Dylemat - jaki sprzęt będzie stabilniejszy

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
liliputek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-03-09, 11:36
Lokalizacja: okolice W-wy

Dylemat - jaki sprzęt będzie stabilniejszy

Post autor: liliputek »

Witam
Niestety sprzęt, który użytkuję do internetu mobilnego zaczął szwankować - router Dovado Tiny wyłącza się. Zdarza się to coraz częściej. Użytkuję go razem z modemem E3276. Do tej pory zestaw działał bardzo dobrze i stabilnie. Zastanawiam się czym zastąpić uszkodzony router. Pod uwagę biorę dwa rozwiązania. Pierwsza opcja to wymiana Dovado Tiny na Dovado Pro i podłączenie modemu, który posiadam. Druga opcja to wybór B593. Zależy mi na większej stabilności. Jakieś porady co będzie lepsze. Ewentualnie może coś innego wybrać.
Pozdrawiam
liliputek
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Dylemat - jaki sprzęt będzie stabilniejszy

Post autor: ra-v »

Widziałem i konfigurowałem komuś router wyglądający podobnie jak B593, może ten sam. Był sprzedawany w Plusie.

Mam wrażenie, że w mało zaludnionej miejscowości, gdzie zasięg Plusa opadł do poziomu sprzed kilku lat ma słabszy zasięg niż dzyndzel na USB. Nie wiem czy ma miejsce na zewnętrzne anteny.
Z innych wad nadmienię o wadliwym fabrycznym sofcie. Taki paradoks - chciałem wyłączyć automatyczne łączenie z internetem, ale po zapisywaniu wyskakiwał komunikat, że ... muszę się rozłączyć ;-) Ale pewnie wydali już aktualizacje.

Prawda jest taka, że każdy zestaw i ten wszystko w jednym i router+modem USB może sprawić problemy.
Nie wiem co rozumiesz przez stabilność - np. mój zestaw TL MR3420 v2 i ZTE MF821 potrafi niewspólgrać raz czy dwa na miesiąc i trzeba po prostu go zrestartować albo np. włożyć modem do kompa, czasem go tu zrestartowąć i potem do routera. Ale to wina modemu, bo po prostu ten typ tak ma.

Ja wybrałem router+modem USB z tego względu, że mogę wygodnie sobie modem zabrać, a w przypadku awarii zasilania wykorzystać pod PC z UPSem czy lapkiem. W przypadku gdy router ulegnie awarii zawsze możesz taki modem sobie wpiąć w komputer.

Za to teoretycznie "all in one" będzie zawsze współgrał.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
dexter18

Re: Dylemat - jaki sprzęt będzie stabilniejszy

Post autor: dexter18 »

ra-v, anteny są do tego modelu.
amrowek
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-11-20, 09:24
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Dylemat - jaki sprzęt będzie stabilniejszy

Post autor: amrowek »

Ja się powtorzę
HiLink 3372 i TP+Link WR710N
ODPOWIEDZ