jak się ma gt max do karty wi-fi

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-01, 22:03
Lokalizacja: perlino

jak się ma gt max do karty wi-fi

Post autor: rafi »

mam gt maxa i ostatnio stwierdziłem że po jego zainstalowaniu nie mogę się połaczyc z żadną siecią bezprzewodowa za pomocą mojej karty wi-fi wbudowanej w lapka w czym tkwi przyczyna i co mam zrobić aby to naprawić,mieszkam obecnie w zasięgu sieci ale z łącza nici, z góry dziękuje za odpowiedzi
sznyta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-04, 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak się ma gt max do karty wi-fi

Post autor: sznyta »

Jeśli używasz GTMM to ta aplikacja Ci blokuje korzystanie z WiFi, a dokładniej stara się przejąć obsługe karty WiFi. Jeśli chcesz korzystać z GSMu i WiFi jednocześnie to w GTMM setup > dodaj połączenie > Własnoręczna konfiguracja > WLAN > Wstukujesz dane tej sieci. Dla pewności na początek odpal komputer i postaraj sie polaczyc WiFi Twoim managerem WiFi, a jak się połączy to masz pewność że to GTMM blokuje.
A jeśli nie korzystasz GTMM to nie mam pojęcia co może blokować WiFI.
KOWAL
Amilo m7400d GT 3G+ (Bez simlock na Orange)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jak się ma gt max do karty wi-fi

Post autor: Jaco »

sznyta pisze:Jeśli używasz GTMM to ta aplikacja Ci blokuje korzystanie z WiFi, a dokładniej stara się przejąć obsługe karty WiFi.
Tylko aplikacja do GT MAX nie ma żadnego narzędzia do obsługi WiFi. Gdyby to była karta GT Combo EDGE z WLAN to ta karta posiada moduł WiFi i aplikacja MM posiada narzędzie do obsługi WiFi. Miałem obydwie karty i wiem.
Proponuję ponownie zainstalować sterowniki do karty WiFi wbudowanej w lapka. Połączenie przez GT Max musi być nie aktywne. Połączenie WiFi trzeba zrobić ręcznie jak już wspomniał @sznyta.
rafi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-01, 22:03
Lokalizacja: perlino

Re: jak się ma gt max do karty wi-fi

Post autor: rafi »

dzięki sznyta faktycznie gtmm blokuje mi karte wi-fi ,a jesli chodzi o gtmm to on ma możliwość sterowania moją kartą wi-fi chodzi mi tu o wypowiedz JACO
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jak się ma gt max do karty wi-fi

Post autor: Jaco »

To jakiś dziwny ten MM bo dobrze pamiętam że MM od GT Max nie miał narzędzia do obsługi karty WiFi .
Możesz zamiast MM zrobić sobie dial-up i wówczas odinstaluj MM który nie będzie ci robił konfliktów z twoją wbudowaną kartą do WiFi.

Jak zrobić dial-up masz tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7248
rafi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-01, 22:03
Lokalizacja: perlino

Re: jak się ma gt max do karty wi-fi

Post autor: rafi »

dzięki jaco
ODPOWIEDZ