Orange free net Problem z zasięgiem

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: marian307 »

Witam od ponad tygodnia mam problem z orange free net.Przed tą umową miałem orange freedom Pro.Więc karte z free net mam włożoną do rutera mv410r od ponad tygodnia mam problem z zasięgiem (przez 4 lata zawsze zielony wszystkie kreski a teraz są 2 w programie AxessManager) Prędkość w godzinach sczytu od 1mb do 2mb nocą o 2 godz.3-3.5 Mb/s
Jak na CDMA to super a teraz coś sie zepsuło no i nie ma nawet 1mb w nocy teraz o godzinie 21:30 mam 0.05mb/s! !.
No cóż zadzwoniłem do Bok powiedzili mi że są awarie z nadajnikami (jak zawsze) limit jest ok nowy okres rozliczeniiowy.
Jeszcze przed zadzwonieniem napisalem do Bok e-mail. Odpisali mi
"W odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące usługi Orange Free Net informuję o jego rozpatrzeniu.
Analiza zasięgu w miejscu Pana zamieszkania wykazała, iż w dn. 15.07-07.08.2014 r. na stacjach bazowych CDMA
Ostrzeszów oraz Brzeziny Kaliskie obsługującychPana lokalizację miala miejsce awaria sieci, stąd zaobserwowane przez Pana wahania zasięgu. (Które nadal są )
Za powstałe utrudnienia w korzystaniu z usług Orange przepraszamy. Aktualnie
problemy z połączeniami nie powinny już występować.
Dodatkowo wyjaśniam, że wskazana przez Pana lokalizacja znajduje się na granicy zasięgu dwóch wspomnianych
stacji bazowych, zatem jest to miejsce o najsłabszym zasięgu CDMA. A 3mn/s <font color="#FF00FF"><b>»»skąd««</b></font> sie wzieły?
Oczywiście zasięg na ruterze czerwony i 2 kreski zasięgu z Programie .
Antene przestawiłem dzisiaj z ostrzeszowa na brzeziny żadnego rezultatu to samo czerwony zasięg i 2 kreski (casami 3) co robić?

[ Dodano: 2014-08-09, 22:30 ]
problem rozwiąznay awarii uległ ruter
a teraz pytanie jaki poleciacie ruter uniwersalny najlepiej?
tylko potrzebuje takiego urządzenia żeby miało Wifi odbierał CDMA i pasowała do niego moja antena oraz żebym mógł wpisać haslo do karty ponieważ karta z orange free net wymaga przy właćzeniu podania 4 cyfrowego pinu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: matek451 »

Kupno routera do CDMA to poroniony pomysł.Na siłę chcesz korzystać z technologii, która jest schyłkowa.Jak traktuje ją operator sam doświadczasz.Lepiej nie będzie. Pozwolenia na BTS-y CDMA 450 wygasają z końcem 2016 roku a ty pakujesz się w ten złom.Po co? Skąd dokładnie jesteś? Wkoło masz BTS-y UMTS900 NetWorks i możesz korzystać z 3G w Orange. Kup B-683 za150 zł i korzystaj a z CDMA daj sobie spokój. Jego czas minął. Dla Orange to piąte koło u wozu.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: marian307 »

Rozumiem mieszkam w miejscowosci Marszałki wielkopolskie powaiat ostrzeszowski
czy tutaj te cale 3g odbiera? jaki jest zasięg w mojej miejscowosci i jakie są prędkości tego 3g i ping bo gram troche w gry komputerowe i tutaj mi tez o ping chodzi w cdma mam 85 .Czy musze do 3g zmieniać ruter i antene jeżeli tak to jaki ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: matek451 »

W twojej okolicy zakończono modernizację sieci w ramach NetWorks.Możesz korzystać z 3G w Orange.Najbliższe BTS-y UMTS900 to Grabów nad Prosną i Doruchów.Około 7-8 km od ciebie.Potrzebujesz modemu/routera z UMTS900 oraz anteny na 900MHz.Polecane to ATK-20 lub ATK-100/900.Ustawiasz,na któryś z tych BTS-ów.Transfery i ping w zależności od obciążenia BTS-a. W teorii HSPA+ do 21,6Mb/s.W praktyce od kilku do kilkunastu Mb/s. U mnie teraz http://www.speedtest.net/my-result/3679296869 Router już ci podałem.Najtaniej wychodzi B-683 np. http://allegro.pl/huawei-b683-modem-rou ... 54276.html
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: marian307 »

a ty ile masz do najblizszego odbiornika?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: matek451 »

Mam blisko,kilkaset metrów.nie korzystam z anteny zew. Poziom sygnału wewnątrz na UMTS2100, -71dBm.U ciebie bez testów trudno stwierdzić jakie będą prędkości i ping.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: marian307 »

pożyczyłem od sąsiada ruter mv400 zasięg zielony prędkość o 21:20 (w godzinie szczytu można powiedzieć)
http://www.speedtest.net/my-result/3682836921

Powiedzcie mi aby czy poziom sygnału jest dobry??
W programie AxessManager pisze
Poziom sygnału EvDO wartość -84 dBm
Poziom sygnału EvD wartość -91 dBm

Mam antene zewnętrzną
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: matek451 »

Widzę,że nie chcesz zrezygnować z CDMA. Wynik powala :dobani: , lepiej korzystać z darmowego BDI Aero2.Co ma za znaczenie poziom sygnału.Lepszy nie będzie, bo skąd?Do BTS-ów CDMA450 Orange po 20 i więcej km ,antenę masz. Spodziewasz się cudów ?. Nie będzie lepiej.Nawet operator dał ci to do zrozumienia a ty swoje. Dostałeś gotowy przepis.Kupić sprzęt, właściwie zainstalować i korzystać z 3G w Orange. O CDMA najlepiej zapomnieć,wkrótce umrze śmiercią naturalną.Niech sąsiad też od niego ucieka. Właśnie dla takich klientów OrangeiT-Mobile zbudowali UMTS900 NetWorks.Tyle w temacie.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: marian307 »

możesz mi polecić jakiś tańszy modem ruter i żeby był używany do 3g
oraz antene
pamiętaj że karta ma pin który musze wpisywać
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange free net Problem z zasięgiem

Post autor: matek451 »

Tani już ci poleciłem, używany, brandowany Orange ale z gwarancją 24m-ce. To najlepsza oferta.Obsługuje PIN. ATK-10/900 to minimum http://www.cybertech.com.pl/p89,antena- ... fme-z.html Kabel max. 10m no i konektor http://www.cybertech.com.pl/p33,konekto ... fme-m.html Komplet z przesyłką ok. 100 zł.
ODPOWIEDZ