego korzystac w domu, ale dual sim zapewni mnie fajny internet w telefonie.

Zastanawiam sie tylko czy dobrym pomyslem bedzie dual sim, bo ciagle przekladanie karty z modemu do telefonu nie bedzie przyjemne, a zeby ciagle siedziala w telefonie i telefon sluzyl jako router to wtedy bateria chyba duzo szybciej straci na wartosci, a no i pewnie osiagi nie beda tak dobre jak na modemie (z antena prawdopodobnie).

A orientuje sie ktos jak sie sprawuja (chyba sa takie) modemy ktore potrafia dzialac jakis czas na bateri i rozsylaja tez internet po wifi?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: wojteks »

fenek73 pisze: jak sie sprawuja
Mają bardzo mały zasięg WiFi.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

Dobra, temat wyczerpany, dzieki za wyjasnienia :cfaniak:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

fenek73, jeśli masz telefon w abonamencie w Orange i weźmiesz internet na abonament w Orange to na karcie telefonicznej możesz mieć wspólny pakiet internetowy (ten z karty internetowej)
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

wow, kolejna nowosc :D Ale chyba nadal mnie to nie ratuje, bo glownie bede uzywac neta w domu, wiec telefon jako router albo ciagle przekladanie kart, na to jestem skazany, zgadza sie? A nie da sie np miec jednej karty z abonamentem na telefon i internetem tak jak Andrzejz78 pisal, i duplikat do tego czy cos? Tak zeby w telefonie siedziala jedna karta z pakietem na dzwonienie i internet, a w modemie podlaczonym do laptopa druga taka sama?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

fenek73 pisze:zgadza sie?
Nie :D

W telefonie masz kartę abonamentową do dzwonienia W modemie masz kartę abonamentową do internetu Oczywiście wszystko w Orange
Łączysz te dwa numery w jedno konto abonenckie i w telefonie oprócz dzwonienia masz internet ze wspólnego pakietu internetowego A prościej to karta z telefonu ciągnie pakiet z karty z modemu W tym przypadku nie musisz mieć Dual Sima
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

No jezeli to co mowisz jest prawda to super, bo srednio mi sie usmiecha kupowanie tego Dual Sima, wolalbym normalny telefon, dzieki ;)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

fenek73 pisze:jezeli to co mowisz jest prawda
Jest bo mam telefon i internet w abonamencie i mam wspólny pakiet internetowy
fenek73 pisze:srednio mi sie usmiecha kupowanie tego Dual Sima
A ja ostatnio właśnie kupiłem Dual Sima ;)
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

Ale jesli jest taka opcja z laczeniem kart to chyba nie ma sensu zebym kupywal Dual Sima, ty pewnie masz bo masz 2 numery do dzwonienia? Jaki telefon kupiles? :hyhy:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

fenek73 pisze:Jaki telefon kupiles?
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/pentagram ... 430-1.html
fenek73 pisze:ty pewnie masz bo masz 2 numery do dzwonienia?
Właśnie że nie Jedna karta do dzwonienia a druga do internetu Wszystko dlatego że diabeł tkwi w szczegółach ;)

Mam "Smart Plan na Rozmowy" czyli plan taryfowy bardzo dobry do rozmów (15zł abonament - 260 minut) ale do internetu już nie Żeby skorzystać ze wspólnego pakietu (15GB) muszę najpierw wykorzystać tzw. "Bezpieczny internet" 1GB za 20zł co jest doliczane do rachunku Po wykorzystaniu tego ciągnę już ze wspólnego pakietu
Gdybym miał jakiś plan taryfowy np. "Smart Plan Multi" w którym w abonamencie jest już jakiś pakiet internetowy wtedy wszystko by było dobrze Wykorzystuje pakiet przyznany w abonamencie bez dodatkowych opłat i dalej już ciągnę ze wspólnego pakietu

Na początku miałem do internetu kartę Aero2 ale wkurzało mnie wpisywanie captcha więc zmieniłem kartę Obecnie mam prepaida Orange z "wakacyjnym pakietem"

[ Dodano: 2014-07-31, 22:08 ]
Jest jeszcze opcja dodatkowej karty SIM http://www.orange.pl/kid,4002535747,id, ... ticle.html
Awatar użytkownika
fenek73
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-09, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: fenek73 »

Co to za pakiet? Bo nie widze takiego, mi wlasnie wczoraj przyszla karta SIM : Smart Plan Halo bez telefonu, 20zl na miesiac i 240min. A czemu musisz najpierw wykorzystac 1GB z "bezpiecznego internetu" zeby moc korzystac z wspolnego pakietu (15GB)?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: krystianb »

A twierdziłeś, że nie masz hspa+ w telefonie.
RTFM strona 7 https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/p ... 1368451136 Cóż widać jakiś kwach w sofcie nie pozwalający na wyższe prędkości.
Dobrze, że napisałeś, bo rozważałem zakup combo, ale już mi przeszło. Dam 2 razy więcej ale za normalny telefon, a nie jakąś protezę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

fenek73 pisze:Co to za pakiet?
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
fenek73 pisze:A czemu musisz najpierw wykorzystac 1GB
No bo Smart Plan Halo tak już ma To jest taryfa typowa dla rozmów
krystianb pisze:A twierdziłeś, że nie masz hspa+
No bo chipset MSM8225 nie ma HSPA+
No chyba że HSDPA ma 21Mb/s :D
krystianb pisze:Cóż widać jakiś kwach w sofcie nie pozwalający na wyższe prędkości
Nic z tych rzeczy Testowałem na różnych romach i żadnej widocznej poprawy
2-3Mb/s to wszystko co można wyciągnąć Mogę się mylić ale ja bym obstawiał że tam jest do 7,2Mb/s

Seria MSM8225 nie powalają prędkościami po GSM Po Wi-Fi śmiga jak trzeba Reszta funkcji też może być
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: krystianb »

Andrzejz78 pisze:No bo chipset MSM8225 nie ma HSPA+
No chyba że HSDPA ma 21Mb/s
Bo qualcomm strzeże swoich pdfów bardziej niż oka w głowie, jedyne co wyklikałem nie wyklucza występowania nawet obsługi lte w tym chipie http://www.qualcomm.com/media/documents ... erview.pdf
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Telefon z Dual Sim i internet

Post autor: Andrzejz78 »

krystianb pisze:nie wyklucza występowania nawet obsługi lte w tym chipie
W MSM8225 raczej nie znajdziesz LTE ale np. w MSM8930 już jest Oba należą do tej samej serii S4
ODPOWIEDZ