Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ka50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-03, 18:46
Lokalizacja: Lubelskie

Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: Ka50 »

Witam, jestem posiadaczem mobilnego internetu Orange, oczywiście CDMA od kilku ładnych lat. Niestety prędkość internetu obecnie mi nie wystarcza. Używam modemu Axestel MV410, prędkości nigdy nie były dobre, aczkolwiek kiedyś mi wystarczały. Wahają sie one od około 30 -50 kB/s w dzień i około 100 kB/s w nocy. Oczywiście nie wspominając już o spadkach w weekendy do nawet 10 kB, bez wykorzystanego limitu. Teraz po skończeniu umowy jest możliwość przedłużenia z modemem MVH 650, który mi polecano. Jest jeszcze opcja spróbowania w Cyfrowym Polsacie...
Mieszkam w miejscowości Dęba, w powiecie Puławskim (Lubelskie), i fakt faktem, że za dobrego zasięgu internetu mobilnego tu nie ma. W grę nie wchodzi przestawienie się na stacjonarkę. Co byście mi mogli polecić ? Chciałbym osiągnąć prędkości 2 lub 3x tyle co mam, o ile to możliwe... Może jakieś HSPA+ ? Bo o LTE mogę pomarzyć. Dodam, że do MV410 mam antenę FREEDOM CDMA-10 ECO 400-470 MHz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: krystianb »

Raczej CDMA rev.B nie ma co próbować skoro jest taki tłok. Do eNodeB umts900 orange/tmobile masz 3-4km Trzeba by przetestować
Jaką teraz masz taryfę OFP czy coś świeższego, no i jakie masz telefony/modemy oprócz wymienionego grata?

Do stacji LTE koło 10km, dużo nawet jeśli dziś za działa nie ma gwarancji, że za tydzień tiltu nie zetną i się skończy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Ka50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-03, 18:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: Ka50 »

Mam OFP z tym że już długo w tym siedzę wiec troche tego limitu mam niby.... obecny modem MV410
Poradzono mi przetestować wspomniany MVH 650 a w razie gdyby działał lipnie to poprostu złożyć wypowiedzenie i skontaktować się z działem utrzymania klienta Orange (czy coś w tym stylu), ponoć można tam wynegocjować niezłe warunki. Poza tym polecono mi zainteresować się 3G + wybrać modem ZTE MF283+ dodatkowo z anteną, a jeśli to nie przyniesie oczekiwanych efektów spróbować w Polsacie na 3G. Co o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: krystianb »

Ka50 pisze:Poradzono mi przetestować wspomniany MVH 650
Jedyny cel tej porady to premia dla konsultanta/sprzedawcy.
Ka50 pisze:Poza tym polecono mi zainteresować się 3G + wybrać modem ZTE MF283+ dodatkowo z anteną,
U900 powinno działać bez anteny, może uda się DC na 2100 z Knurowa jeszcze zależy jak gęsty jest ten las.
A z plusa/polsatu to może nawet LTE się uda jeśli stacja w knurowie jest już odpalona, trzeba by wziąć sprzęt na testy.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 48&zoom=12
Może i LTE z playa by się udało, cóż 7km szklanej kuli nie mam.
Wiadome jest tylko jedno LTE z orange/t-mobile nie będzie na pewno.
Reszta to już tylko testy powiedzą, bądź sąsiad co posiada.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: matek451 »

