Jaki modem do Orange FreeNet

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
muny
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-02-27, 00:08
Lokalizacja: Polska

Jaki modem do Orange FreeNet

Post autor: muny »

Witam,
Problem dotyczy mojej ciotki. Otóż zakupiła sobie laptopa w Neonecie z usługą FreeNet z Orange. Wlepili jej modem Huewei E303. Modem loguje się do sieci ale transfer jest tragiczny.
Myślałem o wymianie sprzętu na np. Airbox'a.
Ciotka mieszka w takiej lokalizacji
http://zapodaj.net/aafce0d22bf76.png.html

Poradzicie mi co z tym zrobić?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki modem do Orange FreeNet

Post autor: ja.michal »

W twojej okolicy 3G działa tylko na HSPA+ więc prędkości teoretyczne do 21 Mb/s. Stacja bazowa niecałe 2 km od ciebie. Modem masz do 7,2 Mb/s. Po zmianie na coś z HSPA+ możliwe, że realnie będzie koło 4-6 Mb/s, wszystko zależy od warunków.
Jaki masz aktualnie zasięg?

Jeżeli masz zamiar używać routera stacjonarnie to skierowałbym uwagę właśnie na coś stacjonarnego. Airbox jest fajny, ale w podróż. Ciągła praca nie służy takim routerom (przerabiałem), zasięg WiFi jest mały z oczywistych względów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki modem do Orange FreeNet

Post autor: matek451 »

A ma toto w ogóle UMTS900? jaka to wersja, bo podobnie jak E-173 są różne z UMTS900 i bez. Ale tak jest gdy sprzęt kupuje się w sklepie nie dla idiotów lub Saturnie. Jesli ciocia chce mieć sieć w domu to pozostaje zakup B-683, jak zależy jej na mobilności to mobilny router MiFi. Jesli nie potrzebuje LTE to niech kupi E-5251. A ten szmelc niech odda niemiaszkom.
muny
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-02-27, 00:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki modem do Orange FreeNet

Post autor: muny »

Ona chce używać też modemu mobilnie poza domem.
CZyli wybór airbox'a jest słuszny?
Airbox niestety trochę drogi.

Chyba, że polecicie jeszcze coś tańszego?
Zastanawiam, się jeszcze nad Huewei 3372
ODPOWIEDZ