Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
olek1136
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-25, 07:57
Lokalizacja: ŁOWICZ

Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: olek1136 »

Witam!

Kończy mi się aktualnie umowa w Play, w ramach której mam 1 GB transferu. Będę przedłużał umowę (swoją drogą, szukam czegoś pod neta właśnie), ale na razie potrzebuję uzyskać szybko dostęp do neta. Myślałem o modelu: router 3g + internet pre-paid. Poczytałem trochę tekstów w sieci o operatorach i wynalazłem LycaMobile.
Co sądzicie o takim połączeniu? Przyznam, że kwestii LTE nawet tego nie rozkminiałem, ale jak coś mam telefon, który obsługuje LTE.
Generalnie, przy aktualnej taryfie Playa, dają mi jakiś szajs... typu 25 zł za 1 gb, gdzie w LycaMobile mam za tę samą cenę 5 gb :nienie:

Nie mam za dużo wolnych funduszy na router, więc nie poszaleję ze sprzętem.

Korzystam z Internetu głównie w telefonie, czasami go udostępniam. Mieszkam w Łowiczu.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam! :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: matek451 »

Po pierwsze to składaj wypowiedzenie w Play i negocjuj z GU Play. po drugie jako klient Play to możesz sobie dokupić ofertę http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 102014.pdf Umowa na 6 m-cy, nielimitowane do Play no i 2GB internetu a na LTE bez limitu. A z Lyca Mobile to daj sobie spokój. w tej sieci nic nie udostępnisz z telefonu przez thetering, jest zablokowany. Internet tylko na telefonie. Jeśli masz Play to możesz poprzez innego operatora np. NJU na 1 dzień migrować do RBM na kartę. Tam za 30 zł masz no-limit do wszystkich plus 3GB internetu. Nie ma lepszej oferty. Ogólnie pomysł z rezygnacją z Play kiepski.
olek1136
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-25, 07:57
Lokalizacja: ŁOWICZ

Re: Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: olek1136 »

Dzięki! Bardzo rozjaśniłeś mi temat i w tym układzie raczej nie będę migrował z Play.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: Baldwin »

Matek..FORMUŁA Unlimited Tylko SIM na 6 miesięcy z internetem jest już nie aktualna. Ciągle jest identyczna oferta dla firm. Czy można jednak ją kupić nie mając zarejestrowanego biznesu ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: matek451 »

Skąd masz takie informacje? Na stronie http://www.play.pl/pomoc/dokumenty/regu ... #abonament regulamin tej oferty jest w aktualnych http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 102014.pdf
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: Baldwin »

Matek.. Spędziłem chyba kilka godzin klikając na stronie Play we wszystko co możliwe. Oferty nie znalazłem. Wpisałem nazwę tej oferty do Google i tym sposobem dotarłem do strony z tą ofertą. Kłopot jednak w tym że po kliknięciu w " kupuję " pojawia się informacja że oferta nie jest aktualna. W salonie twierdzą że nie mają takiej oferty w sprzedaży. Regulamin ? Jest ich wiele ale niektóre dotyczą ofert tylko internetowych. Poza tym w regulaminie nie ma odnośnika wprost do strony z której można to kupić. Czy byłbyś uprzejmy i zamieścił bezpośredni link do działającej strony lub też wyjaśnił jak do niej się dostać. Dziękuję za zainteresowanie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: matek451 »

Ta oferta tylko w salonach i przy telesprzedaży. Niedostępna w sklepie internetowym. Regulamin widnieje w aktualnych więc oferta dostępna dla obecnych klientów Play. Pokaż regulamin ze strony Play sprzedawcom w salonie, coś ściemniają, powołaj się na podane w linkach informacje. Oferta dla firm dostępna w salonach i na stronie internetowej.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Internet mobilny do social media, tekstów, sporadycznie YT

Post autor: Baldwin »

Dzięki Matek. W tej sprawie rozumiem już każdy szczegół. Kłopot w tym że ja to powinienem znać nazwę oferty a resztę wiedzieć sprzedawca. Realia są takie że o ofercie wiem od 4-5 miesięcy. Wtedy też pytałem o nią w salonie dwukrotnie. Dowiedziałem się że salon nie oferuje nic takiego. Opisałem to w jednych z postów. Wtedy dałem sobie z tym spokój i skorzystałem z RBM. W związku z tym że przyszłość RBM po Nowym Roku nie jest znana a u mnie 100 dni kończy się 20 grudnia, postanowiłem zadbać o plan B. Na wypadek gdyby do 15 grudnia sprawa RBM się nie wyjaśniła. Dwa dni temu w salonie ponownie odprawiono mnie z kwitkiem. Stąd były moje pytania do Ciebie. Następnym razem tak łatwo nie będzie. Mam odpowiedź na każde pytanie i wiedzę gdzie jest regulamin i co tam pisze. Sądzę że zajmę ich na dłuższy czas bo tym razem nie zaakceptuję odpowiedzi że takiej oferty w salonie nie ma. Oczywiście napiszę jak to się skończyło. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