Router przenośny z wejściem ts9

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: Skrillex »

Witam jaki router przenośny z dwoma wyjściami anteny zewnętrznej ts9. Aktualnie mam antene z wyjściem ts9. A nowe routery huawei mają crc9...
Pozdrawiam
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: matek451 »

Złącze TS9 posiada router E-5372. nowsze E-5377 i E-5373 niestety CRC9. Z jakiej anteny chcesz korzystać na tym MiFi ? przy poważnych antenach konektory można zmieniać.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: Skrillex »

Z takiej patyczkowej co od plusa kiedyś za frajera dostałem. Ale spełnia wymaganie ;). Kumpel przyszedł z modemem mf821 noi było 2/5 kresek LTE. Download 8/1. No ale dzisiaj przynajmniej u mnie jest mocny wiatr. Także nie ma się co dziwić. Lecz spokojnie nawet i te 8/1 mi wystarczy.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: matek451 »

A co ma wspólnego wiatr z tymi prędkościami?, lepsze wyniki osiągniesz wystawiając modem za okno. Dzięki patykowi znając życie szybciej uszkodzisz złącze antenowe w modemie( przerabiane wiele razy).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: ja.michal »

Jeszcze routery Sierry/NetGeara mają TS9.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: Skrillex »

matek451 pisze:A co ma wspólnego wiatr z tymi prędkościami?, lepsze wyniki osiągniesz wystawiając modem za okno. Dzięki patykowi znając życie szybciej uszkodzisz złącze antenowe w modemie( przerabiane wiele razy).
Mam już tą antenę 2 lata i w żadnym z modemów nie uszkodziłem złącza antenowego. Jeżeli faktycznie prędkość będzie mizerna na tej antenie to ją zmienię. Test wykonywałem tylko raz. Wydaję mi się że to nawet LTE mogło nie być... Bo ta apka od tego modemu mf821 jest ... Zawsze mogę przełączyć się na hspa+ na którym osiągam ok 500kb/s i nie jest aż tak bardzo obciążony tak więc.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: Skrillex »

matek451 pisze:A co ma wspólnego wiatr z tymi prędkościami?, lepsze wyniki osiągniesz wystawiając modem za okno. Dzięki patykowi znając życie szybciej uszkodzisz złącze antenowe w modemie( przerabiane wiele razy).
Byłem na strychu ze swoim telefonem który posiada LTE. Przy otwartym okienku wyszukałem ręcznie operatorów. Znalazło LTE lecz nie mogłem się połączyć. Po połączeniu z LTE przerzucało mnie na hspa+. Antenę podwyższę jeszcze o ok 1,5 m . Zobaczymy mozę zamiast 2 kresek będę miał 3. Na pewno coś się poprawi bo dom sąsiada zasłania itp. Także się zobaczy. Nie wykluczam zmiany anteny. Gdyż jestem tego świadomy że teraz anteny są o dużo lepsze. Także po nowym roku biorę abonament za 30zł. Router kupuje za 250zł i be happy :) Zamiast 80zł płace 30zł.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: Skrillex »

Dobra routerek e-5372 już do mnie idzie. Wybrałem go dlatego gdyż mam nie za duże mieszkanie, używał go będę po za domem, niska cena. Od zasięgu wifi nie oczekuje niczego wielkiego :). Po jakimś czasie napiszę jak ten router się sprawuję ;x.

Jak wkońcu jest z tym e-5372 bo na forach jest różnie. Jedni mówią że przez kabel usb można połączyć się z pc. Drudzy że trzeba kupić do komputera kartę bezprzewodową?

