Orange free net na starym ruterze mv 400

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Orange free net na starym ruterze mv 400

Post autor: marian307 »

Witam szukam odpowiedniego sprzętu do usuługi orange free net mam podpisaną umowe bez sprzętu za 45zl mam 35gb umowa do września szukam jakiegoś sprzętu żeby polepszyć mój zasięg nadal korzystam z CDMA i mam zamiar to zmienić co polecacie może warto poczekać do końca umowy? co zrobić żeby wyjść na tym jak najkorzystniej
mieszkam we wsi marszałki woj WLKP powiat ostrzeszowski szukam dobrej oferty najlepiej żeby sciągało mi lte lub HSDPA .Może zmiana na innego operatora Play ?
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Orange free net na starym ruterze mv 400

Post autor: cegulla »

Masz nadajnik LTE z playa w miejscowości Grabów nad Prosną, zasięg powinien być, ale nie wiem czy są jakieś przeszkody terenowe po drodze. Z orange to masz tylko nadajnik na HSPA+, więc to odpada, bo prędkość raczej dużo nie wzrośnie. Są jeszcze nadajniki LTE z plusa, ale jak wiadomo ich oferta jest moocno limitowana i ten internet przez to się nie nadaje. Jak masz czym sprawdzić czy masz faktyczny zasięg LTE playa to ja bym się kierował ku pleyowi. Sprzęt dokupisz za około 400 zł no chyba, będzie potrzebna antena to takie 550-600zł lub weźmiesz z umową jakiś router z play to wtedy tylko ewentualnie antena.
ODPOWIEDZ