TP LINK TL-WR 740N

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
daras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-15, 08:48
Lokalizacja: się biora dzieci

TP LINK TL-WR 740N

Post autor: daras »

Witam

Posiadam router jak w temacie i męczę się z nim już gdzieś od roku, nie wiem czy to poprostu za tani sprzęt kupiłem i dlatego problemy? Dostawce internetu mam firmę Vectra i jak bezpośrednio podepnę kabel do komputera to wszystko działa stabilnie a jak podepnę pod router to zawsze około 2 dni do tygodnia poprawnego działania i albo zaczyna zrywać połączenie albo tak niewiadomo niby jest połączenie ale wykrzyknik na żółto że brak dostępu do internetu. Może napisze jak konfiguruje, nie za bardzo się znam na tych wszystkich cyferkach więc konfiguruje jak w instrukcji obsługi routera, podpinam żólty kabel pod port 2 i do kompa a internet do niebieskiego wejścia routera, instaluje ten program z tej małej płytki łączę się przez przeglądarkę i tam się już to wszystko samo jakoś konfiguruje i do tygodnia mi działa a potem rozłącza i tak w kółko. U znajomego na takim samym routerze i net też od Vectry robiłem i już mu działa bez problemu 3 miesiące. Jak ktoś chciałby mi pomóc to mogę wstawić tutaj jakieś zrzuty ekranu albo coś tylko żebym wiedział co dokładnie może być dla Was pomocne.

Pozdrawiam
Darek

edit:13.02.15
pomoc jest od fachowców szeroko zakrojona, dziękować
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: TP LINK TL-WR 740N

Post autor: YaHooo »

daras pisze: pomoc jest od fachowców szeroko zakrojona, dziękować
Po pierwsze to forum nie jest płatnym supportem. Tak więc nie należy podchodzić, że w ciągu godziny się dostanie odpowiedź na pytanie.

A teraz nieco o Twoim problemie. Ja mam dość podobny sprzęt (741ND) i nie mam takich problemów jak Ty. Jednak ja konfigurowałem wszystko ręcznie. Dosłownie minutka roboty i po problemie.

Najważniejsze aby na zakładce Network->WAN ustawić opcję Dynamic IP (chyba, że masz wykupiony statyczny adres wtedy być może trzeba ustawić Static IP i wpisać dane). Spróbuj zresetować router i ustawić ręcznie parametry połączenia na początek.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
daras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-15, 08:48
Lokalizacja: się biora dzieci

Re: TP LINK TL-WR 740N

Post autor: daras »

tak mam adres ip statyczny, juz sobie jakos pokonfigurowalem to wszystko zaczelo dzialac dopiero po sklonowaniu adresu mac, ale mam teraz nowy inny problem. Otóż nie chce psuć ścian mocowac kabel itp. w jednym pokoju mam laptop i router z kablem od internetu a w drugim pokoju mam komp stacjonarny na ktorym jakas beznadziejna karta dynbamode raz mi dziala raz nie nie zaglebiam sie juz w problem tej karty nowe sterowniki nie pomogly ani nic zostala wyrzucona, dokupilem drugi taki sam router i teraz sie mecze z tym ze nie moge ich sparować. Korzystałem z tego poradnika http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=74 ale jest tam sporo inaczej niz w moim oknie po zalogowaniu sie do routera, ja <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> opcji zebym wpisal jeden adres mac musze wpisac dwa bo inaczej nie przyjmuje mi tego router i niechce sie zrebootowac nawet musze wpisac SSID (TO BE BRIDGED) ORAZ BSSID (TO BE BRIDGET) co tutaj musze wpisac? pod ssid adres mac routera w ktorym jest kabel od neta czy ktory jest przy komputerze stacjonarnym? czy odwrotnie? czy na stacjonarnym tez musze brac opcje quick setup tylko wybracPPPOE cokolwiek to znaczy? czy na drugim routerze musze wylaczyc dhcp?
Ostatnio zmieniony 2015-02-22, 15:08 przez daras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: TP LINK TL-WR 740N

Post autor: krystianb »

Źle źle i jeszcze raz źle, to prawie nigdy nie działa i zamula całą sieć. Potrzebujesz urządzenia z trybem client. Zdaje się, że to co masz fabrycznie tego nie ma, ja bym wrzucił tam DD-WRT chyba, że masz jakąś najnowszą nieobsługiwaną wersję. Aha ww sofcie poszukiwana funkcja nazywa się (chyba że zmienili) client bridge.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
daras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-15, 08:48
Lokalizacja: się biora dzieci

Re: TP LINK TL-WR 740N

Post autor: daras »

Firmware wyszedł najnowszy w styczniu tego roku i zaktualizowałem obydwa routery zaznaczylem enable wds bridging, <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> w pasku <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> opcji żeby się połączyć z tym drugim routerem ani nie wykrywa mi innych sieci. Czyli mam rozumiec ze najlepszym wyjściem będzie jednak puścić kabel z tego routera do drugiego kompa?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: TP LINK TL-WR 740N

Post autor: krystianb »

daras pisze: zaznaczylem enable wds bridging,
Ile razy mam pisać, że wds prawie zawsze nie działa. A jak zadziała to zostanie Ci z 1Mb/s na całą sieć. Zdaje się, żeby odpalić wds'a to trzeba wyłączyć szyfrowanie <a href="http://www.youtube.com/watch?v=8kOs3J0a2aI" target="_blank">»ROTFL«<a>
daras pisze:Czyli mam rozumiec ze najlepszym wyjściem będzie jednak puścić kabel z tego routera do drugiego kompa?
Na routerze, jeśli masz wersję V4 lub niżej to możesz zainstalować alternatywne oprogramowanie, które będzie miało funkcję client. (wystarczy zmienić soft na jednej sztuce)
Ale kabel będzie najlepszy!
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
daras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-15, 08:48
Lokalizacja: się biora dzieci

Re: TP LINK TL-WR 740N

Post autor: daras »

tak zrobie, spoko rotfl ale nie kazdy musi byc mega i wiedziec wszystko o wds :) ale może to forum już nie jest tak przychylne jak kiedyś BO?
YaHooo Po pierwsze to forum nie jest płatnym supportem
? alternatywne oprogramowanie?? cos więcej

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2015-02-23, 00:36 ]
Regulamin III.15
Ostatnio zmieniony 2015-02-23, 00:35 przez daras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: TP LINK TL-WR 740N

Post autor: YaHooo »

daras pisze:ale może to forum już nie jest tak przychylne jak kiedyś BO?
Jest, tylko się denerwuje jak ktoś po godzinie, dwóch czy dniu domaga się odpowiedzi na swoje pytanie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