Jak to jest z internetem w Play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Cześć w związku z tym że mam możliwość oddania komuś mojego internetu z CP chcę zmienić operatora. Mam parę możliwości Play nadajnik jest 1.5km od mojej lokalizacji (kocmyrzów małopolskie) Orange 2.5km. Lub poprostu wziąść stacjonarny telefon od Orange i z Netii wziąć telewizje i internet pod jednym warunkiem że internet osiągnie 12mb/s wtedy mogę wziąć telewizje. Czy Orange może mi sprawdzić jaka jest prędkość bez podpinania telefonu ? Jeżeli nie to które LTE było by lepsze Orange czy Play. Przy jednej kresce LTE w CP mam ping w grach ok. 80-100.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Skrillex »

Siema. Orange jest dość drogi w porównaniu z tymi ofertami. Żaden dostawca nie zagwarantuje Ci prędkości... Z doświadczenia wiem że internet stacjonarnych w miejscowościach gminnych jest dość wolny ze względu na stare kable, noi duża ilość odbiorców. Musiałbyś zadzwonić do Orange i spytać się jaka u Ciebie prędkość z stacjonarki jest możliwa. A z LTE na razie jest tak że może to w miarę ciekawie chodzić. Poleciłbym Ci wziąć internet z Playa na próbę (wraz z routerem). Przetestować zasięg, prędkość, obciążenie nadajników (tak zwanie czy w godzinach szczytu internet mocno zwalnia) po czym zrezygnować i wziąć ofertę z samą kartą (bodajże 60zł kosztuje z routerem lte, a samą kartę sim masz za 30zł miesięcznie i to na 18mies a nie na 24 jak w przypadku routera z czego nam wychodzi 60-30=30 30x24=720zł, tak 720zł kosztuje cię router z playa a na alledrogo możesz wyłapać za 300-400zł) . Na razie LTE jest dosyć fajne. Gdyż nie ma prowadzonych w tej technologi rozmów ( o ile się nie mylę) Bo w hspa+ jest taka sprawa że smsy,rozmowy mają pierwszeństwo przed internetem noi tak wychodzi że spora ilość odbiorców korzysta z tych nadajników. A z orange/t-mobile jest tak że jak zauważyłem że gdy w mojej miejscowości rozdzielili nadajnik (tak zwanie że i orange i t-mobile się loguje) transfer u kolegi mocno zwolnił ;). Także 1 co zrób to przetestuj internet z playa. W między czasie wypytaj się o internet stacjonarny (możesz pójść do sąsiadów, najlepiej w młodszym więku i się spytać czy warto brać ten internet i czy dobrze chodzi :) ) Mobilki z orange bym nie brał pod uwagę.
Ostatnio zmieniony 2014-12-19, 16:07 przez Skrillex, łącznie zmieniany 2 razy.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: adixm »

Skrillex pisze:Mobilki z orange bym nie brał pod uwagę.
Czemu niby?Internet mobilny z Orange działa u mnie o niebo lepiej od Plusa, a pingi są zdecydowanie niższe, porównywalne z neo. Niemniej jednak raczej w tym wypadku skłaniałbym się do Play co powinny potwierdzić testy, najlepiej w Play korzystać z internetu na kartę a router we własnym zakresie kupić.
Skrillex pisze:Bo w hspa+ jest taka sprawa że smsy,rozmowy mają pierwszeństwo przed internetem noi tak wychodzi że spora ilość odbiorców korzysta z tych nadajników.
Czasami też z ciekawości korzystam z 3G w Orange i nawet wieczorem mam ponad 10Mb/s czy uważasz, że na te technologię to kiepski wynik o godzinie 19?
teraz przykładowo w 3G mam:
3G Orange
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

W niedziele przejade do salonu play. Od nadajnika mam jakieś 1.5km + dokupiłem do tego gównianego polsatu antene za 250 zł i muszę ją zamontować. Orange stacjonarny powiedzieli mi prędkość 1 do 10 czyli realne 5 mb/s i pingi do 80.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Skrillex »

