regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: Rubel »

Jaki wybrać regenerator sygnału dla routera (dokładniej access pointa) HUAWEI E5776 (Orange FN) ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: matek451 »

A co to jest? Jeśli masz na myśli repeater sygnału to kiepski pomysł. Jakie masz problemy z E5776?
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: Rubel »

Tak mam na myśli repeater, nie mam problemów z E5776. Wiem czemu piszesz że to kiepski pomysł bo E5776 to router mobilny ale może jakiś regenerator sygnału dla WiFi się znajdzie bo chce powiększyć zasięg. Chyba że E5776 ma ten repeater wbudowany i sygnału WiFi nie da się już zwiększyć
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: wojteks »

Rubel pisze:regenerator sygnału dla WiFi
To zwykle nie działa lub tak mocno degraduje WiFi że odechciewa się używać, to zły pomysł.
Nie pomagam na PW!
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: Rubel »

A jaki jest dobry pomysł aby powiększyć zasięg WiFi ? Czy tylko można go polepszyć kupując nowy router z access pointem WiFi ac ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: matek451 »

Z routerami MiFi jest jeden problem jeśli chodzi o przedłużenie zasięgu czyli brak LAN. Nie da rady zastosować dodatkowego AP po kablu lub transmiterach PLC. Repeater to tryb wykorzystujący jedno radio do odbioru sygnału z E5776 i dalszego nadawania. Stąd mała stabilność pracy i przycinanie prędkości WiFi o połowę. Na dodatek repeater musi mieć co wzmacniać i musi dostawać z E5776 sygnał na poziomie -70dBm czyli stać niedaleko od niego. Oczywiście możesz zakupić jakiś repeater i go używać. Znasz już wymagania i zasadę działania,
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: ja.michal »

Inna opcja to użycie sprzętu z dwoma radiami lub dwóch urządzeń (AP).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Inna opcja to użycie sprzętu z dwoma radiami lub dwóch urządzeń (AP).
Miałem taki z 2 radiami, z tym że co prawda nie był projektowany do pracy 2x 2.4GHz (jedno radio dualne N 2.4/5GHZ, drugi G) No i wnioski mam takie, że filtrowanie sygnałów jest na tyle słabe, że nawet w konfiguracji 1 i 13 nadal oba radia miały na siebie wpływ, pomagało wyłączenie drugiego, bądź praca dualna.
Jedyne co by możliwe, że mogło jakoś dać radę to 2 AP, połączone kablem oddalone od siebie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: ja.michal »

Jedno PLC z WiFi w miejscu gdzie jest router, a drugie PLC z WiFi w miejscu gdzie potrzeba nam WiFi. Niestety chyba te urządzenia nie mają trybu klienckiego. Wygląda na to, że najtaniej wyjdą dwa AP.


Co do PLC to widzę na stornie TP-Linka nowość z prędkością do 1200 Mb/s. Ciekawe ile to realnie wyciąga.
http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... A8010P+KIT
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: Rubel »

ja.michal pisze:Wygląda na to, że najtaniej wyjdą dwa AP.
Czyli jak to zrobić abym miał internet na piętrze budynku ? Kupić taki sam router E5776, czy jednak wystarczy mi tylko dodatkowy access point ?

[ Dodano: 2015-03-22, 18:23 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Jaką wybrać antene dla tego routera ? BTS mam oddalony o pół kilometra. Mecze na żywo mi się zacinają i chciałbym poprawić sygnał.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: regenerator sygnału dla HUAWEI E5776 - Orange FN

Post autor: krystianb »

Rubel pisze: Mecze na żywo mi się zacinają i chciałbym poprawić sygnał.
Jesteś pewien, że to nie są przycinki połączenia po wifi? W takich sprzętach od tego bym zaczął. Ewentualnie napisz jaki masz sygnał w domu i na zewnątrz w miejscu zamontowania anteny (tylko w dBm a nie kreskach)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