Gdzieś czytałem żę ten router ma hspa+DC ? Tak piszę na stronie huawei lecz np na stronie Play-a z tym routerkiem nie ma nic wspominanego.
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: matek451 »

Ten router posiada HSPA+DC oraz oczywiście można go podłączyć do komputera poprzez USB.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: Skrillex »

Witam. Czemu nie polecacie "routerów mobilnych" Mifi do ciągłego korzystania z internetu. Przecież dany router ma gwarancje itp. Nie może się zepsuć. Rozumiem mniejszy zasięg wifi, to zrozumiałe. Kumpel ma mf60 i nigdy nie miał żadnych problemów. Być może to pojedyńczy przypadek ?
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: wojteks »

Skrillex pisze: Mifi do ciągłego korzystania z internetu
Czyli zabijasz baterię mając go podłączonego 24h do prądu bo inaczej przecież nie będzie działał ciągle.
Skrillex pisze:Nie może się zepsuć.
Niby dlaczego?
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: matek451 »

Jeśli ktoś się uprze to niech korzysta stacjonarnie. Z bateria to wiadomo, że takie korzystanie to krótki jej żywot. Po drugie , brak portów LAN i brak możliwości zaawansowanej konfiguracji. Dla mnie sieć domowa nie kończy się na samym dostępie do internetu a wiele urządzeń lepiej podpiąć po LAN. Brak im portu USB no i gniazda antenowe , szczególnie teraz u E-5373 i E-5377 typu CRC9 to pomyłka. Co do zasięgu wifi to z reguły aby pokryć skutecznym zasięgiem dom potrzebny dodatkowy AP, najlepiej po LAN lub PLC. Brak LAN uniemożliwia podłaczenie dodatkowych AP czy PLC do MiFi. Samo WiFi na E-5372 działa nieźle. Na" studencki pokój" w sam raz a i ze sobą można zabrać do kieszeni. Natomiast budowa sieci domowej z większą liczbą klientów na MiFi to pomyłka. Zresztą producent stworzył taki sprzęt do użytku zasadniczo mobilnego. Ale to "rozgarnięci" technologicznie konsultanci naszych operatorów sprzedają ludziom zachwalając jakie to małe a działa. Wielu wzięło nawet starsze MiFi bez złącz antenowych i się dziwi, że nie działa. A psuć się psuje. Np. wcześniejsze E-589 czy E-5776 się przegrzewały. Oczywiście mówimy o pracy 24/7.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: ja.michal »

Bateria zapewne spuchnie. Przerabiałem temat. Można wyjąć baterię i dział, ale przy próbie rozpędzenia łącza router się wyłączy. Przynajmniej tak się zachowuje Sierra 753S. Co do USB to zależy w jakim sensie o nim mowa. Zasadniczo można podłączyć router przez USB do komputera, wyłączyć WiFi i używać jak modemu hilink.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: matek451 »

Jeśli chodzi o USB to mam na myśli możliwość podłączania pamięci zewnętrznej. Wobec braku wymienionych funkcji trudno MiFi nazwać pełnoprawnym routerem. Tak jak zauważyłeś to raczej taki HiLink z bateryjnym zasilaniem i WiFi.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: Skrillex »

Dlatego właśnie brałem z wejściem ts9. Router ma gwarancję więc na razię nie powinnien się zepsuć :D. A baterię można tanio wymienić. Krótki żywot ? Na pewno na 2 lata wytrzma. Jak będzie pod ładowarką cały czas nic się jej nie stanie. Bo gorsze dla baterii lionowych jest rozładowywanie do końca niż doładowywanie :). Na odwrót jak w bateriach starego typu które mieliśmy np w starych nokiach. Mój dom wcale nie jest dużo wiekszy od studenckiego pokoju :). Zapewne spuchnie? Kumpel jak powiedziałem używa mf60 cały czas, 24 godziny na dobe podłączony do komputera, czasami odłącza go i bierze ze soba jak gdzieś idzie... :)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router przenośny z wejściem ts9

Post autor: ja.michal »

Jeśli chodzi o USB to mam na myśli możliwość podłączania pamięci zewnętrznej.
Tylko MicroSDHC.
Skrillex pisze:Zapewne spuchnie?
U mnie w 753S spuchła, ale potrafiłem mieć sesje 2-3 dni po 20-30 GB. Korzystało z niego na raz 2-3 komputery i telefon. Do tego zasięg 3G 2100 MHz koło -90/-98 dBm więc się wszystko grzało. Wszystko zależy od specyficznych warunków. Bateria nowa tania nie była bo koło 60 zł.
ODPOWIEDZ