adixm pisze: Czemu niby?Internet mobilny z Orange działa u mnie o niebo lepiej od Plusa, a pingi są zdecydowanie niższe, porównywalne z neo. Niemniej jednak raczej w tym wypadku skłaniałbym się do Play co powinny potwierdzić testy, najlepiej w Play korzystać z internetu na kartę a router we własnym zakresie kupić.
Czasami też z ciekawości korzystam z 3G w Orange i nawet wieczorem mam ponad 10Mb/s czy uważasz, że na te technologię to kiepski wynik o godzinie 19?
teraz przykładowo w 3G mam:
3G Orange
Jeżeli ktoś chce płacić drożej jego sprawa. W razie zepsucia się routeru z orangę ja póltora roku temu czekałem 2 miesiące. Nie wszędzie sprawa wygląda tak samo. Widocznie twój nadajnik jest mało obciążony. A nawet bardzo mało... Podobny download w hspa+ ja mam tylko w nocy :) a sytuacja hspa+ wygląda tak że teraz jest 1 Mb/s :)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Powie mi ktoś jak nazywają sie BTS'y CP ? A jak nie to gdzie jest i w jakiej odległości od Kocmyrzowa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: wojteks »

Swampi233 pisze:jak nazywają sie BTS'y CP
CP nie ma swoich, HSPA+ idzie z Plusa i Aero2 a LTE z Mobylandu
Nie pomagam na PW!
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Sku***** z tego posłańca polsatu przyszedł do mnie z ofertą lte że będzie super da się osiągnąć 10 mb/s, a okazało sie na infolini że nie ma możliwości żebym miał tutaj lte... Na mapie wyskakują tylko w Krakowie. Czy to prawda że nie ma jakoś bliżej mnie ?
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Skrillex »

Swampi233 pisze:Powie mi ktoś jak nazywają sie BTS'y CP ? A jak nie to gdzie jest i w jakiej odległości od Kocmyrzowa.
http://beta.btsearch.pl/ wyszukujesz swoją miejscowość i w "sieć" masz tam pozostałych operatorów Mobyland i Aero2. Także przełączasz sobie jak chcesz Areo=hspa+ mobyland=lte.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Baldwin »

Masz LTE Play 1,5 km od domu w Sulejowie i 3 km na północ k. Zielonej.

Najbliższy BTS Mobyland ok.4 km. Kraków ul. Komasy 3. To nie jest za daleko ale to jest już teren górzysty więc trzeba testować.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: adixm »

Skrillex pisze:Jeżeli ktoś chce płacić drożej jego sprawa.
Tu też się nie zgodzę, płacę 70zl-20% rabatu-10zl Orange Open-sprzedany sprzęt=17zl/mc, przy 25zl miesiecznie w Play(zakładam ze w obu przypadkach korzysta sie tylko z LTE), ale na czas nieokreslony(mozesz wyrzucic karte do kosza kiedy chcesz), wiec fakt faktem ze Play ma moze lepsza oferte, ale z kolei nie dramatyzowalbym jaka to zla oferte ma Orange
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Dobra bez kłótni tu nie oto chodzi :D. Jak ustawie antene na bts w krakowie to ping sie zmiejszy? A i jeszcze jedna sprawa po wykorzysaniu 35-40 gb spada prędkość do 5 mb/s a nie do 10mb/s, Mam umowe sprzed września czy da sie jakoś zerwać? (umowa była jak najszybciej realizowana żeby zdążyć przed zmianą regulaminu)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: adixm »

Swampi233 pisze: A i jeszcze jedna sprawa po wykorzysaniu 35-40 gb spada prędkość do 5 mb/s a nie do 10mb/s, Mam umowe sprzed września czy da sie jakoś zerwać? (umowa była jak najszybciej realizowana żeby zdążyć przed zmianą regulaminu)
Z tego co wiem to da się zerwać tylko umowy czerwcowe, ale wyłącznie te Plusowe, sam też mam umowe z sierpnia, ale dam sobie chyba z tym spokoj, tym bardziej ze umowa była tylko na 12mcy podpisana.
Swampi233 pisze:Jak ustawie antene na bts w krakowie to ping sie zmiejszy?
Niekoniecznie, mi dopiero spadł zasadniczo po zmianie Plusa na Orange, do tego stopnia że się zastanawiałem czy nie przełączyłem się przypadkowo na neo.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: wojteks »

Swampi233 pisze:gb
Czy tak trudno prawidłowo pisać jednostki! GB, Mbps, Mb/s troszkę szacunku dla czytających.
Nie pomagam na PW!
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Niestety mam umowę z CP raczej nie zerwę. Muszę sie poważnie zastanowić co do Playa z limitami lub neostrady bez limitów za to z słabą prędkością.
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Czy jeżeli włoże modem do routera (mr3420v2) to zasię sie polepszy?
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: adixm »

