Modem LTE ze złączem RJ45

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
isri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-04, 11:47
Lokalizacja: GOP

Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: isri »

Witam,

Mam taką koncepcję i chciałbym prosić o poradę. Mam internet radiowy od lokalnego dostawcy, całkiem niezły, choć zdarzają mu się chwile zamyślenia, czasami kilkuminutowe przerwy.
Tak się składa, że pracuję zdalnie i łączę się do biura przez VPN, dla tego chcę przerwy te w miarę możliwości wyeliminować i tu wpadłem na taki pomysł. Router multiwan+moje obecne łącze + internet od cyfrowego polsatu.

Na router myślałem o TPLINK TL-R470T+ (chyba najtańszy o takich możliwościach). Do jednego portu chcę podpiąć obecny internet radiowy, do drugiego wspomniany LTE. Do końca roku mam jeszcze tragicznej jakości neostradę (wykupione 10Mb, modem łączy się na nie więcej niż 1,5 Mb...) więc pewnie też bym ją podłączył do trzeciego portu WAN.
Wg Polsatu nie mogę założyć internetu domowego LTE, choć wg. map jestem w zasięgu. Mam również modem Huawei E5372 z kartą Plusa i łapie mi LTE, ale PC dalej twierdzi, że nie jestem w zasięgu. W związku z tym chciałem wziąć LTE mobilny i dokupić do niego modem z RJ45 tak aby móc go podpiąć do TL-R470T+.

Tu pojawia się moje pytanie - co wybrać?

Modem LTE powinien dodatkowo mieć możliwość podpięcia zewnętrznej anteny LTE, którą planuję zamontować na dachu.

Modem LTE nie musi być bardzo mobilny - w razie potrzeby mam tego Huawei'a i mogę przełożyć sobie SIMa. Ew jakiś mały routerek z RJ45 i z portem USB i osobno modem LTE na USB, ale również taki gdzie można podpiąć antenę LTE. Gniazdo musiałoby być również dość sensownie rozwiązane aby wtyczka z anteny ciągle nie wypadała.

Dzięki wielkie i pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: matek451 »

Dla swoich potrzeb kup router D-Link DWR-921.Posiada wbudowany modem LTE oraz WAN. Instrukcja http://www.dlink.com/-/media/Consumer_P ... 103_PL.pdf Do kupienia http://allegro.pl/nowy-router-lte-firmy ... 13504.html Możesz ustawić radiówkę jako łącze podstawowe i LTE z Plusa jako zapasowe lub odwrotnie. Posiada solidne złącza antenowe. Wszystko w jednym urządzeniu.Twoje pomysły sobie odpuść, to dużo lepsze rozwiązanie.
isri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-04, 11:47
Lokalizacja: GOP

Re: Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: isri »

Dzięki za odpowiedź.

Z tego co zrozumiałem z instrukcji wspomniany Dlink traktuje LTE jako łącze zapasowe, uruchamiane podczas gdy główne padnie.

W przypadku TL-R470T+ jest opcja równoczesnego wykorzystania wielu portów WAN, łącza są ze sobą agregowane - na tym mi głównie zależy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6469
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: onken »

Ale możesz tego DLinka użyć przed TP-Linkiem

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
isri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-04, 11:47
Lokalizacja: GOP

Re: Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: isri »

A nie ma jakiejś tańszej alternatywy? ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26141
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: wojteks »

isri pisze:A nie ma jakiejś tańszej alternatywy?
250-350, za tyle chodzą routery LTE na olx czy allegro i taniej nic sensownego nie kupisz.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: matek451 »

Ewentualny router z USB i obsługą modemu LTE to koszt minimum 100 zł.Do tego modem LTE kolejne 200 zł. Na dodatek modemy mają delikatne gniazda antenowe. W sumie mało opłacalne.Opcja z routerem LTE jeśli nie potrzebujesz z WAN( DWR-921) pozostają jeszcze B-593s-22 lub MF-28D.
isri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-04, 11:47
Lokalizacja: GOP

Re: Modem LTE ze złączem RJ45

Post autor: isri »

matek451 pisze:Ewentualny router z USB i obsługą modemu LTE to koszt minimum 100 zł.Do tego modem LTE kolejne 200 zł. Na dodatek modemy mają delikatne gniazda antenowe. W sumie mało opłacalne.Opcja z routerem LTE jeśli nie potrzebujesz z WAN( DWR-921) pozostają jeszcze B-593s-22 lub MF-28D.
Ok, dzięki wielkie. Wybiorę pewnie coś z tej trójki, muszę poszperać na allegro ;)
ODPOWIEDZ