Nowa oferta Orange

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Nowa oferta Orange

Post autor: matek451 »

Pojawiła się nowa oferta Orange http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html Dużo większe limity oraz nielimitowany dostęp na LTE do 31.03.2015 http://blog.orange.pl/wojciechjabczynsk ... owane-lte/ Dalsze informacje http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oran ... 31817.html oraz http://www.telepolis.pl/wiadomosci/niel ... 31819.html i http://www.telepolis.pl/wiadomosci/niel ... 31820.html
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Bari »

Szkoda że tylko do końca marca 2015, umowa z Play kończy mi się w lutym... Ale 40 GB za 49,90 zł (bez modemu) to też nie jest źle, będę musiał przemyśleć tą opcję w przyszłym roku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: matek451 »

W ofercie za 69,90 ze sprzętem jest na dwa lata bez limitu na LTE (szkoda, że tylko do 10Mb/s). Jeśli pojawi się w tej ofercie jakiś router stacjonarny z modemem LTE za sensowna kasę to można się zastanowić.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Bari »

W sumie tak myślę że po tym 31 marca 2015 przedłużą no limit na LTE, ewentualnie sobie dopracują kilka zasad, ale nie wierzę by wrócili do limitów, bo w Plusie i Playu oferty "bez limitu" to już standard.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: wojteks »

Bari pisze: bo w Plusie
Tylko z nazwy jest bez limitu.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Ehh.
6. Orange może ograniczyć prędkość transmisji danych do nie mniej niż 16 kb/s w przypadku, gdy sposób korzystania z transmisji danych zagraża stabilności funkcjonowania i dostępności sieci dla innych użytkowników.
Myślałem, że chociaż Orange tej głupoty nie będzie robić. Mam tylko nadzieję, że to FUP nie zaliczają się Szczęśliwe Godziny i limit danych w ramach abonamentu.

Plus taki, że działa u wszystkich, którzy mają aktywne umowy. Niestety jestem poza zasięgiem LTE. :getlost2:

[ Dodano: 2014-10-21, 21:18 ]
Jeszcze jeden plus w sumie.
15. Prędkość transmisji danych może zostać ograniczona do nie mniej niż 64 kb/s w przypadku, gdy sposób korzystania z transmisji danych zagraża stabilności funkcjonowania i dostępności sieci dla innych użytkowników
Lepsze to niż 16 kb/s.

Szkoda, że nie ma oferty 2x więcej GB bez modemu w opcji 89,90 zł. Byłoby 140 GB. Wygląda na to, że nie opłaca się brać umów bez modemu 2x więcej GB bo nie ma tam LTE bez limitu. Chociaż z drugiej... może lepiej mieć limit i wiedzieć, że ma działać.

[ Dodano: 2014-10-21, 21:21 ]
Ciekawe jak to będzie z lejkami. Do marca pewnie test. Jakby było LTE 2600 byłoby lepiej dla tej oferty.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: szuki »

Jeżeli to ma odbyć się kosztem spadku jakości to dziękuje bardzo. Obecnie mam 50 GB do tego bez limitu do 12 codziennie. Specjalnie zapłaciłem więcej wszystko działało świetnie. Od 2 dni jakieś problemy z połączeniem, mam nadzieje, że to przypadek, bo jak dzieciaki od torrentów w planach za 20 zł zaczną zapychać sieć to dziękuje.
A jeżeli będzie działało dobrze to super.

[ Dodano: 2014-10-22, 10:56 ]
ja.michal, przecież i ja i ty wiemy, że jeżeli ten zapis ma faktycznie takie intencje o jakich piszą to jest wręcz niezbędny. Oczywiście dzisiaj potrzebujemy dużo większych pakietów danych chociażby do VOD ale myślę, że 200/300 GB na miesiąc jak ktoś nie używa Netflixa 4K to raczej wystarczające ilości. A jeżeli w praniu się dowiemy, że przekroczenie podstawowego limitu o 10 GB to zagrażanie stabilności sieci... Wtedy będziemy mogli się irytować.
Jeszcze jedna sprawa - operatorzy usuwając limity pozbawiają sensu jakiekolwiek różnicowanie planów... Dlaczego mam płacić 100 jak mogę 20?:) Dlatego te zmiany nie musza oznaczać stałej tendencji. Wolałbym aby pojawiły się plany bez limitów za większe kwoty dla użytkowników którzy tego potrzebują. Jakość sieci by nie spadała i byłoby to na stałe, nie na zasadzie na kilka miesięcy będziesz Jasiek jadł szyneczkę a później wrócisz do kaszanki.