Oj kłamiesz, nieładnie. Nikt ci nie doradził testów MVH650, wręcz odwrotnie MVH650 miałeś omijać z daleka. Dostałeś pełen przegląd ofert i zasięgu wszystkich operatorów. Moja propozycja brzmiała tak :"Przede wszystkim idź do salonu Orange i złóż wypowiedzenie tego Freedom PRO i CDMA. Pora zakończyć ten marny mariaż z Orange na dotychczasowych warunkach. Nie rozmawiaj w sprawie przedłużenia w salonie czy z BOK. Oni nie mają dla ciebie korzystnej oferty. Doili cię nieźle przez kilka lat. Po złożeniu wypowiedzenia poproś o kontakt z działem Utrzymania Klienta Orange. Oni mogą dać ci 30% rabat na abonament oraz o 40% większy limit w ofercie na dwa lata ze sprzętem lub rabat 50% na abonament+40% większy limit w umowie na 2 lata bez sprzętu. Przedstaw swoje warunki ( zapoznaj się z http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html lub http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html Dolicz sobie po 40% limitu i odejmij 30 lub 50% z abonamentu) do tego zaproponuj że interesuje cię jedynie router ZTE MF283+(ceny jak na stronie). To jedyny godny sprzęt u tego operatora. Reszta nie warta uwagi a zaproponowany ci MVH650 to wyjątkowy szmelc. Oni mają zapasy tego złomu i zamiast poddać toto utylizacji wciskają klientom. Jak nie wyrażą zgody powiesz im do widzenia, wszak konkurenci czekają. Zasięg 3G Orange w twojej lokalizacji zapewnia sieć NetWorks. Najbliższe BTS-y UMTS900 z HSPA+ ( do 21.6Mb/s)w Kotlinach lub Kurowie, Głowackiego 84. Do korzystania potrzebna antena na 900MHz. W Kurowie działa też UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s .Aby z niego skorzystać potrzeba z kolei anteny na 2100MHz. Z tych samych BTS-ów korzysta też sieć T-Mobile. Jeśli chodzi o CP/Plusa to zasięg 3G u ciebie zapewnia sieć UMTS900 Aero2. Najblizsze BTS-y , Kurów. Puławska 97 lub Abramów. Do korzystania potrzebna antena na 900MHz. Oferta Plusa/CP szczególnie korzystna jeśli masz Tv w CP lub telefon w Plusie to możesz skorzystać z programu SmartDom. Rabat nawet 50%. Ze sprzętu warto brać jedynie router B-593s-22. Niestety jesteś poza zasięgiem LTE tych operatorów. Na koniec Play. Twoja miejscowość jest na krawędzi zasięgu LTE oraz 3G ale można spróbować LTE na antenie Dual LTE 1800MHz lub 3G na antenie na 900MHz z BTS-a UMTS 900 lub LTE1800 Play w Kurowie-Olesin 31B. W Play na 3G i LTE sa dobre oferty internetu bez limitu w korzystnej cenie. Umowa bez sprzętu, ten jest u nich za drogi. Lepiej kupić samemu. Podsumowując masz szeroki wybór, wypowiadasz CDMA i negocjujesz z DUK lub zmieniasz operatora. Musisz się liczyć zakupem anteny na wybrane pasmo. Od MVH650 jak najdalej. A tak dla informacji od dwóch lat możesz korzystać z darmowego dostępu do internetu BDI Aero2, wystarczy modem z UMTS900 i antena na 900MHz. Zasięg masz z BTS-a UMTS900 Aero2 w Kurowie. Internet działa z DL0,5Mb/s. Rozłącza się co godzinę( Captcha, nie ma limitu). Sadzę, że działa lepiej jak twoje CDMA w Orange. W tym czasie pewnie nieźle buliłeś za taką padlinę jaką oferował ci Orange na CDMA. Pora to zmienić." Twoja odpowiedź z przed 1,5 godziny : "Zrobię tak jak mówisz, z tym, że MVH 650 mają mi przysłać na próbę. Poprostu go przetestuje jeśli jakimś cudem zwiększy się prędkość na tyle na ile tego potrzebuję to zobaczę czy nie zostawić tego, a jeśli nadal będzie dno, odeślę im to i zrobię tak jak mówisz. Wszystko było robione przez tel. więc jest możliwość odkręcenia tego, a co do limitu akurat jest go w sam raz puki co, no ale niższy abonament ... warto spróbować. Dzięki za pomoc.
Ka50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-03, 18:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: Ka50 »

Małe sprostowanie ....dokładnie tak było, z tym że nie Ty mi doradzałeś ten test MVH 650 przed wypowiedzeniem, a powiedzmy "znajomy", nie wiem może napisałem tak że wyszło że to Ty no ale... skoro mają mi to przysłać i mogę to odesłać bez problemu nic na tym nie tracąc to czemu miałbym tego nie przetestować choćby z czystej ciekawośći ? :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: matek451 »

Podziękuj " znajomemu", który nie ma pojęcia o internecie mobilnym a testować to nie ma czego. Wystarczy poczytać na tym forum i na Elektrodzie jak spisuje się MVH 650 aby omijać go z daleka. Kto przy zdrowych zmysłach bierze prawie w 2015 od operatora router, który nie obsługuje HSPA+. HSPA+DC o LTE nie wspominając. Na dodatek prawdopodobnie toto nie ma gniazda anteny zew. Jakie na tym można zrobić testy? Ma simlocka i innego operatora nie obsłuży. Orange nadal szuka naiwnych, bo ma zapasy i nie wie co z nimi zrobić, zamiast zutylizować. ZTE MF283+ i ten złom dzielą lata świetlne. Ale twój wybór, bierz "znajomego" i "testujcie" jak wam nie szkoda czasu. Mnie w to nie mieszaj, cenię swoja reputację na forach.
Ka50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-03, 18:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange MVH650 - Czy warto ? Czy jest lepsza możliwość ?

Post autor: Ka50 »

Nie zakładając nowego tematu... napiszę tu. Otóż przyszedł ten cały MVH 650 i powiem, że myślałem że to będzie gorszy złom. Wcześniej prędkości w nocy osiągały lekko ponad 100kB/s, teraz późną porą prędkość sięga prawie 500kB/s. Oczywiście modem ustawiony jest na sieć UMTS, HSUPA. Szczerze powiem że zdziwiłem się że tu u mnie w <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> internetowym można ściągać dobrze 3G, i to bez aneteny zewnętrznej. Co do prędkości oczywiście w dzień też wielka poprawa, mogę sobie bez większych i częstszych zacięć oglądać np.YouTube. I teraz pytanie do Was, czy idzie wyciągnąć jeszcze więcej z prędkości i czy mam złożyć wypowiedzenie umowy i kontaktować się z DUK, biorąc ten lepszy modem i jeśli się uda te lepsze warunki? Sam się zdziwiłem że tu jest dość dobre 3G.
ODPOWIEDZ