Swampi233 pisze:Niestety mam umowę z CP raczej nie zerwę. Muszę sie poważnie zastanowić co do Playa z limitami lub neostrady bez limitów za to z słabą prędkością.
100GB/mc to znów nie tak mało, choć jakbym miał do wyboru płacić za LTE 50zl czy za neo a właściwie Dropsa 60zl/mc to wziąłbym Dropsa. Za neo płacić 90zl za prędkość do 20Mb/s to jednak najtaniej nie jest i lepiej wziąć od Netii tego Dropsa.
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Cyfrowe gó*** ;) 8 dni od zapłacenia 20 gb wykorzystane odrazu lejek 5mb/s :) Po wykorzystaniu zaledwie 1 gb po limicie :) Jaja jakich nie było. Netii raczej nie wezme ze względu że nie ma telewizji.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: adixm »

Swampi233 pisze:Jaja jakich nie było. Netii raczej nie wezme ze względu że nie ma telewizji.
Ja wykorzystałem 20GB ponad limit podstawowy i od razu ścinali prędkość z umówionych 20Mb/s do 10Mb/s,a zatem więcej już nic nie wezmę od grupy CP. Co do tej telewizji to weź sobie lepiej Dropsa a do tego kup nc+ osobno będzie sporo taniej a wyjdzie na jedno, ponadto przy przedłużaniu umowy z nc+ jest duża możliwość negocjowania ceny, a w Orange to nie wiem ale pewnie nie dają żadnej zniżki, choć dobrze by było jakby to akurat ktoś potwierdził.
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Wiesz tylko ja powinienem mieć 10Mb/s a jest 5 ;)
Ostatnio zmieniony 2014-12-20, 15:24 przez Swampi233, łącznie zmieniany 2 razy.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Skrillex »

To jest Power LTE od plusa. Do 10Mb/s nie 10Mb/s. Z tego co mi wiadomo to oni stopniowo ucinają tą prędkość :)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Okazało sie żę sąsiedzi którzy mieszkają 2 domy dalej ~50m mają łącze z prędkością 20mb/s.
Więc mogę wziąść internet od Orange (stacjonarny 20Mb/s) z telewizją lub od Netii ale za to musze wziąść telefon za 29.99 bardziej opłaca mi się od orange lecz czy jest lepszy?
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Skrillex »

Ogarnij Dropssa od Netii (50zł/mc) Chodź nie wiem jak jest z tym telefonem czy nadal musisz płacić. Na pewno nie zaszkodzi się dowiedzieć.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Muszę płacić za infolinie jeżeli kończy sei umowa to wtedy już nie musze.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Skrillex »

Życie :). Lepiej płacić ten hajs i mieć stabilne łączę ;)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Czyli lepsze orange 20Mb/s czy Netia 20Mb/s
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: adixm »

Swampi233 pisze:Czyli lepsze orange 20Mb/s czy Netia 20Mb/s
Mówię Ci bierz Dropssa, jak Ci go juź aktywują to wtedy możesz zrezygnować z telefonu i nie doliczą Ci opłaty za utrzymanie łącza(końcowy koszt 60zl/mc jest w przypadku BSA), telewizje weź osobno od nc+, najgorszym i jednocześnie najdroższym wyjściem jest branie tych Funpacków czyli pakietów od Orange, bo ile usługi mobilne mają w kapitalnych cenach(zwłaszcza abonament komórkowy dla nowego klienta) to o tyle usługi stacjonarne mają drogie. Tylko jest jedno ale, masz obecnie neo albo telefon stacjonarny od Orange?
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: Swampi233 »

Nie mam żadnej usługi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: wojteks »

Swampi233 pisze: gó***
Takiego słownictwa nawet ukrywanego pod gwiazdkami tu nie lubimy!
Nie pomagam na PW!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak to jest z internetem w Play

Post autor: adixm »

Swampi233 pisze:Nie mam żadnej usługi.
To nie możesz wziąć Dropssa(bo dotyczy tylko aktywnej linii telefonicznej), proponuje wziąć zatem neo na 12mcy do 10Mb/s, a gdzieś po 10 miesiącach wysłać wypowiedzenie umowy i zmienić następnie na Dropssa, a telewizje osobno wziąć z nc+. Na mój gust nie warto brać np. telewizji od pośredników jak Orange, Netia bo muszą narzucić do tego zawsze swoją marże i lepiej brać od producentów, tu mam na myśli np. nc+
ODPOWIEDZ