Popatrzmy jak to się odbywało w przypadku taryf głosowych w Play... Doszli do granicy, w której oferowanie super tanich usług im się nie opłaciło. Obecnie już podnoszą ceny.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze: lepiej mieć limit i wiedzieć, że ma działać
O tuż to
Lepiej zapłacić i mieć jakąś pewność niż niż drżeć jak zając pod miedzą bo w każdej chwili mogą mnie uznać za "zagrożenie dla stabilności sieci" ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Zobaczymy jak to wyjdzie. Zapewne chwilowy trend, ewentualnie pozostanie to jeżeli odpalą 800/2600 MHz.

Panowie, teoretycznie w naszych umowach z limitem również jest punkt związany ze stabilnością sieci.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

No ale jak masz limit to raczej nie będziesz zagrożeniem bo limit nie jest z gumy
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Niby tak, ale ciekawe jakby to się miało do konta abonenckiego z kilkoma umowami i w sumie np. 200 GB w ciągu dnia.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: adixm »

ja.michal pisze:Niby tak, ale ciekawe jakby to się miało do konta abonenckiego z kilkoma umowami i w sumie np. 200 GB w ciągu dnia.
W całej ofercie brakuje logiki, bo jak można po raz kolejny popełniać ten sam błąd co Plus i w ogole wspominać, że internet jest nielimitowany?Przecież ludzie mogą ściągać takie ilości danych, że żadna sieć tego nie wytrzymie.wg mnie to jest dobry pomysł na zdobycie klienta, ale sporo jest takich co mogą ściągać na miesiąc nie w GB a w TB i tacy klienci żadnemu operatorowi nie są potrzebni.Już nie mówie o tym, że przynajmniej p2p powinno być wycięte przynajmniej w godzinach szczytu bo to czysta głupota, generowanie bezsensownego ruchu w sieci...Jak dla mnie to wszystko powinno być ujęte w regulaminie i do teraz nie rozumiem po co te regulaminy są.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

W całej ofercie brakuje logiki, bo jak można po raz kolejny popełniać ten sam błąd co Plus i w ogole wspominać, że internet jest nielimitowany?
Raczej brak czytania ze zrozumieniem przez klientów. W ofercie nie ma limitu pobierania danych. Prędkość w umowie nie jest określona, jak jest to do jakiejś prędkości. W regulaminach jest mowa o ogólnych warunkach technicznych i ich zmiennych ze względu na specyfikę charakteru tego rodzaju łączności.

Podnoszenie zarzutu braku logiki w stosunku do operatora jest co najmniej chybione. To nie czasy poprzedniego ustroju, że ktoś miał za kogoś myśleć i podejmować decyzje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: onken »

Michale, do 16 czy 8 kbps to jest logika :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Jest, ale nie zamierzam cię przekonywać. Jedynie mam pytanie - czy logicznie myśli klient podpisując taką umowę znając jej warunki?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:czy logicznie myśli klient podpisując taką umowę znając jej warunki?
A kto w chwili uniesienia jaką jest podpisywanie umowy myśli o takich szczegółach ;)
Sie podpisuje a później... :cry:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78, wiesz co, od razu przychodzi mi do głowy powiedzenie z kabaretu Zenona Laskowika, które dotyczyło spraw damsko-męskich, ale pasuje poniekąd i tutaj - myślenie spadło z dużej główki do małej główki.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Tak się zastanawiałem nad tym no-limit Orange i jednak wygląda, że lepiej to przemyśleli w porównaniu do Plusa.
Oferta dla wszystkich do 31 marca 2015 r.
Od kwietnia 2015 r. tylko dwie najwyższe taryfy mają bez limitu, z tym że jedna tylko do 10 Mb/s.
W efekcie wychodzi, że bez limitu są tylko dwie najwyższe taryfy i ma to spory plus. Po pierwsze potencjalnych nadużywających będzie znacznie mniej w stosunku do pozostałych bez limitu. Po drugie oferta jest najdroższa czyli spora ilość użytkowników będzie i tak miała standardowy mechanizm umowny (paczki GB). Po trzecie, patrząc po dotychczasowych ofertach nocnego pobierania, Orange (T-Mobile i Play) chyba nigdy nie przycięli transferu (poza błędami w rozliczaniu) za przesłanie kilkuset GB w ciągu miesiąca i zawsze było bez limitu; Plus zawsze miał w LTE noc bez limitu w postaci 50 GB.

Pomimo również niejasnego regulaminu w kwestii terminu nadużycia to i tak wygląda to lepiej, dużo lepiej aniżeli w Plusie. Liderem pod względem jasności jest Play, ale może się zmienić przez faktyczne zakładanie nieznanych lejków u Orange. Zobaczymy.

