Mobilny router LTE i antena do niego

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Qbikk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-08-27, 17:29
Lokalizacja: skadinad

Mobilny router LTE i antena do niego

Post autor: Qbikk »

Witam,

Mam do nadajnika LTE jakies 4-5km, czy do mobilnego routera znajde antene na tyle mocna aby zlapac sygnal?
Czy do kazdego routera mozna podlaczyc kazda antene LTE/HSPA+ byle by miec odpowiednia przejsciowke?
Korci mnie zeby wziasc ten router:
http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... Code=LTE1Z Mobilny router ze zlaczem TS-5
Ale bardziej mocny wydaje sie ten:
http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... Code=LTE1Z Stacjonarny router.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobilny router LTE i antena do niego

Post autor: matek451 »

To dwa całkowicie odmienne routery. Pierwszy to mobilny, drugi stacjonarny.Jeżeli nie zależy ci na mobilności to bierz B-593s-22. Do obydwu podłączysz antenę DUAL LTE.
Qbikk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-08-27, 17:29
Lokalizacja: skadinad

Re: Mobilny router LTE i antena do niego

Post autor: Qbikk »

Cena jest taka sama. Raz na jakis czas moge potrzebowac router mobilnie . Chodzi mi czy zasieg z odpowiednia antena i przejsciowka bedzie taki sam na obydwu routerach. 99% czasu bedzie to stacjonarny internet i dlatego interesuje mnie na jakim routerze uzyskam najlepszy zasieg.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobilny router LTE i antena do niego

Post autor: matek451 »

Trzeba rozróżnić dwie kwestie.Na antenach zew.DUAL LTE 15dBi zasięg obydwu będzie podobny i spokojnie możesz korzystać z tej odległości z LTE1800. Druga sprawa to zasięg domowej sieci WiFi.Tutaj E-5372 jako router MiFi wypada blado. Słaby zasięg WiFi, brak LAN, nie polecany do pracy ciągłej 24/7, delikatne gniazda antenowe.B-593s-22 ma zasięg WiFi typowy dla routerów SOHO z radiem 100mW,4 porty LAN, bogatszą konfigurację, port USB, telefon Voip i solidne gniazda antenowe. Pracuje u mnie non stop od 10 m-cy. Posiadam obydwa, jeśli nie zależy ci na mobilności wybór oczywisty.
Qbikk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-08-27, 17:29
Lokalizacja: skadinad

Re: Mobilny router LTE i antena do niego

Post autor: Qbikk »

Dzieki za rozjasnienei sytuacji, biore B-593s-22 ;)
ODPOWIEDZ