wifi problem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patrykXD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-26, 21:58
Lokalizacja: Rdm

wifi problem

Post autor: patrykXD »

Witam czy spotkał się ktoś z takim oto problemem

- posiadam liveboxa z neostradą 6mb mam kilka telefonów w domu

-na androidzie wifi jest połączenie cały czas i działa a na moim windows phone lumia 520 wifi działało wcześniej ale od jakiegoś czasu pokazuje że jest aktywne połączenie ale wyświetla komunikat 'brak dostępu do internetu' chociaż raz po tym komunikacie pojawił się dostęp ale na wieczór w liveboxie nie ustawiałem żadnego filtrowania ograniczeń itp tym bardziej na tel czy potrafi mi ktos powiedzieć gdzie leży problem dodam że mam inną lumie w domu i tam wifi jest gdy na moim nie ma, nie sądzę że jest to problem telefonu gdyż czasami internet poprostu działa
NavTelKom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-27, 09:16
Lokalizacja: Google

Re: wifi problem

Post autor: NavTelKom »

hej bywały przypadki że karty sieciowe nie obsługiwały sieci jednej z b/g/n zmień ustawienia na livebox-ie i zobacz poza tym sprawa zabezpieczeń też jest kwestią do omówienia bo niektóre karty są rozłączane jeśli ustawisz nie odpowiednie zabezpieczenie czyli WEP WPA lub WPA2 sprawa dalsza to TKIP AES itp zmień ustawienia i zobaczysz jak będzie sie zachowywało urządzenie
PS. Miałem tak ze starą kartą wifi w kompie na routerze musiałem zmienić typ połączenia i zabezpieczenie
Ntk-NavTelKom
ODPOWIEDZ