Dziwne zachowanie karty SIM po teście LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Dziwne zachowanie karty SIM po teście LTE

Post autor: ogooreck »

cześć,
Mam Orange Free Net - z limitem 15 GB za 50% ceny, bo miałem swój starszy modem z Aero 2.
Wczoraj pożyczyłem od znajomego Huawei B593, żeby przetestować czy w moim domu jest zasięg LTE i czy jest sens kupować samemu taki sprzęt. Okazało się, że łączy się w LTE i prędkość to mniej więcej stałe 4-5 MBit (czyli 2-3 x szybciej niż mam teraz na HSPA+). Niestety po włożeniu karty SIM do mojego dotychczasowego modemu (Huawei E3131 + TpLink 3240) prędkości dramatycznie spadły (są rzędu 0,05 Mbps!!!).
Co dziwne, w telefonie (też w orange) internet działa dobrze (tzn. stosunkowo dobrze, bo powyżej 1,5 MBit).
Czy jest możliwość, że karta SIM po zalogowaniu się do BTSa z LTE w jakiś sposób się zablokowała? I po włożeniu do modemu 3G nie chce działać poprawnie???
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Dziwne zachowanie karty SIM po teście LTE

Post autor: key »

Czy jest możliwość, że karta SIM po zalogowaniu się do BTSa z LTE w jakiś sposób się zablokowała?
Nie.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Dziwne zachowanie karty SIM po teście LTE

Post autor: ogooreck »

key pisze:Nie.
No właśnie...
A w routerze B593 ustawiłem, że ma pracować wyłącznie w trybie LTE. Tylko to przecież są ustawienia routera, które nie mają wpływu na kartę po wyciągnięciu jej z modemu (tak jak piszesz)... Potem nie zmieniając ustawień (które na początku kolega miał ustawione na "automatyczne"), wyciągnąłem kartę i włożyłem do swojego modemu.

Więc sam już nie wiem co do cholery mogło się schrzanić :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dziwne zachowanie karty SIM po teście LTE

Post autor: wojteks »

ogooreck pisze:w telefonie (też w orange) internet działa dobrze
Sprawdź na tej karcie na której słabo działa, może lejek dostałeś albo modem w routerze łączy się z 2g?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Dziwne zachowanie karty SIM po teście LTE

Post autor: ogooreck »

no kurde, wygląda na to, że jednak lejek, choć jeszcze parę dni temu miałem ponad 6GB danych dostępnych. Ale dzięki za porady...
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Dziwne zachowanie karty SIM po teście LTE

Post autor: MKwiatusz3K »

Jak robiłes w LTE SpeedTesty to możliwe. Jeden test to nawet 100MB z transferu. Zrobisz 10 testów i masz prawie 1GB w plecy

Tak nawet 100MB sprawdzałem na LTE Plusa to przy teście z predkościa o. 60Mbps zjadło ok. 105MB
Ostatnio zmieniony 2014-12-08, 06:45 przez MKwiatusz3K, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