Wszystko wskazuje na to, że dowiemy się wszystkiego dopiero po marcu 2015 r.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

Tak się zastanawiałem...
A ja się nadal zastanawiam co zrobić z tym zanikaniem transmisji w Orange
Są godziny że nie da się normalnie korzystać z internetu Czasami czekam po minucie aż transmisja ruszy W skrajnych przypadkach nie pomaga nawet duże pingowanie
Pisać do nich już nie mam siły

Na karcie abonamentowej CP wszystko działa jak należy Wolno ale przynajmniej bez zacięć
Prędkości w Orange bardzo dobre ale co z tego jak się zacina internet Jak nie urok to ... ;)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: adixm »

Andrzejz78 pisze:Na karcie abonamentowej CP wszystko działa jak należy Wolno ale przynajmniej bez zacięć
Prędkości w Orange bardzo dobre ale co z tego jak się zacina internet Jak nie urok to ...
Też się już nie raz z tym spotkałem, ale zawsze w jednym i tym samym miejscu(nie u mnie), chociaż na początku myślałem że to może być wina telefonu, to teraz tak podejrzewam że to może być ta sama sytuacja i wina Orange/T-Mobile. Co by nie powiedzieć NetWorks cały czas intensywnie pracuje nad swoją siecią i jednak wole mimo wszystko całkiem spory limit podstawowy w Orange +ewentualnie nolimit w LTE niż minimalny limit podstawowy w Plusie. Przede wszystkim co w Plusie mają dobre to prędkość i stabilność połączenia przed limitem oraz bardzo tani router B593(dostałem go za 1zl przy umowie na 12mcy i abo 70zl) w większośći abonamentów(czego nie można powiedzieć o konkurencji)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

U mnie Plus ma kiepskie prędkości bo jest tylko 900MHz i 10Mb/s to najczęściej wszystko co się da wycisnąć
Orange 25Mb/s średnio ale to zacinanie obrzydza przeglądanie internetu Przy dużej transmisji to jak ruszy to idzie Najgorzej jest prze takiej "szarpanej" jak przeglądaniu internetu
Kiedyś radio internetowe w tle ratowało sytuację Transmisja jakaś tam była w miarę ciągła i praktycznie zacinanie się nie występowało Niestety od jakiegoś czasu i radio już przerywa
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78 pisze: Są godziny że nie da się normalnie korzystać z internetu Czasami czekam po minucie aż transmisja ruszy W skrajnych przypadkach nie pomaga nawet duże pingowanie
W innej lokalizacji tak mam. Może teraz coś się zmieniło, dawno nie byłem. Problemem jest raczej Orange bo na karcie T-Mobile było ok.

Próbowałeś w modemie transmisje przełączyć tylko na pakietową (m.in. brak możliwości wysyłania i otrzymywania SMS)? Kiedyś takie coś pomagało połączyć się na karcie internetowej Play (dostęp tylko do 3G) z siecią GSM.

adixm, generalnie Orange źle nie chodzi i też wolę mieć pakiet podstawowy + noc bez limitu (realnie). Swego czasu myślałem o przejściu do Plusa, ale jak miał jeszcze oferty z paczkami GB, a nie to chore no-limit.
Andrzejz78 pisze:U mnie Plus ma kiepskie prędkości bo jest tylko 900MHz i 10Mb/s to najczęściej wszystko co się da wycisnąć
Na 900MHz. Przecież to bardzo dobre prędkości.
Andrzejz78 pisze:Niestety od jakiegoś czasu i radio już przerywa
Próbowałeś puścić tunel po jakimś VPN dla testu? Kiedyś testowałem vpnbook.com i obydwa europejskie serwery są w Rumunii. Działają bardzo dobrze, max łącza było u mnie w obie strony. Zobacz czy jak tunel będzie to też będzie cięło.

[ Dodano: 2014-11-28, 18:24 ]
Andrzejz78, jeszcze jedno pytanie. Zacinanie zarówno na Huawei jak i Sierrze?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:Na 900MHz. Przecież to bardzo dobre prędkości.
Tu trochę przesadziłem 10 to było jakoś w dzień ale nie w godzinach szczytu Wieczorami to jest w okolicach 1Mb/s a dziś i mniej
ja.michal pisze:Zacinanie zarówno na Huawei jak i Sierrze?
nie mam już Sierry ale z tego co pamiętam to cięło bez różnicy
Próbowałeś w modemie transmisje przełączyć tylko na pakietową
Chyba wszystko już sprawdzałem ale spróbuję to jeszcze raz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78 pisze:
nie mam już Sierry ale z tego co pamiętam to cięło bez różnicy
Przełączałeś ustawienia w sysconfig? ;)
Andrzejz78 pisze:
Chyba wszystko już sprawdzałem ale spróbuję to jeszcze raz
To samo co wyżej w stosunku do Sierry. Sprawdź też ten VPN. Prosto się konfiguruje w samym Windows 7. Nie ma potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji.
ODPOWIEDZ